• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    LOFEEK42: tady ještě píšou, že tam musím ty data překopírovat

    How to Move Your Home Folder to Another Partition in Ubuntu
    https://www.maketecheasier.com/move-home-folder-ubuntu/

    takže celý princip chápu vlastně špatně?

    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    AXTHEB: tak jediný co dává smysl je asi toto:

    lightdm[1121]: Error writing X authority: Failed to open X authority /home/radim/.Xauthority: No such file or directory

    /home je dle všeho namountovanej na tu sdb2 partitionu, ale není tam vůbec můj adresář
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    LOFEEK42: Těžko říct, pokus se přihlásit a podívej se, co přibylo.
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    AXTHEB: když do toho koukám, tak nic co by dávalo smysl tam nenajdu... nějaká klíčová slova? :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    LOFEEK42: dmesg ti nepomůže, hledej ve /var/log/syslog, /var/log/auth.log nebo tak něco podle distribuce
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    AXTHEB: po startu jsem prošel dmesg | grep /dev/sda2 i home, ale žádná zmínka tam nebyla, když jsem si to testoval na virtuálu tak mi to tam řvalo, že mám špatně tu konfiguraci, ale po tomhle zásahu nic
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    777 to rozhodně být nemá, má to být 755. Co najdeš v logu?
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    LOFEEK42: teda jako nejde se mi přihlásit přes login screen, přes ctrl alt f1 se do systému dostanu :)
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    Zdravím,
    ubuntu, po namountování /home na novou partition úpravou /etc/fstab takto:
    #/dev/sda2 /home ext4 defaults 0 2

    se mi adresář namountuje, ale pak se nelze přihlásit. Někde radí změnu práv /home na 777, ale to mi přijde dost humpolácký řešení. Nevíte kde ještě musím upravit? Zřejmě to někde furt směruje na to původní umístění
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    SCHIZOGENES: jestli botoojes v efi tak si to oprav ve woknech v powershellu, nebo si bootni liveko, primontuj to jak ma bejt a pak updatni grub
    KAERO
    KAERO --- ---
    SCHIZOGENES: ok, myslel jsem ze pises o boot repair rucne, a ne o Boot-Repair programu...
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    KAERO: "zkousel jsem to parkrat preinstalovat, boot repair doporuceny postup, boot repair custom postup..."
    "vystup jednoho z boot repair pokusu"

    ale jinak jo, pri drivejsich problemech se osvedcil taky
    KAERO
    KAERO --- ---
    SCHIZOGENES: urcite je spravna odpoved primo na tvuj dotaz, kterou neznam, ale mel jsem jednou dobrou zkusenost s timhle. je to dost automaticke.

    Boot-Repair - Community Help Wiki
    https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    som rozbil dual boot...

    uzivatel ma na kompu s jednim SSD diskem win 7 a pak partition, kde byl doted Lubuntu; boot probihal pres vyber v grub menu; to Lubuntu bylo strasne stare a delalo to problemy, cili se provedlo odstraneni Lubunta a instalace Mint 19.3 do stejneho oddilu. vysledek: widle behaji normalne, ale boot menu neexistuje, pri nabootovani do Mintu akorat cerna obrazovka a "GNU GRUB version 2.02^09

    Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions" etc.

    zkousel jsem to parkrat preinstalovat, boot repair doporuceny postup, boot repair custom postup... furt stejne, prip. horsi. Pri pokusu o preinstalaci hlasi "The partition table format in use on your disks normally requires you to create a separate partition for boot loader code. This partition should be marked for use as “Reserved BIOS boot area” and should be at least 1 MB in size. Note that this is not the same as a partition mounted on /boot. If you do not go back to the partitioning menu and correct this error, bootloader installation may fail later, although it may still be possible to install the boot loader to a partition." Takova partition velka 1 MB na sda existuje, ale nejde ji pro “Reserved BIOS boot area” pouzit, vyhodi chybovou hlasku, ze nebylo mozno provest.

    Pri bootovani do Live DVD se btw objevuje " TSC_DEADLINE disabled due to Errata; please update microcode to version: cosi cosi"
    ---
    Jak tu potvoru zprovoznit, pls? n00b here

    vystup jednoho z boot repair pokusu: http://paste.ubuntu.com/p/JgC6yCVdjt/
    SUK
    SUK --- ---
    THEODORT: Co je na nem usmevne? Nedavno jsem videl dva rozebrany, jednomu nefungoval displej, druhymu dotykova vrstva, ale jinak jsem na tom vyslovene nic spatnyho nevidel.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    CHOROBA: ja myslel ten "HW" na webex, zbytek je nutne zlo a celkem v pohode :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    s hw sem smirenej, switche a routery sou top.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    CHOROBA: no hele jejich "HW" reseni je taky pomerne usmevne.. alespon dokud nevis kolik to stoji :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DANYSEK: jo, priste to resi tablet. jenom me to prekvapilo, cisco to ted vsude cpe zadarmo, pac corona zejo, vsichni makaj doma atd. tak sem myslel, ze na tom njak zamakali a je to webapp. Tak nic, to byl omyl :-)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CHOROBA: To doporucuji vsem - GSM a novejsi mobily maji mnohem lepsi zpracovani mikrofonu nez flash. Pokud nemate doma HW pro zpracovani zvuku, tak na vas budou ostatni jenom nasrany.

    Naopak nemam rad sluzby co nemaji call-in.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam