• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KAERO: existuje neco jako timeout, ale nevim jestli ti to pomuze..

    https://linuxize.com/post/timeout-command-in-linux/
    KAERO
    KAERO --- ---
    potreboval bych limitovat dobu behu programu - deti maji dovoleno hrat minecraft jednu hodinu. Ale nejsou schopny si to sami ohlidat. je nejaky system/software pro tohle?
    existuje 'timeout', ale to bych musel vsechny spoustece minecraftu predelat aby se spoustel s timhle
    existuje treba 'Timekpr-nExT', ale to limituje celkovou dobu sezeni u pocitace, a to neni potreba, naopak by je to limitovalo ve spousteni malovani atd.
    existuje PAM, ale tam koukam je nastaveni jen odkdy-dokdy, ale ne doba behu programu.
    Napadlo me udelat nejaky script co se kazdou minutu podiva jestli bezi proces minecraft, pokud jo tak po hodine a minute udela kill. ale mam pocit ze uz neco takoveho musi byt?
    SUK
    SUK --- ---
    sed, pokud je mi znamo, pracuje nad radkem. Proste ceka na \n, nezavisle na tom, jak velkej je buffer. SO na tema: https://superuser.com/questions/1505962/is-there-a-way-to-make-sed-not-wait-for-complete-lines
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PISKVOR:
    v jednom příspěvku jsem o tom \n četl, ale moc mi to neštymovalo, protože pokud použiju jen tail -f index.html, tak to funguje přesně jak potřebuji. Tedy čekal jsem, že když vidím výpis na terminálu, tak půjde i do pipe.

    No zase tolik to nepotřebuji. Myslel jsem, že jen něco přehlížím. Každopádně děkuji za snahu...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KOC256: No, to bude asi ten problém. tail hledá \n (nebo NUL terminated, pokud mu dáš -z), ale nemám dojem, že by uměl po bajtech. Ale zdá se, že bintail by to mohl zvládnout

    c - Binary "tail" a file - Stack Overflow
    https://stackoverflow.com/a/6173419
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PISKVOR:
    nefunguje.

    je to "textový soubor". skládané HTML, které se mi generuje 6 hodin a generuji tam NEENTROVANÉ hodnoty asi takto:

    1. POVEDLO<br>

    za pár sekund přidám

    2. POVEDLO<br>

    Takže v texťáku mám:

    1. POVEDLO<br>2. POVEDLO<br>

    Pokud to proženu jen catem a tím sedem, tak v konzoli vidím:

    1. POVEDLO
    2. POVEDLO

    Ale chtěl bych to kontinuálně s co nejméně prací, tak mi přišlo, že to zřetězení by mohlo fungovat...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KOC256: Sed může ovlivnit jenom to, co se děje v rouře až za ním, tam by mělo stačit to -u

    unbuffer tail -f | sed whatever

    Ale je to divný. Tailuješ normální soubor, nebo je to nějaký fifo?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PISKVOR:
    No myslel jsem že toto má řešit přepínač -u u sed...

    Ale i tak

    tail -f index.html | unbuffer sed 's/<br>/\n/g'
    NEFUNGUJE

    a dokonce nefunguje ani
    cat index.html | unbuffer sed 's/<br>/\n/g'
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KOC256: ještě do roury mezi ně přidat unbuffer?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    mám soubor, do kterého stále přibývají data. Přes tail -f si mohu nechávat vypisovat online co přibývá. Chci ale aby se mi to splitovalo podle '<br>'... Při použití cat všechno funguje jak má, ale u tail -f ne. Zkoušel jsem hledat na netu, ale bez úspěchu...

    Funguje jak má:
    cat index.html | sed 's/<br>/\n/g'

    Nefunguje (output je prázdný):
    tail -f index.html | sed 's/<br>/\n/g'

    sed -u nepomůže. Což jsem našel jako rychlou pomoc...

    Jak to jednoduše prosím realizovat?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PLECH
    PLECH --- ---
    CHOROBA: Me, on oh-my-zsh: downloads
    Linux: ok
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    kolega neco nemoch rozchodit :D

    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    SALVATOR: příkaz | less
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Prosím o radu, googlim a dogooglit se nemůžu. Existuje v terminálu flag, kterej mi třeba obsah adresáře vypíše s pauzama? Něco jako dir /p v DOSu - když bylo výsledků víc, než na obrazovku, vypsalo to jen tolik, koik se na ni vešlo a další až po stisku klávesy. Hodilo by se mi to hlavně když apt-cache search vyhodí víc výsledků, než kolik se vejde na obrazovku.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Tip: Tak už nám pomalu začíná nový rok a je čas na plnění novoročních předsevzetí. Za sebe jsem si řekl, že se chci zlepšit v háčkování. Tedy:
    $ sudo apt-get install gtypist
    $ gtypist cs.typ
    a jde se na to

    PUPU
    PUPU --- ---
    KLEINZACH: o tom nic nevim a rekl bych, ze zrovna ja s moji historii bych to vedel
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    PUPU: ten kolega - nedelal nahodou admina na nejakym mudu? :)
    PUPU
    PUPU --- ---
    MCKIDNEY: takhle kdysi stavel kolega stroje pro nejaky vladni projekt a byl to vcelku monumentalni oser (cely system z CD a zapisovatelne veci jen ramdisk a remote logging). Asi to bude zajimave cviceni, ale jinak bych do toho nesel
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    MCKIDNEY: nedlej to, nasleduj guide nomero 2 asi o par prispevku pozdejc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam