• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    MUXX: Na Invexu se jen sbíraly cdčka ;)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    na invexu!!! :D
    MUXX
    MUXX --- ---
    CHOROBA: Tu mys jsem vyhral v soutezi na INVEXu!
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tak nebyl. puvodne to nekdy kol roku 2000 napsal njakej Vojtech Pavlik a do kernelu se to dostalo loni. :-D

    kernel/git/torvalds/linux.git - Linux kernel source tree
    https://git.kernel.org/...git/torvalds/linux.git/commit/?id=4c711ef62892e7d11af6cfadab33ad815e040d48
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CHOROBA: jestli k tomu poslouchal Mozarta a nebo punk.. k tomuhle možná oboje.
    NYXEL
    NYXEL --- ---
    :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    NYXEL: paneboze, on dela i HID! ze od nej byl loni ten pacth "Added support for some strange mouse with two wheels"
    NYXEL
    NYXEL --- ---
    CHOROBA: https://www.linux.com/news/30-linux-kernel-developers-30-weeks-jiri-kosina

    "- Floppy driver. I acquired this only recently....
    ...After having fixed this, the driver just landed on my plate. Oh well, that's not the career I have always been dreaming for."

    ;-)
    MA747
    MA747 --- ---
    MA747: Zkoušel jsem:
    • GpsMaster, napsaný pro nějakou starší verzi javy, nestabilní, výjimky,
    • pytrainer, python 2.7, nedokáže naimportovat GPX z QMapShack, opět nestabilní.
    • RouteConverter, java, lehce zmatené pojmy cesta x stopa x body, ale umí zobrazit body v cestě jako tabulku a tu editovat, takže lze posunout bod. Nicméně uložený výsledek v GPX nenačte QMapShack :)
    • GpsPrune, java, nedokáže správně zpracovat posloupnost WP v cestě, nicméně je dobře zobrazí, ale zapíše je podivně. A stejně neumí hromadně pracovat s WP.

    Nezkoušel jsem QLandkarte GT, protože je na ní zastavený vývoj a měl by ji nahradit QMapShack. O dalších nevím.
    Nakonec jsem to vyřešil na low level úrovni. V QMapShack jsem rozdělil cestu na dvě, uložil jako gpx, otevřel v textovém editoru a spojil je ve správném pořadí. Zlatý MapSource.
    MA747
    MA747 --- ---
    Nedal by mi někdo pls tip na mapovou aplikaci? Potřebuji u cesty (je uzavřená, tzn. končí tam, kde začíná) posunout počáteční/koncový bod. Zkoušel QMapShack a tam jedině převést cestu na stopu (zpět to nejde), tu rozbít do segmentů, zeditovat a zase je spojit, uložit a poté v GPSBabel stopu převést zpět na cestu (track to route), a znovu načíst, což mi připadá jako nesmysl. Zkoušel jsem chvilku i Viking, ale na první dojem mi to nepřišlo moc použitelné. Díky.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    :D Jirimu odesla disketovka.

    Merge branch 'floppy' · torvalds/linux@47d6a76 · GitHub
    https://github.com/torvalds/linux/commit/47d6a7607443ea43dbc4d0f371bf773540a8f8f4
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    anebo. v debianu totiz po letech dospeli k nazoru, ze by to teda mohli delat jako vsichni ostatni
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    jasně takže problém byl v su vs. su - :)

    tedy není možné spouštět při "su" módu tyto příkazy napřímo? Leda bych cestu přidal do $PATH k těm daným userům?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CHOROBA: sudo -i :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    misto "su" musis davat "su -"
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    LOFEEK42: Jak se na toho roota přihlašuješ?
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    LOFEEK42: měl bys mít /usr/sbin v proměnné $PATH, pak ti to půjde pustit odkudkoli pouhým zadáním příkazu
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    tak další dotaz level linuxguru.... nahodil jsem debian 10 a například adduser musím spouštět takto ./usr/sbin/adduser. Když napíšu adduser test, tak to vyhodí hlášku
    bash: adduser: příkaz nenalezen

    horší je to ale s usermod, kterej nespustím vůbec, tedy usedmod -aG nezná, ./sbin/usermod nezná, ./usr/sbin/usermod taky nezná, tady už fakt nevím jak to spouštět
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ola, řešil jste někdo mount samba serveru na LUKS oddíl? přesněji při loginu do samby automatický mount LUKS oddílu a následný umount při odhlášení?
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    pff vyreseno reinstalem a stažení hotového isáče PVE....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam