• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    Prosím, potřeboval bych poradit s nastavením práv.
    Chci přenášet data mezi android telefonem a počítačem s linuxem- kubuntu.
    Naformátuju SD kartu jako fat 32 v programu gparted. Do něj se musím samozřejmě přihlásit jako root. Pak, když chci zapsat data v Krusaderu, musím se přihlásit opět jako root, v "obyčejném" Krusaderu je mi přístup odepřen. Telefon hlásí kartu jako poškozenou. Jak mám při formátování SD karty nastavit neomezená práva?
    SUK
    SUK --- ---
    MCKIDNEY: Kurzor se ani nehne, ale klikne mi to treba uplne na druhou stranu obrazovky. Vzhledem k tomu, ze ten mysovej protokol pocita s deltou pohybu, tak by ta mys pri kliku musela odeslat neco jako pohyb X-1000, Y-500, klik, X+1000, Y+500... coz mi neprijde real :)

    No, jdu se smirit s tim, ze me proste SW nekdy neposloucha dost originalnim zpusobem :D
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    MCKIDNEY: jj zkusil bych jinou krysu nejdřív a tu možná vadnou jinde
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SUK: No to by pomohlo :) Ustrely pri klinuti jsou HW vada a oci to ani neuvidi.
    Nicmene tady ti moc nepomuzu - s timto jsem se v linuxu moc nesetkal.
    SUK
    SUK --- ---
    KOLCON: Mozna jsem zapomnel napsat, ze se mi to stalo i s dratovou. A pohyb je v poradku, jenom to z nejakyho duvodu klika jinam.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    SUK: to určitě ne, ale lag tam může být, taky se mi to podobně chovalo i na widlich
    SUK
    SUK --- ---
    KOLCON: Baterka v mysi dokaze kliknout jinam, nez je kurzor?
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    SUK: baterky v myši?
    SUK
    SUK --- ---
    MCKIDNEY: Mys, at je vadna sebevic, nedokaze kliknout jinam, nez se nachazi kurzor.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SUK: Ano u vadnych mysi. Ale jestli je to sw vada tak nevim.
    SUK
    SUK --- ---
    Cus, prave se mi zacla dit hrozne divna vec - obcas prestane reagovat mys, respektive reaguje dost divne. Kurzor je na nejake pozici, ale kdyz kliknu, bud se nic nedeje a nebo se "klikne jinam". Pomuze vyndat a zandat prijimac od mysi. Deje se mi to nekolikrat denne a ... docela mi to teda vadi. Nesetkal se s tim nekdo?
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    JUNIOR: co promazat konfigurační soubory ve svém domovském adresáři?

    nebo zkus založit nového uživatele, jestli mu to dělá taky.
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Ahoj, co mám prosím googlovat za řešení při mém problému MIntama ?

    Hrál jsem si s nastavením velikostí fontů v compic confiz a v desktop setting a stává se mi, že po statu se mi (občas) nezobrazí spodní lišta, nebo se zobrazí a není vidět kurzor, ale když při pohybu myši najednu na nějakou ikonu tak ho vidím , kliknu a najednou vše jede. A taky při startu občas přestane fungovat klávesnice a klávesové zkratky. Takže když to nastartuje bez spodní lišty tak pomoctí klávesnice nezpustím ani terminál a je nutný tvrdý restart protože nmám šanci cokoliv dělat..

    Díky !
    SUK
    SUK --- ---
    No, vyber teda neco mezi tragedii a pruserem :)))
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: Vybordelne :) To je ten keyword, kterej hledam. Zda se. Tak snad neco najdu :) Diky moc
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    CABOWITZ: zkusil jsem ten jeho vychvalovaný wpe a rozhodil mi terminál. no nic, vrátím se zpátky k vim :) co se týče přehrávání hudby, mám taky jiné řešení: mpd
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Konecne jsem nasel neco rozumnyho na snimkovani yaftu

    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    takovejhdle softu sou tuny. My treba jeden prodavame od firmy Otrum :-)

    hledej "digital signage"

    Digital signage | Ubuntu for the Internet of Things | Ubuntu
    https://ubuntu.com/internet-of-things/digital-signage
    SUK
    SUK --- ---
    DANIELSOFT: Chtel bych neco mirne sofistikovanejsiho :) Ze to dokazu ovladat z comandlajny ja byva fajn, ale nutit k tomu ostatni nemuzu :D

    Zatim jsem objevil casparcg, ale to je zase docela overkill...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam