• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SUK: Sry, both tape or human error
    SUK
    SUK --- ---
    SUK: konkretne mi vadi tohle ;)
    SUK
    SUK --- ---
    GIOMIKY: mela ta reakce byt na me? Vubec mi totiz nejde o vzhled...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CHOROBA: tohle je dobry na unixu, k pozadovanemu vysledku muze vest nekolik cest... :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    VYHULENY_UFO: tak todle ti ten home vytvori automaticky pri prvnim loginu a pres ten exec si tam nastavis prava no. trochu jebat, ale asi to tak e spravne, nevim ;)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CHOROBA: nelze proste hodit do cronu skript, ktery cas od casu overi, jestli nebyl zavedenej novej uzivatel a proste mu ten adresar vytvori? ja teda takhle mel kdysi na serveru zkombinovany proftpd a uzivatele v db. pridal jsem do db noveho uzivatele a skriptem pak vytvoril domovsky adresar. ale treba sem to delal blbe a nelogicky.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    BOAR: problem je, ze ten mkhomedir ti udela $home a je vlastnenej userem a ne roote, coz e potreba pro chroot. tgze asi fakt zbejva jen pam_exec
    BOAR
    BOAR --- ---
    PUPU: nemam problematiku uplne nastudovanou, ale tusim, ze se v tom rootem vlastnenym homediru se udela adresar vlastneny uzivatelem,m do ktereh uz muze zapsat
    PUPU
    PUPU --- ---
    resim takovy zvlastni problem - uzivatele v AD/LDAP, chteji se prihlasovat POUZE pres chrootovane FTP. jenze k tomu je potreba, aby existoval jejich domovsky adresar, a zaroven byl vlastneny rootem a uzivatel do nej nemel pravo zapisu. trochu jsem googlil a zjistil, ze existuje jakysi autodir, ktery se mi opravdu nelibi (autofs si me nikdy neziskalo), a pak uz jenom PAMove moduly. pam_mkhomedir by byl opravdu fajn, kdyby se mu dalo rict, kdo ma vlastnit vznikly adresar. a pak uz mi zbyva jen pam_exec, coz je tedy dost smutny hack. to fakt neexistuje nic standardniho pro tyto ucely?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SUK: omg ... pro GTK 2.0 a 3.0:
    sudo apt-get install lxappearance
    apt-cache search gtk | grep theme
    potom napr.:
    sudo apt-get install arkmint-gtk theme
    lxappearance
    prikladam vysledek

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ZBYNEK: Tak proto ja preferuji Looking glass oproti RemoteApp.
    Nicmene oboji resi problem 3D akcelerace 2D aplikaci. Neco co je nutne pro veci jako je Photoshop. Adobe linux neresi a brzo nebude resit ani MacOSX, pro takove veci je lepsi nebastlit. Stejny pristup jako k abandonware.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    MCKIDNEY: Seamless mode je hezkej do chvíle, než zjistíš jak funguje a jaké má slabiny... A že to není pro mě - raději jenom okno, nebo fullscreen.

    Seamless mode z win virtuálu "odstraní" plochu a místo ní ukazuje okna "pod" win virtuálem. Takže jsou dva stavy - všechna win okna jsou "nad" linux aplikacemi, nebo jsou všechna win okna pod aktivmím oknem (nebo pod víc oknama). V rámci alt+tab je samozřejmě jenom virtuál, ne jednotlivá win okna.

    (Neříkám, že to je špatné, jen mi to nevyhovuje... Dělají z toho dělají super funkci, přitom to přepínání mě fakt hrozně irituje.)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    No ja jsem dost stary abych se ucil na JASC Paint Shop.
    Neco co GIMP ani Photoshop nedohnal do 2018.

    Nicmene jak uz to byva s memes - nezalezi na tom ani trochu :)
    Budoucnost pro takove pracovniky je digitalni hygiena:
    - Looking Glass
    - RemoteApp
    - Headless host
    "Seamless Mode" Microsoft Office in Linux via Windows VM on Threadripper Pro
    https://www.youtube.com/watch?v=0qYf-mehpvg
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ZBYNEK: nojo, ja s Photoshopem kdysi taky hodne delal, od verze 3.0 do cs1, ale nska uz mi prijde strasne neintuitivni ;-)))
    navic nska uz je stejne online,ne?
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    CHOROBA: Pro mě je GIMP absolutně neintuitivní a neumím v něm najít to, co bych potřeboval.
    Což je ale asi i tím, že jsem mu nikdy nedal šanci na víc než 5 min a nesnažil jsem se v něm zorientovat.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    spis k cemu? za ty leta na linuxu uz sem se od Photoshopu s GIMPem tak vzdalil ;-)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    RATTKIN: Moc hezké... Já bych se jenom asi bál, jestli v tom není přibalenej nějakej vir/backdoor...

    Do virtuálu na zkoušku se to ale dát může :-)

    Jestli koukám dobře, tak se z netu stahují tři soubory, dva v /scripts/PhotoshopSetup.sh a jeden v /scripts/cameraRawInstaller.sh
    To jen kdyby si někdo chtěl zazálohovat binárky (v gitovém repo jsou jen install scripty)...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    našel jsem funkční photoshop
    nevím, jestli to sem patří https://github.com/Gictorbit/photoshopCClinux
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: jediné co funguje je ctrl+l na kopírování aktuální cesty, bez jména souboru.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ZBYNEK: ctrl+c na souboru a pak vložit přinese:

    x-special/nautilus-clipboard
    copy
    file:///home/rattkin/Videos/DSC03193.ARW.xmp

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam