• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    TADEK
    TADEK --- ---
    TADEK: no tak jsem nasel presne to co chci a stoji to mezi 1$/d az nulou :) pardon, ze jsem otravoval - https://sshreach.me/
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    TADEK: Bych si asi udělal tor službu...
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    TADEK: nastav si na routeru port forwarding
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TADEK: Je to takova nyxi odpoved tak se predem omlouvam ale pouzivam bezne rdp a funguje to v pohode. Proc by neslo i ssh?
    TADEK
    TADEK --- ---
    REDSNAKE: ok - nicmene stejne stejne se nejde z venku dostat sshackem na tvuj server co mas v ramci upc/vodafone site.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TADEK: Nechci rozporovat co pises ale taky jsem zakaznik ex-upc a verejnou ip mam, byt teda dynamickou ale meni se jen zridka…
    TADEK
    TADEK --- ---
    Potrebuju se OBCAS (ve smyslu zridka) nasshackovat do svyho domaciho rasbianu (UPC, nemam verejnou IP atp). Nechce se mi vytvaret reverzni ssh tunel (resp. nemam zadny relay server, ktery bych k tomu pouzil). nasel jsem reseni jako je toto - https://github.com/formigarafa/robotito (i kdyz je to uz peknych par let stary projekt). doporucite mi prosim reseni, ktere vam prijde nejlepsi? diky moc.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    JADE: pripadne jde vyzkouset webmin
    Webmin
    https://www.webmin.com/
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Prostě ne :) Jde to naštěstí aspoň přes altgr+148..
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    LOPIK: Na Bullseye jsem si hrál s sudo dpkg-reconfigure locales a sudo dpkg-reconfigure keyboard-configuration a funguje mi to.
    Locales mám cs_CZ.UTF-8.
    Keyboard mám nastavený na obecný 105 kláves, QWERTY, AltGr výchozí, bez Compose, Ctrl+Alt-Backsp pro ukončení X serveru nepoužívám.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    A teď něco hodně lame - neumím udělat v konzoli písmeno "ň" nebo třeba "ť"...
    Píše mi to místo toho ^n. Český znaky a klávesnici mám přes dpkg-reconfigure console-setup a console-data, ostatní diakritika relativně funguje, ale samostatnej prostě háček nedám.. alt-gr a X kombinací jsem už zkoušel.. Nevíte někdo?
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    SUK:
    sudo mdadm --create raid5 --level=5 --raid-devices=3 /dev/sdb /dev/sdc /dev/sdd
    sudo mkfs.ext4 /dev/md/raid5
    sudo mount /dev/md/raid5 /mnt/raid5/

    a pak už jsem jen double commanderem pod rootem kopíroval různý soubory, a v terminálu počítal md5 a sha256
    sudo md5sum soubor
    sudo sha256sum soubor

    GILHAD: Je to OVA soubor z VirtualBoxu, zdrojový disk je NTFS.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    CPT_PLESARD: nějak to nesleduju, ale nemohl by ten soubor být aspoň na jednom z těch systémů řídký?
    SUK
    SUK --- ---
    CPT_PLESARD: Navrhuju hodit nekam naprosto celou serii prikazu od zacatku (tedy od mdadm po ten spatny md5sum), treba si neceho vsimnem. Takhle si taky nemuzem vedet, co si o tom myslet.
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    CPT_PLESARD: tak jsem si to celý zopakoval, s novejma diskama (naštěstí to dělám jen tak na zkoušku ve VirtualBoxu).
    Nahrál jsem tam stejný soubor jako prvně.
    Po nakopírování měl jiný MD5 i SHA256, ale s dalšími soubory už zůstávaly stejné.
    Nakopíroval jsem tam i jiný soubory, jiného i stejného typu, menší i větší než ten prvně, těm všem MD5 a SHA256 zůstalo stejný jako ve zdrojové složce, i po přikopírování jiných souborů
    Fakt nevím, co si o tom jednom souboru mám myslet.
    JADE
    JADE --- ---
    popr bych zkusil gnomacke GAdmin SAMBA
    JADE
    JADE --- ---
    kdysi byl v ubuntu primo gui nastroj,k terej jsme mel fakt rad, nicmene byl defaultne vyrezen a dal se ale doinstalovat pres apt-get ... balik se jmenboval pokud si dobre pamatuji "system-config-samba
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TOOMIX: jen vymazes nepotrebny a zmenis cesty:

    Simple Samba: smb.conf – Practica Technical
    https://www.practicatechnical.com/computer-business/computer-tips/ubuntu-tips/simple-samba-smb-conf
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TOOMIX: existoval nastroj swat - konfiguracni GUI, nejsem si uz bohuzel jistej, esi jelo pres web a jestli to nakonec nebyl webovej editor smb.conf ;-)

    smb.conf je simple, nemusis se bat. Pripadne:

    Five tools for configuring Samba - TechRepublic
    https://www.techrepublic.com/blog/five-apps/five-tools-for-configuring-samba/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Mám Odroid C4, na něm Ubuntu Mate 20.04. Existuje prosím nějaká SNADNÁ možnost, jak bez jakýchkoliv následný editací v Nano, Plumě atd. na tom nastavit SMB? Mám tam paměťovou kartu a dva HDD v USB.

    Chci nějaký SMB server s GUI, kde vytvořím dva uživatele, nastavím SMB share a pak k tomu pohodlně přistoupím přes \\ipOdroid\Disk1, \\ipOdroid\Disk2 a \\ipOdroid\karta

    Nechci se hrabat nějakým editorem v smb.conf, nechci v terminalu dělat uživatele, chci pohodlí jako u Windows. Lze to vůbec?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam