• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RIVA
    RIVA --- ---
    DELVIT: Tady v UK vsude vyprodano
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    zdravím, řešil tu někdo reálně storage na debianu, kde si přes LVM a tgt službu vytvářím iscsi disky, které následně připojuju do windows strojů pro zálohy? Stává se mi taková věc, že mi ta iscsi chcípne a musím restartovat tgt službu aby se to zas chytlo. Dále se mi stává, že chcípnou zálohy windows serverů protože prej cíl má chybo I/O..... Ty zálohy maj 3-5TB a valím to přes 10Gb, disky jsou sas 8TB 7k v raidu 5
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RIVA: co nějaký ESI? S nima jsem měl dobré zkušenosti - třeba https://www.esi-audio.com/products/juliaxte/
    RIVA
    RIVA --- ---
    Doporucite PCIe zvukovku ktera by byla 100% Linux (Ubuntu) kompatibilni a mela pin header na case audio I/O? Nemusi to byt zadne delo. Nejsem muzikant ani audiofil :) Jen me irituje ze mi dcera neustale prepojuje jediny 3.5mil jack vystup na USB audio zvukovce co mam. Na desce mam Creative Sound Core 3D chipset, kterej proste nefunguje a uz jsem nad tim zlomil hul.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pouceni pro priste: Nedavejte home na SMR disk a pouzivat X jako Kde ci Gnome.

    Cache disku neni dostacujici pro data co se pouzivaji pro kazdodenni pouzivani. KDE kompenzuje pomoci RAM, ale i tak je to hrozne (A moje KDE bere 27GB RAM :)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    RAGNAROK: Bohužel ne všechny aplikace to tam mají, tohle bylo okno aplikace pouštěné přes mono a tam se PID nevypisuje :-(
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    ZBYNEK:
    -p ti vylistuje i PID
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    Jak (v xfce) zjistím, která aplikace otevřela okno?
    "wmctrl -l" vypíše jenom seznam oken, ale nezjistím aplikaci :-(
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    HEINZZ: to je hezky ;-)
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    CHOROBA: ja mam teda na svejch strojich
    alias fuck='sudo $(history -p \!\!)'
    = )
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    Dá se v xfce nějak zakázat změna hodnoty slideru při scrollování kolečkem na myši? Všude nacházím jenom info, že to je problém GTK, ale nikde nevidím řešení :-(
    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    SUK: No jo, ale mě běží bash :)
    SUK
    SUK --- ---
    MIKESHCZ: to v prvni rade neni bash, je to Zsh :) kdyz nevis, co to bezi, muzes vzdycky zkusit
    echo $SHELL
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    MIKESHCZ: the fuck je nejlepsi naseptavac a corrector :-)

    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    YOHNOUS: Doporučuji zkusit na tom Manjaro. XFCE nebo bych zkusil i KDE pro desktop.
    MIKESHCZ
    MIKESHCZ --- ---
    Ahoj, hledám našeptávač do bash. Poradíte? Líbí se mi ten co je na instalačním iso arch linuxu, ale nemůžu najít co to je. Díky.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    REFLEX: jj, aliasy v bashrc
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ZBYNEK: termius je fer a funkcni, cloud asi super kdyz jim veris, ale jak pises je to elektron, zere to ramku a procak a je to pomaly.( to mne na to m sere asi nejvic)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    CHOROBA: terminus? neznal jsem, vypadá hezky... Týjo, terminál v electronu! Myslel jsem, že mám dost RAMky, ale jestli bude časem všechno v electronu, tak netuším kolik paměti budu potřebovat...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nebo v putty nebo v termiusu :-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam