• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SUK: spis nez dd bych sahl po ddrescue
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CHOROBA: pak mas komercni firmy, ktery ti muzou data vytahnout, zejo...


    KILLER_BEE: nemuzes synatora prepnout taky na wifi?

    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    Ahoj vischni, mohli byste mi prosim poradit nejaky free nastroj na sledovani stability pripojeni k internetu? Synatorovi se porad stava, ze mu spadne pri on-line parbe net, je pripojeny pres elektricky kabel Strong adaptery, ja jedu na G5 wifi cely den v pohode, hledam kde je chyba. Sikl by se mi nejaky nastroj, ktery by bezel cely den a resil ping nebo neco podobneho na router a druhy ping nekam do netu a mezitim porovnoval - jsem moc liny na to, abych si to psal sam. MOc diky za kazdou radu
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUK: na to uz je podle toho obrazku mozna pozde ;D
    SUK
    SUK --- ---
    JADE:
    Bod 1: koupit novej disk (velkou plotnu)
    Bod 2: dd if=starej of=/novej/disk/starej.bin
    Bod 3: zachranovat data z teto zalohy

    Pak teprve resit dalsi postup :)
    JADE
    JADE --- ---
    DANIELSOFT: dik nasel jsem postup sudo e2fsck -f -b 32768 -y /dev/sdb1 ale koncim s rozsypanym cajem na obrazovce, kdy mi zacnou litat nejaky sileny cisla rychle pres screen ala broken matrix a dal nic...hmm to nevypada dobre ! :S
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Na umountovani vsech partition z danyho device jsem vyplodil:
    
    UnmountDev(){
    	devName="$1"
    	for i in `lsblk -o NAME --list | grep "${devName}".` ; do sudo umount "/dev/$i"; done
    }
    


    Znate nejakej min "crude" nebo "native" zpusob?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    google rika dd nebo ddrescue
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    JADE: co si tak matně pamatuju, tak ext4 má někde zálohu superblocku, zkus to vygooglit a pak podle toho pustit fsck
    JADE
    JADE --- ---
    google rika ze se ten superblock da nejak opravit ?!
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja myslim, ze io error dev sdc sector 2061 je dost vymluvny ;-)
    JADE
    JADE --- ---
    zdravim pratele, prosim pekne mohli byste mi poradit, co se mohlo stat...vecer uspim pc, rano probudim...system ale takovej nejakej jalovej, pomalej, tak si dam reboot a uz jsem nenajel...roota mam na ssd sifrovany /home na 0,5TB starym disku...vypada to, ze /home disk odesel do kremikoveho nebe, ale fdisk /dev/sdc "p" je normalne videt...tak nevim vice screenshoty. dekuju za rady !
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Fedora 33, NetworkManager - po ugprade me nejde menit nastaveni bez restartu systemu. Z nejakeho duvodu mi zmena na bridge a obracene nejde udelat, spojeni jsou aktivovana - ale zadny traffic. Reboot a vse funguje normalne.

    Objevilo se to, az pri migraci na novy keyfile system.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    THEODORT: děkuji.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    CHEVALIER: nedalo, pro opencl potrebujes tusim IOMMU a pak leccos umi pocitat i pres CPU,nicmene dasvinci s tim neumi viz
    DaVinci Resolve - ArchWiki
    https://wiki.archlinux.org/index.php/DaVinci_Resolve
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    VYHULENY_UFO: Hele ta mesa je nějaký OpenGL, ale já potřebuji OpenCL...
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    VYHULENY_UFO: Moment, musim si vygooglit co je to mesa... :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CHEVALIER: mesa to softwarove neumi?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Mám dotaz ohledně emulace.
    Kdysi jsem na 386SX nainstaloval AutoCAD a aby se ten program spustil, počítač musel být vybaven matematickým koprocesorem i387, který se dal softwarově emulovat.

    Teď mám podobný problém.
    Nainstaloval jsem si Da Vinci Resolve 16 https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/ , a ten program vyžaduje gpu s OpenCL podporou, která u mého iM560 ( https://en.wikichip.org/wiki/intel/hd_graphics_(ironlake) ) není. Nedalo by se to taky nějak řešit softwarově?

    Ps: UBUNTU 20.04
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    Zrovna když se člověk někde už z nouze ptá, tak ho napadne něco, co ho předtim nikdy nenapadlo. Kliknul jsem vlevo pravym a dal odstranit panel a to samý nahoře:D Záhada vyřešena.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam