• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PECA
    PECA --- ---
    CHOROBA: serial0 je link na ttyS0, oboje délka totéž. Tím to není. Zjevně musím vstřebat nejprve skriptovani chat utility a pak uvidím.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    REDSNAKE: Jo, smtp server jako takový je lepší mít jinde, a na tom lamp serveru jen předávání mailů na ten server (smarthost). A na tom serveru si ošetři, aby maily z lamp serveru nepřeposílal jinam
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CHOROBA: xz je taky multithread
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    MARASAN: tak zalezi jak je to velky a jak dlouho to trva, Me backupy uz prelezly do radu hodnehodin a to se pigz, pac je multithreadovy hodi.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CHOROBA: na zalohy je to prece fuk, nesedis u toho. spis bych gzip vymenil za xzip,at je to mensi
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    este bych doporucil se vysrat na TAR atd a pouzil PIGZ, je to ponekud rychlejsi
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    AXTHEB: No jako ja uplne nevim jestli nebudu mluvit z cesty ale o nejakym mail serveru jsem uvazoval, jen si nejsem jistej, resp cetl jsem, ze to neni dobrej napad mit na stejnym stroji jako lamp asi kvuli kompromitaci a zmeuziti?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    REDSNAKE: Kdyžtak příště si buď nainstaluj MTA (lokální doručování se může hodit tak jako tak), nebo to udělej takhle:
    tar -zcvpf /home/crocodiluscz/media/webserver_backup-'date +%Y%m%d'.tar.gz /var/www/html/wordpress 2>/tmp/worpress_backup

    a pak v /tmp/worpress_backup najdeš chybový hlášky.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: pff, už to chodí, asi nějaký zmatky s právama, nevim.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DANIELSOFT: chm, tak to furt vím teda kvrdlajz proč to nechodí :-/
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    REDSNAKE: ten log s chybama
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DANIELSOFT: zahodí celej ten vytvořenej balík zálohy nebo jen ten log s chybama?

    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    REDSNAKE: jde o to, že pokud máš MTA, cron tam (na mailovou adresu roota tuším) pošle logy, co se podělalo a pokud ho nemáš, tak to zahodí
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Ahoj, rád bych poprosil o radu. Provozuji na onboard pc s mizivým výkonem webserver s jednoduchou instalací wordpressu. Vize je taková, že bych rád periodicky zálohoval jak mysql databázi (mariadb) tak samotné soubory v /var/www/html/wordpress/

    Jdu na to přes cron, takže jsem přes crontab -e přidal

    10 20 * * * tar -zcvpf /home/crocodiluscz/media/webserver_backup-'date +%Y%m%d'.tar.gz /var/www/html/wordpress
    15 20 * * * mysqldump -u root -pmypassword wordpress_db| gzip > /home/crocodiluscz/media/webserver_backup#-`date +%Y%m%d`.sql.gz


    na první dobrou to nefunguje, v logu jsem se dočetl, že No MTA installed, discarding output. MTA je imho Mail Transfer Agent, ale já se nic přes e-mail snad odesílat nesnažím, tak co je špatně?

    Děkuju za případnou radu.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    no ja nevim.../dev/serial0 existuje ten device??

    u me se prvni serial jmenuje /dev/ttyS0
    PECA
    PECA --- ---
    Potřeboval bych radu ohledně GPRS připojení k internetu. Na Raspberry Pi 4. Přiznám se že jako v jádru tomu moc nerozumím :/
    Našel jsem vícero popisů, pátrání po konkrétních utilitkách a jejich parametrech mě moc neosvítilo - tím jako chci říci, že se snažím hledat, ale asi blbě. Co mám jsou nějaké "konfigurační" soubory a udělaná nastavení, se kterým by to jako mělo šlapat, ale nechce se mi to připojit. Pokusím se sem dostat ty soubory. Sorry, pokud něčemu říkám špatně, normálně dělám ve windows. Přikládám syslog, kde by mělo být důležité to so padá z "pppd" a "chat". Potm konfiguraci "rnet" (pro pon) a "gprs" (pro chat). V té konfiguraci gprs pro chat je zádrhel s pinem, ale to později pokud HW fyzicky vypnu a zapnu, tak je pin potřeba, ale pokud už zadání pinu proběhlo, tak se namísto OK vrátí z modemu ERROR a připojení neproběhne. Pokud se mi to ale podaří ve správném sledu, tak dojde k připojení k internetu, ale hned se to zase odpojí a zavěsí. A tady už nevím kudy kam. To je tento kousek z logu:
    Oct 30 16:40:19 malina chat[964]: ATD*99#^M^M
    Oct 30 16:40:19 malina chat[964]: CONNECT
    Oct 30 16:40:19 malina chat[964]: -- got it
    Oct 30 16:40:19 malina chat[964]: send (^M)
    Oct 30 16:40:19 malina pppd[961]: Serial connection established.
    Oct 30 16:40:19 malina pppd[961]: Using interface ppp0
    Oct 30 16:40:19 malina pppd[961]: Connect: ppp0 <--> /dev/serial0
    Oct 30 16:40:19 malina systemd-udevd[970]: link_config: autonegotiation is unset or enabled, the speed and duplex are not writable.
    Oct 30 16:40:20 malina pppd[961]: PAP authentication succeeded
    Oct 30 16:40:20 malina kernel: [ 418.668933] PPP BSD Compression module registered
    Oct 30 16:40:20 malina kernel: [ 418.688738] PPP Deflate Compression module registered
    Oct 30 16:40:20 malina pppd[961]: LCP terminated by peer
    Oct 30 16:40:23 malina pppd[961]: Connection terminated.
    Oct 30 16:40:23 malina pppd[961]: Modem hangup

    SATAI
    SATAI --- ---
    RAGNAROK: https://linux.die.net/man/1/pkill

    Logicky žádné kritérium vybere vše (až na proces pkillu, což docela dává smysl).
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Omylem se mi povedlo zmacknout enter kdyz jsem mel rozepsanej command:
    "pkill -" coz melo za nasledek kilnuti vsech current user procesu a odlogovani. :-(

    wtf je to nekde popsany? Nemuzu to dogooglit.
    A1_UNPYTLED
    A1_UNPYTLED --- ---
    Z prohlizecu bych dal smele ke zvazeni Pale Moon, z 95% pouzivam cca posl. 5 let a nenarazil jsem na problem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam