• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    NYKRUK: make.ntfs (balik ntfs-3g) i mkfs.exfat (balik exfat-utils) ti filesystem (znovu)vytvori, na to Windows nepotrebujes. Tim dirty-bitem je myslen priznak, podle ktereho se pozna "neciste" odpojeni media.
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    RATTKIN: co je dirty bit? ntfs a exfat pro linux, jak se k tomu dostanu, to musím formátovat ve Win? Ty nemám aktuální.
    KULA
    KULA --- ---
    Rád bych se s Vámi poradil. Na pracovní laptop bych sem tam chtěl připojit klávesy a trénovat, nicméně mám tak omezená práva, že nemůžu nic.
    Napadlo mě si tam bootovat třeba Ubuntu. Bios zamčený nebyl, takže přehodit pořadí bootu nebyl problém.
    Bude lepší USB 3.0 nebo je vhodnější SD karta? Obojí cca 90mb/s čtení.
    Nejsem si jistý, jestli RUFUS svede vyrobit takovou podobu bootovacího luxu, abych mohl i ukládat soubory/software. Nedaří se mi vygooglit jak se tomu říká, tušíte co mám na mysli?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NYKRUK: nebude to spíš dirty bit? (čistě unmountovat)
    microsoft uvolnil ntfs a exfat pro linux, asi, to by nebyly lepší než shit32?
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    NYKRUK: zformatuj ji přímo v telefonu, pak ji vidí ok?
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    KOLCON: telefon právě hlásí, že karta je poškozená. Stalo se mi to i s fleškou a druhou kartou. Jakmile uložím soubory na takový médium v mým kompu s linuxem, jsou pro cokoliv jiné nečitelné.
    JADE
    JADE --- ---
    to rozhodne je, nepovazuju gparted za nejsikovnejsi formatovaci nastroj pro jiny platformy, pridam jeden pribeh ze svyho zivota...dostal jsem novej externi disk 1tb tenkrat to bylo hafo a potrebovall jsem na nej nalejt vsechny fotky, filmy a podobnej junk, co jsem mel a zaroven jsem chtel disk viditelnej kdekoliv ho pripojim, tj NTFS byla jasna volba...tak jsem data musel rozhazet vsude mozne, protoze jsem nikde 1tb v kuse nemel abych to tam mohl nahrat...zformatoval na NTFS v gparted...nahral ze vsech koutu disku a pujcenych externaku svoje data na disk...vsechno puvodni smazal, pujceny disk vratil...a ziju spoklojene dal, do doby nez jsem chtel z disku ve windows precist data...disk proste po pripojeni k windows neexistuje...nikde nic...proste nepripojeno a ani pokus o pripojeni neni, odzkouseno na ruznych windows i strojich, je viditelny/citelny zkratka jen z linuxovych stroji, byt je naformatovany na NTFS :) tot asi vse k formatovani z linuxu ;)
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    NYKRUK: není teda lepší naformatovat kartu v telefonu, aby to zkousl?
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    Prosím, potřeboval bych poradit s nastavením práv.
    Chci přenášet data mezi android telefonem a počítačem s linuxem- kubuntu.
    Naformátuju SD kartu jako fat 32 v programu gparted. Do něj se musím samozřejmě přihlásit jako root. Pak, když chci zapsat data v Krusaderu, musím se přihlásit opět jako root, v "obyčejném" Krusaderu je mi přístup odepřen. Telefon hlásí kartu jako poškozenou. Jak mám při formátování SD karty nastavit neomezená práva?
    SUK
    SUK --- ---
    MCKIDNEY: Kurzor se ani nehne, ale klikne mi to treba uplne na druhou stranu obrazovky. Vzhledem k tomu, ze ten mysovej protokol pocita s deltou pohybu, tak by ta mys pri kliku musela odeslat neco jako pohyb X-1000, Y-500, klik, X+1000, Y+500... coz mi neprijde real :)

    No, jdu se smirit s tim, ze me proste SW nekdy neposloucha dost originalnim zpusobem :D
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    MCKIDNEY: jj zkusil bych jinou krysu nejdřív a tu možná vadnou jinde
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SUK: No to by pomohlo :) Ustrely pri klinuti jsou HW vada a oci to ani neuvidi.
    Nicmene tady ti moc nepomuzu - s timto jsem se v linuxu moc nesetkal.
    SUK
    SUK --- ---
    KOLCON: Mozna jsem zapomnel napsat, ze se mi to stalo i s dratovou. A pohyb je v poradku, jenom to z nejakyho duvodu klika jinam.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    SUK: to určitě ne, ale lag tam může být, taky se mi to podobně chovalo i na widlich
    SUK
    SUK --- ---
    KOLCON: Baterka v mysi dokaze kliknout jinam, nez je kurzor?
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    SUK: baterky v myši?
    SUK
    SUK --- ---
    MCKIDNEY: Mys, at je vadna sebevic, nedokaze kliknout jinam, nez se nachazi kurzor.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SUK: Ano u vadnych mysi. Ale jestli je to sw vada tak nevim.
    SUK
    SUK --- ---
    Cus, prave se mi zacla dit hrozne divna vec - obcas prestane reagovat mys, respektive reaguje dost divne. Kurzor je na nejake pozici, ale kdyz kliknu, bud se nic nedeje a nebo se "klikne jinam". Pomuze vyndat a zandat prijimac od mysi. Deje se mi to nekolikrat denne a ... docela mi to teda vadi. Nesetkal se s tim nekdo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam