• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    E2E4: takhle to začne i skončí, překlad IP je v pořádku:

    
    * Rebuilt URL to: api.ulozenka.cz/
    * Trying 92.43.61.25...
    * TCP_NODELAY set
    
    E2E4
    E2E4 --- ---
    WOJTISHEK: pust to s curl -vv, timeout v jaký fázi a na ať je vidět na jakou adresu a port se to připojuje..
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    Ahoj, prosím o pomoc.
    Ubuntu 18.04, nejde mi pomocí curl načíst jednu adresu (api.ulozenka.cz). Dostávám timed out. Z jakéhokoliv jiného zařízení (windows, mac, linux, docker, ...) dojde k načtení okamžitě.
    UFW inactive, ebtables inactive, iptables žádné blokování (https://pastebin.com/mhC1X16v), blokace ze strany poskytovatele adresy údajně žádná, VPSko na Wedosu.

    Kam bych se ještě měl podívat?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ZBYNEK: To máš pravdu, záleží na tom jak máš udělaný reply, já tam dávám jednoduše > a dá se to.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Asi mě ukamenujete, ale MUTT a pine mail client ALPINE jsou moji výherci.
    Why I still love Alpine for email at the Linux terminal | Opensource.com
    https://opensource.com/article/18/8/love-alpine
    A samozřejmě jako správný progresivista jsem připojen na FidoNet, takže spoustu mailů píšu buď v QWK klientovi MultiMail, anebo v qodem přes ssh rovnou na BBS.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DELVIT: Nemusím psát za každou cenu v HTML, ale je blbé, když to rozhodí předchozí konverzaci :-(
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ZBYNEK: čtení mě funguje bez problémů, přes plugin 'Fancy HMTL viewer' - problém může být s obrázky. Psát přes HTML naštěstí nepotřebuji, takže to jsem neřešil.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DELVIT: Řešil jsem čtení (kódování češtiny vůbec nefungovalo), ale když jsem zjistil, jak je to s psaním, tak jsem to úplně vzdal...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ZBYNEK: Claws mail používám. Jak si nerozchodil HTML maily? Psaní nebo čtení? Psaní samo úplně nejde, ale čtení jsem rozchodil i když dokonalé to není, ale číst se to dá.
    EKG
    EKG --- ---
    ZBYNEK: Jj, k ukrizovany mysi jsem nakonec dospel.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    EKG: Jojo, Trojitá... Dokonce českej projekt... Bohužel 4 roky mrtvej :-(
    Občas se objeví nějakej náhodnej bugfix, ale jinak nemám pocit, že by ten projekt žil...

    (Jestli nechceš ani gnome ani kde, tak je ideální xfce/xubuntu... ikdyž tam zase zlobí jiné drobnosti)
    EKG
    EKG --- ---
    MRDAC_BEDEN: Jo, to jsem taky resil. Chtel jsem nejakou jinou distribuci nez GDE nebo KDE based. Tak jsem zkusil Lubuntu. A tam jsem v repozitari objevil perlu - Trojitá. Nejlepsi emailovy klient vsech dob - to jednou bude, urcite.

    Ono i to Lubuntu jednou bude fungovat, treba ze dokaze rozchodit tiskarnu i bez hodinove instalace HP softwaru, ktery to ovsem taky neda. Je to urcite ambiciozni projekt a ja jim drzim palce ... z dalky, ale drzim ;)
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    Dluzim rozreseni s email klientem - Geary je bozi - s Gmailem funguje ihned, je brutalne rychly, jednoduchy, prehledny.

    Tak mam ted novy problem, hledam kalendar :) Gnome Calendar mi nezere Google ucty, Evolution mi s Google ucty timeoutuje, California vypada sice hezky na screenshotech, ale pri pohledu go gitu je 5 let mrtva
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RATTKIN: Je to otevreny protokol, z-push je open source projekt odstartovany tvurci Zimbra.

    Ohledne hledani v cache vs na serveru, to myslis nejake proprietarni hledani na serveru, nebo ciste thunderbird vs thunderbird?
    Kdyz jsem naposledy pouzival thunderbird pro praci, tak jsme meli v kanclu synology s SSD jako proxy :)
    SUK
    SUK --- ---
    RATTKIN: Jake A klienty na caldav jsi zkousel? Ja nedavno presel z CalDAV-Sync na DAVx5 a jsem teda vyrazne spokojenejsi.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MCKIDNEY: jo aha. My na kalendář používáme caldav a android to nativně neumí a klienty co jsme zkoušeli jsou naprd.

    Ale pochybuju, že by cokoli od Microsoftu bylo dobré ???

    U mailu vidím rozdíly v vyhledávání (thunderbird interní vyhledávání žere jeho cache na disku víc než maily na serveru a stejně to některý maily vynechá)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RATTKIN: ActiveSync je pro synchronizaci polozek mezi nody. Je jedno o jake polozky jde.
    Na emaily kasle pes - IMAP umi kde co, ale pro kalendar a kontakty. Zkus najit reseni co pokreje Android, PC, iOS, Linux. Mozna te mate jenom originalni nazev - dneska se to jmenuje Exchange ci EAS.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MCKIDNEY: a na co je ten activesync když nepoužíváš e-maily?

    to jsem měl naposledy na pocket pc pře 20 lety..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RATTKIN: Je to blbec proof reseni pro Active Sync. Je nachylna na brute force utoky (chce to rucne pridat fail2ban podporu). Pokud chces ActiveSync pro Kalendar a Kontakty - staci z-push. Pokud chces weboveho klienta, tak potrebujes Zimbra. Dneska uz ActiveSync ma hromada OS a je to porad nejlepsi zpusob pro kontakty, takze jsi ted delam vlastni podman/docker a ten pouzivam.

    Jinak co se tyce emailu nemuzu komentovat, tu cast serveru jsem nevyuzival. Vim o lidech co ji pouzivali v SOHO pred lety, ale to je zbytecna reference.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MCKIDNEY: Jak chodí ta zimbra? Už jsem na ní koukal před lety, mám vlastní imap (Courier) ale chtělo by to kalendář a kontakty..
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ZBYNEK: Ja provozuji Zimbru pro sebe, Je to spis nahrada Office365 nez klient. Maji i docela funkcni variantu webu.

    Tedka jsem presel na Z-Push a to me staci. Klienti musi umet IMAP nebo Exchange Active Sync - prevazne pouzivam to druhe
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam