• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ZAPLO05
    ZAPLO05 --- ---
    CHOROBA: Díky moc za tip - dovnitř se mi moc lozit nechce. Nějak mám k vnitřnostnem notebooku odpor :))
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    mrkni esli je tam uefi (v biosu), esli jo, tak ho povypinej, vcetne secureboot atd.
    jinak zalezi kolik to ma RAMky a jakej disk, linux nic moc nezere, nejvic ti sezere stejne chrome nebo firefox.
    hodne se vyplati u starejch sracek do toho loupnout 64gb SSD, zrychli se to x krat
    ZAPLO05
    ZAPLO05 --- ---
    Rád bych dostal do tohoto kousku notebooku -SONY Vaio [sve112m1ew]- Lubuntu ( z duvodu stáří ntbk) jenže mi zaboha nechce vzít USB s instalačními soubory Lubuntu - nevíte čím to muze být? Lubuntu jsem dostal na USB pomoci Rufus toolu. Notebook podle mě umí vzít soubory na boot z USB - měl jsem na té samé USBečce instal na Widle a poradilo si to s tím.

    Je něco co jsem zapomněl zkontrolovat, případně máte někdo jiný tip jak dostat "lehčí" OS do starého ntbk? Přijde mi, že lightweight linux je dobra volba. Ale nechám si poradit...
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    pouzil jsem hned prvni variantu sed 's/([0-9][0-9]*)/./g' a dostal vytouzeny vysledek, smutne je, ze toto jsem myslim zkousel hned jako prvni a sed mi to nesezral - asi spatny typ apostrofu

    KOLCON
    KOLCON --- ---
    AXTHEB: Nevím, pokud ne, má ty jiné varianty
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KOLCON: Jak tohle sežere sed?
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    dekuji pratele
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    VLASTIS: \(\d+\)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB: nebo s/([0-9]\+)/./g
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VLASTIS: echo "(11)servicedesk(7)example(3)net(0)" | sed 's/([0-9][0-9]*)/./g'
    .servicedesk.example.net.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ahoj,

    mam (dnes) dutou hlavu a nedari se mi dohledat regexp, kterym odchytim retezce (5) (27) a podobne - proste cislo obklopene zavorkami

    cilem je prevest dns log obsahujici zaznamy (11)servicedesk(7)example(3)net(0) na .servicedesk.example.net.

    zkousim sed, ale nedari se mi spravne exitovat zavorky
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    VYHULENY_UFO: Což o to co si pamatuje cups, Já si nepamatuji kdy jsem tisknul (po dlouhé době někdy minulý týden) a kdy jsem resetoval (to fakt nedám). :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DANYSEK: dik, me to proste default v gentoo funguje. :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ono taky bacha kam se ukladaj joby, na njakym linuxu mi nesly do /var/spool ale kamsi doprdele v /tmp, tedy po restartu mizely.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    VYHULENY_UFO: zalezi na nastaveni (viz PreserveJobFiles)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ADAMH: ja teda nevim, ale ziju nejak v domeni, ze cups si vsechny tisky pomatuje. podivam-li se na svuj http://localhost:631 , tak tam vidim joby i z doby pred nekolika resarty.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ADAMH: Vtip je v tom, že tisková fronta je téměř to samé jako soubory pdf jen v jiném formátu. Navíc novější tiskárny umějí mj. i pdf a ps soubory.
    BTW Něco mi říká, že se snažíš řešit jednoduchý problém složitým způsobem.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ADAMH: Postup je takový
    1) tisk se zařadí do fronty(pokud není nastavený direct)
    2) z fronty se snaží dostat do paměti tiskárny
    a) tiskárna je nedostupná a tisk zůstává ve frontě a podle nastavení čeká na odeslání
    b) tiskárna komunikuje, fronta čeká na potvrzení o přijetí a dokončení tisku
    3) když už je tisk v paměti tiskárny, vytiskne se i tak, jen počítač se o tom nemusí dozvědět.
    4) když není tisk připraven, když konečně tiskárna komunikuje, není co tisknout

    Když tedy tiskárna polyká papír a tiskne blbosti, je třeba vymazat tisk ve frontě i v tiskárně.

    Jak řešit zaneprázdněnou tiskárnu lze několika způsoby
    1) tiskový server- posíláš mu všechny požadavky na tisk- vůbec nemusí jít o složité nebo drahé zařízení. v podstatě stačí to nejslabší co máš.
    2) zálohovat tiskovou frontu - sám nepoužívám
    3) tisknout do pdf a na tisk posílat pdf - pdf ti zůstanou i po restartu a můžeš je nechat znovu vytisknout. jen je nesmíš zapomenout postupně mazat.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MVEK: Také může jít o balíky které jsou součástí nějakého většího celku. Kromě architektury tam můře být třeba základní modul s příkazovou řádkou a tři GUI, nebo jiné nadstavby.
    Já vidím balíků s BOINC 15(nemám mint), ale něco jsou knihovny, něco GUI, virtuál a rozhodně nemusíš instalovat vše.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    MVEK: Neliší se architekturou? Může bejt třeba sestavení pro x86 a x86_64 (ale to bych čekal u knihoven).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam