• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Furt jsem premyslel, co byl muj prvni Linux. Myslel jsem, ze Slackware, ale ten byl asi na 10 disket. Na kazdy pad si pamatuji, ze to bylo na dve diskety. Tak jestli to nebyl Basic Linux...
    BasicLinux
    http://distro.ibiblio.org/baslinux/
    (2x1.44mb diskety)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Jo jablka... uz jsem zacil nejakou vylozene sytemovou utilitu, ktera byla nabizena v nejakym tom portable tvaru...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tak vono treba pro stary gamesy je appimage pozehnani, pac zkompilovat starou gamesu do dnesniho systemu je neco horsiho nez peklo. ;)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    GIOMIKY: Nevytrhávej věci z kontextu a nemíchej hrušky a jablka! Řešilo se konkrétně kdenlive, což je desktopová apka, kterou teoreticky na VPS mít můžeš, ale byl by to dobrej masochizmus.

    Na desktopu fakt desítky/stovky MB neřeším, aplikací používám jen "pár" a to se na dnešních discích ztratí. Největší AppImage na disku mám LibreOffice (400 MB), kdy jsem si chtěl vyzkoušet chování nejnovější verze a na takovéhle testování je AppImage dokonalej, jiné projekty 100 MB přesáhnou jen výjimečně.

    Na VPS mám "serverové" aplikace z repa, kde jsem se závislostmi zatím problémy neměl.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ZBYNEK: Jo, na vps fakt kazdy mb, nekecam.
    Principielne je to o tom, ze staticky zkompilujes a zabalis binarku do portable formy? A pribalis tunu knihoven? Asi jako jo, ale asi nepotrebiju programy, ktery by tohle potrebovaly. Nastesti.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    GIOMIKY: Je to něco za něco. AppImage je kvůli zavislostem větší, ale trápí tě dneska pár desítek MB? Každá apka může mít jinou verzi knihovny, i to se může hodit.

    PS: AppImage se neinstaluje, což beru i jako bezpečnostní plus
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ZBYNEK: Jsem si dost jistej, ze s timto pristupem dosahnes vysokeho stupne redundance uz pro instalaci 2 aplikaci.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GitHub - HACKER097/wisdom-tree: Wisdom Tree is a concentration app i am working on.
    https://github.com/HACKER097/wisdom-tree
    ;p
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GitHub - facundoolano/rpg-cli: Your filesystem as a dungeon!
    https://github.com/facundoolano/rpg-cli
    ;]
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    RATTKIN: Když si nechceš zasrat distro miliónem sraček kvůli závislostem, tak používej maximum aplikací jako AppImage (KDEnlive takhle jde stáhnout). Budou se trochu pomaleji spouštět, ale je to alternativa.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DANIELSOFT: ubuntu 21.01
    B3TL
    B3TL --- ---
    JOOOO smazal jsem vsechno okolo applets[73] a uz jsem tu z KDE
    DIKY DANIELSOFT
    B3TL
    B3TL --- ---
    DANIELSOFT: dik za nakopnuti ale v .KDE4 je jen nastaveni barevnejch schemat, kazdopadne jsem zapatral a vinik se asi nasel
    cat /home/martin/.config/plasma-org.kde.plasma.desktop-appletsrc

    /
    [Containments][18][Applets][73][Configuration][Appearance]
    chartFace=notmart.ksysguard.particlesvortex
    title=Rychlost sítě
    /

    particlesvortex se jmenuje ten bastard :D
    jdu to zkusit zrusit a reloudnout xka
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    B3TL: měl by to být nějaký tečkový (skrytý) adresář v domovském adresáři uživatele. KDE nepoužívám, ale asi to bude adresář ".kde"

    pozor, protože začíná tečkou, "ls" ho nevypíše, pouze "ls -a"

    příslušný příkaz je "rm -r ~/.kde" ale za nic neručím, hlavně to pouštěj pod userem ne pod rootem ať si třeba překlepem nesmažeš něco jinýho
    B3TL
    B3TL --- ---
    zdravim ... v KDE jsem si v opilosti hral s plasmoidama nebo jak se to jmenuje a u sledovani provozu v siti jsem si zapnul zobrazeni pomoci nejakyho modul kterj pekne fungoval na vytizeni cpu, ale s tou siti to totalne zabilo celej desktop. Tak jsem zkusil Gnome, ale nejak mi to (mesic pouzivani) uplne nesedi a radsi bych se vratil ke KDE. Je nejaka cesta jak zrusit celej profil usera tak aby to nabehlo do nejakyho deafultu?

    5.12.9-1-MANJARO #1 SMP PREEMPT Thu Jun 3 14:56:42 UTC 2021 x86_64 GNU/Linux
    diky za popostrceni
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    SUK:
    Supr napas zkusim to
    SUK
    SUK --- ---
    RAGNAROK: co pouzit SSHFS + unionFS?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Rad bych pouzival moje dotfiles na remote hostech na ruznejch hostech treba jen nejaky subset.

    Jediny pouzitelny na co jsem prisel je v ~/ssh/config:
    Hostname zoo
      User makak
      PermitLocalCommand
      LocalCommand bash ${HOME}/zoo_localize.sh | ssh -o PermitLocalCommand=no %n "tar -x -C /home/zoo/

    zoo_localize.sh
    #!/bin/bash
    tar c -C $HOME \
    .bash_aliases
    .tmux.conf
    .vimrc

    Ma to nake nevyhody:
    1. musi byt v conifgu primo jmeno usera, jinak se pouzije username z localhosta
    2. musi by v configu za pipou primo cesta tj. /home/zoo, pokud se pouzije $HOME tak to se resolvuje jako home localhosta
    3. musi byt krome config file jeste shell script kde se definuje ktere soubory se maji prenest
    4. cilove soubory na remotehostu jsou prepsany

    Cislo 4. me privadi k tomu ze bych musel poslat nejdriv command na remote aby se soubory zazalohovaly a po odpojeni zase daly do puvodniho stavu. Udelat to spolehlive i pri preruseni spojeni je asi docela slozity.

    No a nebo pouzit ansible vlastne :-)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    RATTKIN: které distro to je?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RATTKIN: já když zavzpominam tak pro mě poslední kontakt s ubuntu byl s blenderem a opencl či jinou akcelerací.. neřešitelné přes Snap a kompilace byla tak "snadná" že jsem radši oprášil staré vzpomínky, nahodil gentoo a od té doby pohoda.. jestli se staráš o servery, za ten insight budeš vděčný ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam