• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    FATBOZZ: na oldversion je i woody
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Existuje jeste nejake aktivni repo/mirror pro Debian Wheezy ?
    COMATORY
    COMATORY --- ---
    RAINBOF: dekuju za nabidku, na screen uz sem si zvykl.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    COMATORY: umi stejne jako screen
    Screen je ale na terminaly tezce navykova vec. Pokud si to chces zkusit muzem se potkat muzes si to zkusit. ale pokud ti vyhovuji tmux a screen tak asi nejni co resit.
    COMATORY
    COMATORY --- ---
    RAINBOF: neumi vic terminalu vedle sebe screen / tmux ? jinak screen pouzivam na prepinani ve full screenu a nevadi mi to. s tou velikosti fontu mas asi pravdu, ale ten starej thinkpad ma 1024x768 takze to pismo je tam tak akorat v defaultu :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    COMATORY: ono gui napr i3 ma tu vyhodu ze mas terminaly ruzne vedle sebe a muzes menit velikost fontu. ten i3 desktop s lightdm podle mne sezere tez velice malo.
    COMATORY
    COMATORY --- ---
    CERMINEK: fakt GUI nepotrebuju, maximalne spustit pokud bych nutne potreboval

    DEFILA: Diky
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    DEFILA: tady i s linkem z rootu
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    COMATORY: co nějaké lité2 X window?
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    COMATORY: Alpine?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    holej debian nainstalovanej bez GUI ma asi tak ~800MB a vezme si 20MB ramky, tedy bych rekl, ze je dost lite a vcelku dost sviznej.

    systemctl disable lightdm

    asi udela to kouzlo
    COMATORY
    COMATORY --- ---
    Ahoj. Mam Thinkpad x60, tusim ze tam je 1gb RAM. Provozuju na nem Debian, ale zjistil sem, ze vlastne nepotrebuji ani GUI a ze by to tim padem mohlo byt sviznejsi.

    Co byste mi doporucili? Existuje nejaka vic “lite” distribuce? Nebo mam nejak akorat nastavit, aby to nebootovalo do GUI rezimu (sorry za ty terminy, Linux bezne nepouzivam) ?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ROBB: v ahci bych problem nehledal, spis kolem grafiky/framebufferu... najdi si informace pro konkretni cilovy hw, zda tam nemaji nejaky workaround pri selhani automaticke detekce - typicky se to zadava uz jako parametr kernelu pri bootu (tzn na urovni -asi- grubu..).
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    CHOROBA: díky moc, funguje to :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    se podivej kam se ti mountnul a dej na to chown

    $ sudo chown tvujuser:tvujuser /media/jakseasimenujetendisk/


    mozna bych se i mrknul, esli ten user na to ma prava ( "administration - users and groups' v Mintu)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Prosím o radu - naformátoval jsem si disk mimo komp, strčil ho do kompu a hlásí mi to, že nejsem vlastník - poradíte mi prosím, jak se stát vlastníkem disku? (Kromě toho, že si koupím disk v krámě? :))
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ZAPLO05: potrebujes Legacy USB v BIOSu
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ZAPLO05: Já bych to tipoval na nastavení biosu.
    BTW často se setkávám s tím, že USB pro boot je (v nastavení) pevný disk a až tam najdeš to usb.
    SATAI
    SATAI --- ---
    CHOROBA: a žvýkačka ;-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ZAPLO05: stav se do brmlabu budu tam v sobotu vecer.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam