• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    RATTKIN: Moc hezké... Já bych se jenom asi bál, jestli v tom není přibalenej nějakej vir/backdoor...

    Do virtuálu na zkoušku se to ale dát může :-)

    Jestli koukám dobře, tak se z netu stahují tři soubory, dva v /scripts/PhotoshopSetup.sh a jeden v /scripts/cameraRawInstaller.sh
    To jen kdyby si někdo chtěl zazálohovat binárky (v gitovém repo jsou jen install scripty)...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    našel jsem funkční photoshop
    nevím, jestli to sem patří https://github.com/Gictorbit/photoshopCClinux
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: jediné co funguje je ctrl+l na kopírování aktuální cesty, bez jména souboru.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ZBYNEK: ctrl+c na souboru a pak vložit přinese:

    x-special/nautilus-clipboard
    copy
    file:///home/rattkin/Videos/DSC03193.ARW.xmp

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    dík za tipy
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    RAGNAROK: Diky za tip, to vypada dobre.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    RATTKIN: V xfce/thunar funguje ctrl+c na souboru/adresáři a ctrl+v do textového pole pak vloží cestu... Netuším jestli takhle funguje i gnome/nautilus
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    nejakej cas jsme se mrdal s mc, ale uz pouzivam jen vifm
    SUK
    SUK --- ---
    RATTKIN: rozumny filemanagery maji moznost si pridat vlastni commandy do nabidky. Tam uz nic nebrani pustit "xclip" a nechat si cestu zkopirovat.
    MUXX
    MUXX --- ---
    RATTKIN: Gnome commander nebo double commander by ti nepomohl?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    jak nejlíp v ubuntu (gnome) pracovat se soubory na různých místech?
    typicky třeba mám nezpracované fotky někde a zpracované někde jinde a používám na to několik programů po sobě, dokola měním adresáře pro importování a exportování a je to otrava.

    na windows jsem kliknul na soubor pravým tlačítkem se shiftem a dal "copy as path", jde toto v gnome? nebo je něco ještě lepšího?
    SUK
    SUK --- ---
    RATTKIN: dialogy pro vyber souboru jsou ruzny, neni zadny "linuxovy" dialog (jako byl ve winforms) a tak zalezi na knihovne/frameworku. Par let zpatky se takhle zmenil dialog v gtk (myslim) vyrazne k horsimu a moznost jednoduche zameny jsem nenasel. Asi by se musel napsat nejaky wrapper a s pomoci ld_preload zamenit. Prilis prace za malo. Nestoji to za to, zvykni si :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    podobně jako ve windows, dialog "Vybrat soubor" pro otevření nebo uložení souboru vypadá pokaždé jinak.
    Dá se s tím na ubuntu 21.04 (bez wayland) něco dělat?
    Chtěl bych mít všude dialog jako je vpravo, který má víc ikonek, ale má i třeba google disk

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CHOROBA: Ono toho bylo vice, jako QWERTZ ma zavinac blbe, ale QWERTY ho ma rozumne. Jde predevsim o chovani AltGr, nebo tady spis Option :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    DEFILA: Nevim, funguje to. Tak to neresim.
    SATAI
    SATAI --- ---
    DEFILA: Zacinam litovat, ze mne blokuje, protoze tusim, co tam provadi a bavi mne to.
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    GIOMIKY: je vazne nutne to pocitac pres | wc -l (nebo asi lepe pres grep -c); kdyz jde (mimojine) i tohle?
    #!/bin/sh
    setxkbmap -print | grep -q qwertz
    if [ $? -eq 0 ]; then
              setxkbmap cz
      else
              setxkbmap us
    fi
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Mam ve fluxboxu namapovane tohle:

    $ cat keys
    #!/bin/bash
    TEST=`setxkbmap -print | grep qwertz | wc -l`
    if [ $TEST -eq 0 ]; then
    setxkbmap cz
    else
    setxkbmap us
    fi
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    jo aha :D tak ja asi skipnul v devadesatkach tu diakritiku
    SATAI
    SATAI --- ---
    CHOROBA: Typicky chces mit moznost psat ruzne !@##$#%&*(( znaky i diakritiku.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja sem to asi nikdy nepochopil...ale co to je ta programatorksa klavesnice?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam