• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    SUK
    SUK --- ---
    JADE: Tak to mozna bude docela dobrej duvod, proc je to svizny :)
    JADE
    JADE --- ---
    SUK: ne disk, jsem dal novej...
    SUK
    SUK --- ---
    JADE: a za 2 tydny si to zopakujes, jestlize ten disk ocividne neni v poradku :)
    JADE
    JADE --- ---
    tak jen abych dokoncil pribeh...novej, disk cista instalace xubu LTS...a musim rict, ze 2 vecery nastavovani sice, ale je to o dost sviznejsi nez bylo...preci jen za ty 3 nebo 4 myslim uz prechody na vyssi a vyssi LTS byly cejtit ... jinejma slovama i Linux se umi za leta pouzivani zpomalit a zasmradnout...takze nekdy novej start neni od veci...:S
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    KILLER_BEE: mně na desktopu padala wifina i připojení přes elektřinu, nakonec jsem natáhl ethernet a sviští to. to asi ve tvém případě nejde, jinak bys to udělal taky
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    DANYSEK: já bych na takovouhle zálohu před snahou o obnovu ještě doporučil klikací Guymager. Je to snadný, dělá to formáty pro všechny forenzní softy a tak. A pak už si s tím můžu hrát třeba v X-ways nebo jiném speciálním softu.
    JADE
    JADE --- ---
    VYHULENY_UFO: dik, uz jsem tak nejak smirenej s cistou installaci na novej disk ! :S na komercni zachranu dat to nastesti neni, nebylo tam nic, co se neda asi stahnout/poridit znova...spis me jebe cela konfigurace systemu, ktera teda byla uz letita, sic zabehnuta a funkcni ! :S
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    CHOROBA: Diky, mrknu
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    VYHULENY_UFO: no a proto pisu o ddrescue ... je na to stavenej :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    KILLER_BEE: smokeping, opingavej si svuj router a router providera plus google treba, to ti namaluje grafy kde to asi bude hezky videt kdy to vypadne pripadne packet loss etc
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    VYHULENY_UFO: Nemam, stary panelak. Ale stabilite netboxu neverim
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KILLER_BEE: ja osobne se priznam, ze bych hledal problem v elektrice a v tom adapteru. ale pocitam, ze rozvody mas uplne novy, asi.
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    VYHULENY_UFO: Nemuzu, nedosahne to k nim do pokoje
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SUK: jestli se nepletu, s dd muze byt problem pri cteni chyb...

    dd - ArchWiki
    https://wiki.archlinux.org/index.php/Dd#Cloning_an_entire_hard_disk

    dd conv=noerror,sync

    - noerror instructs dd to continue operation, ignoring all read errors. Default behavior for dd is to halt at any error.
    - sync fills input blocks with zeroes if there were any read errors, so data offsets stay in sync.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SUK: spis nez dd bych sahl po ddrescue
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CHOROBA: pak mas komercni firmy, ktery ti muzou data vytahnout, zejo...


    KILLER_BEE: nemuzes synatora prepnout taky na wifi?

    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    Ahoj vischni, mohli byste mi prosim poradit nejaky free nastroj na sledovani stability pripojeni k internetu? Synatorovi se porad stava, ze mu spadne pri on-line parbe net, je pripojeny pres elektricky kabel Strong adaptery, ja jedu na G5 wifi cely den v pohode, hledam kde je chyba. Sikl by se mi nejaky nastroj, ktery by bezel cely den a resil ping nebo neco podobneho na router a druhy ping nekam do netu a mezitim porovnoval - jsem moc liny na to, abych si to psal sam. MOc diky za kazdou radu
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUK: na to uz je podle toho obrazku mozna pozde ;D
    SUK
    SUK --- ---
    JADE:
    Bod 1: koupit novej disk (velkou plotnu)
    Bod 2: dd if=starej of=/novej/disk/starej.bin
    Bod 3: zachranovat data z teto zalohy

    Pak teprve resit dalsi postup :)
    JADE
    JADE --- ---
    DANIELSOFT: dik nasel jsem postup sudo e2fsck -f -b 32768 -y /dev/sdb1 ale koncim s rozsypanym cajem na obrazovce, kdy mi zacnou litat nejaky sileny cisla rychle pres screen ala broken matrix a dal nic...hmm to nevypada dobre ! :S
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam