• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    E2E4: takhle to začne i skončí, překlad IP je v pořádku:

    
    * Rebuilt URL to: api.ulozenka.cz/
    * Trying 92.43.61.25...
    * TCP_NODELAY set
    
    E2E4
    E2E4 --- ---
    WOJTISHEK: pust to s curl -vv, timeout v jaký fázi a na ať je vidět na jakou adresu a port se to připojuje..
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    Ahoj, prosím o pomoc.
    Ubuntu 18.04, nejde mi pomocí curl načíst jednu adresu (api.ulozenka.cz). Dostávám timed out. Z jakéhokoliv jiného zařízení (windows, mac, linux, docker, ...) dojde k načtení okamžitě.
    UFW inactive, ebtables inactive, iptables žádné blokování (https://pastebin.com/mhC1X16v), blokace ze strany poskytovatele adresy údajně žádná, VPSko na Wedosu.

    Kam bych se ještě měl podívat?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ZBYNEK: To máš pravdu, záleží na tom jak máš udělaný reply, já tam dávám jednoduše > a dá se to.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Asi mě ukamenujete, ale MUTT a pine mail client ALPINE jsou moji výherci.
    Why I still love Alpine for email at the Linux terminal | Opensource.com
    https://opensource.com/article/18/8/love-alpine
    A samozřejmě jako správný progresivista jsem připojen na FidoNet, takže spoustu mailů píšu buď v QWK klientovi MultiMail, anebo v qodem přes ssh rovnou na BBS.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DELVIT: Nemusím psát za každou cenu v HTML, ale je blbé, když to rozhodí předchozí konverzaci :-(
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ZBYNEK: čtení mě funguje bez problémů, přes plugin 'Fancy HMTL viewer' - problém může být s obrázky. Psát přes HTML naštěstí nepotřebuji, takže to jsem neřešil.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DELVIT: Řešil jsem čtení (kódování češtiny vůbec nefungovalo), ale když jsem zjistil, jak je to s psaním, tak jsem to úplně vzdal...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ZBYNEK: Claws mail používám. Jak si nerozchodil HTML maily? Psaní nebo čtení? Psaní samo úplně nejde, ale čtení jsem rozchodil i když dokonalé to není, ale číst se to dá.
    EKG
    EKG --- ---
    ZBYNEK: Jj, k ukrizovany mysi jsem nakonec dospel.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    EKG: Jojo, Trojitá... Dokonce českej projekt... Bohužel 4 roky mrtvej :-(
    Občas se objeví nějakej náhodnej bugfix, ale jinak nemám pocit, že by ten projekt žil...

    (Jestli nechceš ani gnome ani kde, tak je ideální xfce/xubuntu... ikdyž tam zase zlobí jiné drobnosti)
    EKG
    EKG --- ---
    MRDAC_BEDEN: Jo, to jsem taky resil. Chtel jsem nejakou jinou distribuci nez GDE nebo KDE based. Tak jsem zkusil Lubuntu. A tam jsem v repozitari objevil perlu - Trojitá. Nejlepsi emailovy klient vsech dob - to jednou bude, urcite.

    Ono i to Lubuntu jednou bude fungovat, treba ze dokaze rozchodit tiskarnu i bez hodinove instalace HP softwaru, ktery to ovsem taky neda. Je to urcite ambiciozni projekt a ja jim drzim palce ... z dalky, ale drzim ;)
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    Dluzim rozreseni s email klientem - Geary je bozi - s Gmailem funguje ihned, je brutalne rychly, jednoduchy, prehledny.

    Tak mam ted novy problem, hledam kalendar :) Gnome Calendar mi nezere Google ucty, Evolution mi s Google ucty timeoutuje, California vypada sice hezky na screenshotech, ale pri pohledu go gitu je 5 let mrtva
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RATTKIN: Je to otevreny protokol, z-push je open source projekt odstartovany tvurci Zimbra.

    Ohledne hledani v cache vs na serveru, to myslis nejake proprietarni hledani na serveru, nebo ciste thunderbird vs thunderbird?
    Kdyz jsem naposledy pouzival thunderbird pro praci, tak jsme meli v kanclu synology s SSD jako proxy :)
    SUK
    SUK --- ---
    RATTKIN: Jake A klienty na caldav jsi zkousel? Ja nedavno presel z CalDAV-Sync na DAVx5 a jsem teda vyrazne spokojenejsi.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MCKIDNEY: jo aha. My na kalendář používáme caldav a android to nativně neumí a klienty co jsme zkoušeli jsou naprd.

    Ale pochybuju, že by cokoli od Microsoftu bylo dobré ???

    U mailu vidím rozdíly v vyhledávání (thunderbird interní vyhledávání žere jeho cache na disku víc než maily na serveru a stejně to některý maily vynechá)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RATTKIN: ActiveSync je pro synchronizaci polozek mezi nody. Je jedno o jake polozky jde.
    Na emaily kasle pes - IMAP umi kde co, ale pro kalendar a kontakty. Zkus najit reseni co pokreje Android, PC, iOS, Linux. Mozna te mate jenom originalni nazev - dneska se to jmenuje Exchange ci EAS.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MCKIDNEY: a na co je ten activesync když nepoužíváš e-maily?

    to jsem měl naposledy na pocket pc pře 20 lety..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RATTKIN: Je to blbec proof reseni pro Active Sync. Je nachylna na brute force utoky (chce to rucne pridat fail2ban podporu). Pokud chces ActiveSync pro Kalendar a Kontakty - staci z-push. Pokud chces weboveho klienta, tak potrebujes Zimbra. Dneska uz ActiveSync ma hromada OS a je to porad nejlepsi zpusob pro kontakty, takze jsi ted delam vlastni podman/docker a ten pouzivam.

    Jinak co se tyce emailu nemuzu komentovat, tu cast serveru jsem nevyuzival. Vim o lidech co ji pouzivali v SOHO pred lety, ale to je zbytecna reference.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MCKIDNEY: Jak chodí ta zimbra? Už jsem na ní koukal před lety, mám vlastní imap (Courier) ale chtělo by to kalendář a kontakty..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam