• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RIVA
    RIVA --- ---
    SUCHRE: Jakoze %CONTOSO\\domain admins\administrator ? Nebo vylozene tak jak jsi to napsal?
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    RIVA: %DOMAIN\\Group\ Name
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ahoj, jak prosim muzu v TTY (Linux Console bez X) posunout okno se zpravou tak, aby nebylo vlevo nahore. Mam na TTY nastaveny font, ktery neni pres celou obrazovku. A mam nastavene stty rows 24 columns 80. Coz mi vyhovuje. Bohuzel ma ale font velikost mensi, nez je cela obrazovka a vysledkem je, ze se mi umistuje pismo do leveho horniho rohu. uvital bych, kdybych mohl nejak posunout tech 80x24 v TTY z leveho horniho rohu posunout doprostred obrazovky. Predem diky za jakoukoliv odpoved.
    RIVA
    RIVA --- ---
    Tak se zase po nejake dobe peru s pridanim Domain Admins do sudoers pres visudo v Ubuntu 18.04 pripojenem k AD domene.

    Prisaham ze uz mi to driv fungovalo na jinem serveru, ale ted proste ani ho*no!

    Je tohle spravne, nebo uz mi hrabe?


    # Allow members of group sudo to execute any command
    %sudo ALL=(ALL:ALL) ALL
    %domain\ admins ALL=(ALL) ALL
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ok, Slack je druhy vlakno. zbytek mam na praci.
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Slack taky umi.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    kdyz chci zabit jedno vlakno na procaku, tak spustim skype. to funguje na jakymkoliv linuxu :-)))
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DANIELSOFT: Když se odhlásíš a přihlásíš, pořád žere xiccd celé jedno vlákno procesoru, dokud ho ručně nezabiješ?
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Pro rozhodnuti udelat upgrade se mi sekce Known Issues zda moc kratka, leda tak pro testovaci ve virtualu.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Tak jsem se po čtyřech letech dokopal přejít z Xubuntu 16.04 na Xubuntu 20.04.

    Nejvíc mě potrápil gvim, kde bylo nutno setnout explicitně font v .gvimrc, jinak nová čistá instalace proběhla dost bezproblémově.

    Těch pár zbylých much (nefunguje joypad v emulátoru spectra, který stejně moc nepoužívám) vychytám během týdne.

    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SPIKE411: odpovidam na otazku 5, cituji
    5, programy se svevolne nepresouvaji mezi desktopy
    nic vic nic min, vse ostatni jsou tve fabulace, nicmene ano, tak jsem to nejak myslel a po restartu se vse otvira na prvni(tzn. prvni aktivni) plose
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    THEODORT: Wut. Více ploch na Windows 10 využívám denně docela intenzivně. ¯\_(ツ)_/¯
    THEODORT: Psal jsi, že na první. Což není pravda/přesné - otevírají se na právě aktivní. To je vše. Možná máš na mysli nějakou konkrétní situaci (restart počítače a následné přihlášení a automatický start nějakých aplikací?).

    Ale je mi to fuk. Asi už jsme vcelku mimo téma.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SPIKE411: napr. v greenshotu nastaveno at se mi otvira rovnou editor, ten prichycenej na 3. plose, a pri kazdym screenshotu se mi otevre novy okno na 3. plose. ono je to asi tezky pochopit pro nekoho kdo to v ziovte nepouzil a chce si jen kopnout.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SPIKE411: no a kde by se asi mely otvirat? ...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GILHAD: BTW: Moc hezky na fluxboxu je taky ... stisk leveho tlacitka mysi + alt -> presun okna ... stick praveho tlacitka mysi + alt -> zmena velikosti okna... velice prakticke... ono porad se trefovat na ty okraje je nekdy dost frustrujici
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    THEODORT: Ad 5: Nope. Programy se otevírají na aktuální/aktivní ploše.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    jo, dokonce obcas i v ty samy hospode, ted chodej snmp trapy me a vola hotline a sucharovi chodej dividendy :D
    JADE
    JADE --- ---
    ale u compu sedite stejne furt...i po 20+ letech ! :P
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    CHOROBA: To byly krasny casy :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUCHRE: ja sedel v hospode s tebou, zadny snmp trapy mi nechodily a taky se to neposralo :-)))
    akorat jendou prisel kolega
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam