• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    Kucí (a holký), fakt používejte setup železo / velká partišna / (luks) / lvm... Ušetří vám to spoustu trápení...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ono taky nejni marny si prevest ten vbox na normalni image a pak s tim delat mimo virtualbox
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    FRANCIMOUR:
    To neni boot z live iso, to je boot z toho nakopnuteho disku :-). Zmen boot order na CD a nabootuj z nejakeho live iso imaga. Alternativne pripoj ten nakopnuty disk do jineho, funkcniho virtualu. Proste abys ten disk videl v nejakem bezicim a fungujicim linuxu :-). Pak to fdiskem zkus opravit; pokud nemas puvodni hodnoty, tak zkus ty z FRANCIMOUR a doufej, ze to bude sedet :-). Kazdopadne na to pak rovnou pust fsck.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FRANCIMOUR: jo, rozumim, cerstve ziskana zkusenost... :D
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    VYHULENY_UFO: zel bohu jsem nedalal (je to muj druhy VM). Ted jiz budu
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FRANCIMOUR: vidim virtualbox... to nedelas snapshoty, kdyz se rozhodnes v necem vrtat? od toho preci mas virtualizaci a jeji moznosti.
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    GHORMOON: jsem lama... jak?
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    FRANCIMOUR: zmen si boot order
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    GHORMOON: no ja tam nabootuju z live cd ale jedine co tam vidim je kdyz zadam ls (hd0)(hd0,msdos5)

    pak jsem postupoval dle https://askubuntu.com/questions/493826/grub-rescue-problem-after-deleting-ubuntu-partition
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    GHORMOON: resp flashkou myslim jakykoliv live linux iso
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    FRANCIMOUR: jak jsem psal, bud nabootovat v tom VMku flashku a podivat se tam fdiskem, cos to vlastne proved, nebo to vzit fdiskem z hostu (pokud to je linux host)
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    NELDOR: Tak to jsem bohužel neudělal a mám teď no partition a grub rescue :D any solution?
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    FRANCIMOUR: Viz GHORMOON :-). Jinak nez se clovek zacne vrtat v rozdeleni disku, je vzdycky dobre si nekde bokem poznamenat puvodni rozlozeni ;-). A taky po kazde takove operaci...
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    FRANCIMOUR: vypis si fdisk z hostu na ten virtualni disk, co se ti s tim podarilo udelat.

    o co se snazis, zvetsit to? predpokladam ze zvetsujes tu prvni, takze budes chtit tu extended partition se swapem soupnout na konec, jeste nez to zvetsis :)
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    pokud zvetsujes nahoru, tak staci trefit zacatek a dat tam tu vetsi velikost (prepdokladam, ze chces pridat misto, tak v druhym kroku az to zachranis to muzes pak rovnou nafouknout)
    bud si do ty vm vraz nakou bootovaci flashku, nebo ten virtualni disk vem fdiskem z hosta. akorat bacha abys nemel na hostu nejaky uplne jiny defaulty (cylindry misto bloku atp) a tim padem se netrefoval s tou partition nekam blbe :)
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    NELDOR: Jelikož instaluju vše stejně vypadalo to nějak takto:

    Ale jinak mě předtím nenapadlo to zkoumat :D



    NELDOR
    NELDOR --- ---
    FRANCIMOUR: Ja se neptam ani tak, o co jsi se snazil, ale co jsi udelal ;-). Mas nekde aspon ulozene puvodni rozdeleni disku, e.g. vystup "fdisk -l" ? Idealni by bylo, kdybys mohl nekam hodit zaznam ci screenshoty cele te session samozrejme :-).
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    FRANCIMOUR: K bodu 1 by to chtelo vedet, co _presne_ jsi udelal. Pokud jsi jen smazal partition z tabulky, tak by melo stacit ji znovu vytvorit navlas stejnym zpusobem, jak to bylo predtim.
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    Ahoj,

    mám dotazy:

    1. povedlo se mi při zvětšování disku ext4 smazat partition a tím sem si zabil VM (no partition, GRUB rescue) - ví někdo jak to fixnout?
    2. začal jsem dělat nový VM s icingou a mám tam pár problémů:
    - NRPE: Mar 3 09:44:15 server check_nrpe: Error: (!log_opts) Could not complete SSL handshake with IP: dh key too small,
    - po instalaci Grafany to neukazuje grafy jen rozbitý obrázek,
    - dále se snažím rozchodit notifikace do Teams, ale dle návodu https://github.com/ajaffie/teams_connector/blob/master/README.md se mi nedaří.

    Dokáže mi někdo pomoci? Hlavně s bodem 1. který když nahodím tak nemusím řešit bod 2. :D

    Předem moc děkuji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam