• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PUPU: A co použít virtuální uživatele u pure-ftp a chroot? Pokud potřebuješ, tak můžeš použít symbolické linky, protože i když nastartuješ Pure-FTPd s --with-virtualchroot tak symbolické linky jsou následovány.

    Zkus třeba tenhle FAQ: https://download.pureftpd.org/pub/pure-ftpd/doc/FAQ
    PUPU
    PUPU --- ---
    DELVIT: pry tam budou na jednu stranu distribuovat zakaznikum nejaka data, na druhou stranu data sbirat - a to snad i z nejakych zarizeni. neni zadouci, aby na sebe jednotlivi zakaznici videli, a to ani to, ze existuji
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PUPU: proč chtějí pouze přes chroot FTP? Zajímá mě ten use čase.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SUK: Sry, both tape or human error
    SUK
    SUK --- ---
    SUK: konkretne mi vadi tohle ;)
    SUK
    SUK --- ---
    GIOMIKY: mela ta reakce byt na me? Vubec mi totiz nejde o vzhled...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CHOROBA: tohle je dobry na unixu, k pozadovanemu vysledku muze vest nekolik cest... :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    VYHULENY_UFO: tak todle ti ten home vytvori automaticky pri prvnim loginu a pres ten exec si tam nastavis prava no. trochu jebat, ale asi to tak e spravne, nevim ;)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CHOROBA: nelze proste hodit do cronu skript, ktery cas od casu overi, jestli nebyl zavedenej novej uzivatel a proste mu ten adresar vytvori? ja teda takhle mel kdysi na serveru zkombinovany proftpd a uzivatele v db. pridal jsem do db noveho uzivatele a skriptem pak vytvoril domovsky adresar. ale treba sem to delal blbe a nelogicky.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    BOAR: problem je, ze ten mkhomedir ti udela $home a je vlastnenej userem a ne roote, coz e potreba pro chroot. tgze asi fakt zbejva jen pam_exec
    BOAR
    BOAR --- ---
    PUPU: nemam problematiku uplne nastudovanou, ale tusim, ze se v tom rootem vlastnenym homediru se udela adresar vlastneny uzivatelem,m do ktereh uz muze zapsat
    PUPU
    PUPU --- ---
    resim takovy zvlastni problem - uzivatele v AD/LDAP, chteji se prihlasovat POUZE pres chrootovane FTP. jenze k tomu je potreba, aby existoval jejich domovsky adresar, a zaroven byl vlastneny rootem a uzivatel do nej nemel pravo zapisu. trochu jsem googlil a zjistil, ze existuje jakysi autodir, ktery se mi opravdu nelibi (autofs si me nikdy neziskalo), a pak uz jenom PAMove moduly. pam_mkhomedir by byl opravdu fajn, kdyby se mu dalo rict, kdo ma vlastnit vznikly adresar. a pak uz mi zbyva jen pam_exec, coz je tedy dost smutny hack. to fakt neexistuje nic standardniho pro tyto ucely?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SUK: omg ... pro GTK 2.0 a 3.0:
    sudo apt-get install lxappearance
    apt-cache search gtk | grep theme
    potom napr.:
    sudo apt-get install arkmint-gtk theme
    lxappearance
    prikladam vysledek

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ZBYNEK: Tak proto ja preferuji Looking glass oproti RemoteApp.
    Nicmene oboji resi problem 3D akcelerace 2D aplikaci. Neco co je nutne pro veci jako je Photoshop. Adobe linux neresi a brzo nebude resit ani MacOSX, pro takove veci je lepsi nebastlit. Stejny pristup jako k abandonware.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    MCKIDNEY: Seamless mode je hezkej do chvíle, než zjistíš jak funguje a jaké má slabiny... A že to není pro mě - raději jenom okno, nebo fullscreen.

    Seamless mode z win virtuálu "odstraní" plochu a místo ní ukazuje okna "pod" win virtuálem. Takže jsou dva stavy - všechna win okna jsou "nad" linux aplikacemi, nebo jsou všechna win okna pod aktivmím oknem (nebo pod víc oknama). V rámci alt+tab je samozřejmě jenom virtuál, ne jednotlivá win okna.

    (Neříkám, že to je špatné, jen mi to nevyhovuje... Dělají z toho dělají super funkci, přitom to přepínání mě fakt hrozně irituje.)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    No ja jsem dost stary abych se ucil na JASC Paint Shop.
    Neco co GIMP ani Photoshop nedohnal do 2018.

    Nicmene jak uz to byva s memes - nezalezi na tom ani trochu :)
    Budoucnost pro takove pracovniky je digitalni hygiena:
    - Looking Glass
    - RemoteApp
    - Headless host
    "Seamless Mode" Microsoft Office in Linux via Windows VM on Threadripper Pro
    https://www.youtube.com/watch?v=0qYf-mehpvg
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ZBYNEK: nojo, ja s Photoshopem kdysi taky hodne delal, od verze 3.0 do cs1, ale nska uz mi prijde strasne neintuitivni ;-)))
    navic nska uz je stejne online,ne?
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    CHOROBA: Pro mě je GIMP absolutně neintuitivní a neumím v něm najít to, co bych potřeboval.
    Což je ale asi i tím, že jsem mu nikdy nedal šanci na víc než 5 min a nesnažil jsem se v něm zorientovat.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    spis k cemu? za ty leta na linuxu uz sem se od Photoshopu s GIMPem tak vzdalil ;-)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    RATTKIN: Moc hezké... Já bych se jenom asi bál, jestli v tom není přibalenej nějakej vir/backdoor...

    Do virtuálu na zkoušku se to ale dát může :-)

    Jestli koukám dobře, tak se z netu stahují tři soubory, dva v /scripts/PhotoshopSetup.sh a jeden v /scripts/cameraRawInstaller.sh
    To jen kdyby si někdo chtěl zazálohovat binárky (v gitovém repo jsou jen install scripty)...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    našel jsem funkční photoshop
    nevím, jestli to sem patří https://github.com/Gictorbit/photoshopCClinux
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam