• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MRDAC_BEDEN: Jasně chápu, že každý má jiný způsob využití. Pro mě dock je klíčový, protože většinou mám stroj v docku a občas ho beru vyvenčit, když potřebuji. Díky za info.

    Jinak co jsem si četl tak spolehlivost těch USB-C doků není nic moc.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    DELVIT: 1) notebook mám na schůzky, práci mimo domov nebo na gauči, takže dock nepotřebuji, občas používám něco takového: https://i-tec.pro/produkt/cananotdockpd/
    2) mám AMD bez Thunderboltu, takže dockování je stejně poloviční (monitor bych stejně cpal do HDMI)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    GILHAD:
    s tridactyl clovek nemusi sermovat mysitkem ani v browseru.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    VYHULENY_UFO: Tak já používám numerický blok na emulaci myši i u stolního PC, protože například pokud furt čtu stejné stánky, tak se na "další", "další" kliká mnohem snáz, když při tom nehrozí, že drknu do myši a kurzor někam ujede (nemluvě o tom, že na klávesnici je to blíž než mimo klávesnici)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    To tuxedo vypada jako dobra znacka. Jeste kdyby meli open bios, to by teprve byla slast :)
    ERBURETH
    ERBURETH --- ---
    VYHULENY_UFO: HP má pořád u větších (>=15") plnohodnotný numerický blok, bez něj bych to taky nebral. (A koukám, že ty Tuxedo to mají taky)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MRDAC_BEDEN: A jak řešíš dock? Existují nejaké ležaté do kterých by se to položilo, jako u původních HP, Dell nebo Lenovo, atd.?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    GILHAD: numericka klavesnice, tak na tu mam u kazdeho noveho notebooku pozadavek, ale nicmene je to cim dal horsi, protoze ty klavesnice zabiraji misto a vyrobci je davaji pryc.

    jinak je pravda, ze se klavesnici a postevaky na notebooku snazim pouzivat co nejmin a pouzivam usb klavesnici a vertikalni mys. podle me ty notebookovy klavesnice nejsou prilis vhodny pro dlouhodobou praci. na kvalitni klavesnici a mysi fakt dost zalezi a ruce to oceni...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    VYHULENY_UFO: Vertikální myš je galaktické dobro
    Jinak se touchpad hodí, když je zrovna málo místa na myš a ovládání přez numerický blok nepraktické...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja pouzivam treba klavesnici, mys uplne minimalne, tgze to pak je touchpad hell jak svine
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ja po tech dlouhych letech vymenil postevaky, touchpady a obycejny mysi za mys vertikalni a prestal me bolet karpal.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CHOROBA: jakoze pohyb po touchpadu ti posunuje mysi? cooool!

    No ale je to o zvyku - jak tu nekteri adoruji touchpoint, tak ja jej pouzivam jen kdyz nemuzu najit kurzor, jinak to furt nekam ujizdi a pripadam si jako v Asteroids.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    MARASAN: dyk to dela uplny nesmysly, furt ta mys nekam ujizdi...peklo
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    mně normálně touchpad nevadí, ale nefungují mi gesta, vždycky omylem klikám když nemám, tak veškeré to "tap to click" musím vždycky vypnout (ADHD, problémy s koordinací pohybů, myš nevadí)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CHOROBA: pouziva se misto mysi.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUCHRE: prvni co vypinam, je toucpad. nikdy sem nepochopil, k cemu to je ;)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    HEINZZ: Tim "RISC" myslis RISC-V?
    LUDO
    LUDO --- ---
    SUCHRE: ja klitoris rad :D aj na klavesnici, lepsie sa s tym robi ked potrebujem presunut kurzor len o par znakov vedla v texte, alebo mam laptop na kolenach
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    HEINZZ: Framework s i5-1240P + 32 GB RAM a 1TB NVME vyjde na cca 35k Kc, to mi prijde prijemna cena.
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    LUDO: To je jedine dobre, kitoris na klavesnici byl jen na obtiz a kazdej soudnej clovek to okamzite vypnul.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    MARASAN: Take bych radeji AMD, ale osobne si myslim, ze driv bude ARM deska nez AMD.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam