• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    Ja mam Tuxedo https://www.tuxedocomputers.com/en/Linux-Hardware/Linux-Notebooks/10-14-inch/TUXEDO-Pulse-14-Gen1.tuxedo
    A jsem maximalne spokojeny. Muj pristi notebook bude zase Tuxedo.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Mam dell latitude 5531 a ten s linuxem dokonce dodali
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DANIELSOFT: a Acerem mas bud stesti, nebo Acer.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    koukám, že jsem s Acerem měl víc štěstí než rozumu :)

    jako hlavní počítač doma mám pracovní stanici Dell, kde jsem speciálně vybral takovou, která má certifikaci pro Ubuntu a bral to jako dlouhodobou investici, stroj šlape jak hodinky už od roku 2016

    když jsem potom vybíral levný záložní notebook na cesty, tak jsem právě našel nějaký Acer s předinstalovaným Linpusem (takový ořezaný Linux) a argumentoval jsem si, že když to podporuje tenhle Linux, bude to podporovat i nějaký normální plnotučný

    a opravdu tam normálně fungovalo Xubuntu 16.04 a nyní 20.04 - jediný problém teď je, že se mi to z nějakého důvodu nepřipojilo doma na 5G wifi ale jenom na 2.4G, což jsem líný řešit, protože stroj používám jednou za uherský rok a v terénu (dovolená apod.) mi wifi funguje dobře
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    LUDO: Jo to jsem si vsiml. Ale snad to ma jeste jeden DDR4 SO-DIMM slot, takze bych bral 16GB verzi s tim, ze tam dam dalsich 16GB do toho slotu.
    LUDO
    LUDO --- ---
    JANFROG: lenovo asi cajk, ale tie nove verzie maju pripajkovanu RAM, tak to treba zohladnit a radsej zobrat vacsiu asi
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    FATBOZZ: Mám HP G850 G5 a funguje na tom všechno a hlavně jde připojit na původní dok od HP. Myslím že od G8 už jde pouze USB-C.
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Pro linux pouzivam prDell uz od verze Latitude D600 (rok 2003 nebo 2004), kdy me prestala bavit tehdejsi priserna firemni verze Windows image - a vzdycky jsem to nejak dal dohromady. Driv jsem teda musel kompilovat vlastni kernel, ted uz neni treba. Ted mam pro beznou praci Latitude 7310 a vsechno funguje, jak ma
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    Thinkpad nebo dell - pokud nechces jit do vyslovene linuxovych laptopu. Coz nemusi byt spatny ale jak jsou vsehcny ve fazi startupu tak bych nesazel na to ze treba za tri nebo pet let budou existovat ty firmy natoz oprava nebo nahradni dily
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    FATBOZZ: To by me take zajimalo!
    Moje T430 po 10 letech temer denniho provozu (!) odchazi (jen jeden obcas funkcni USB port, jeden nefunkcni mikrofon, naladovy ethernet).
    Uvazuji o Lenovo T14, rad bych neco, co vydrzi dalsich 10 let...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    kdo najde, co bylo na mym laptpu spatne ;-)

    IBM ThinkPad R30 2656 - Computer - Computing History
    http://www.computinghistory.org.uk/det/32281/IBM-ThinkPad-R30-2656/
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    HPcko pokud to neni zrovna nejaka shitkomrdka je s linuxem docela kamarad. Proste budto mas smulu na nejaky divny komponenty, nebo si to nedovedu prestavit proc tu nad HW porad places. Vymenil jsi disk a vsechno slape, problem solved :D

    Coz me privadi na myslenku, jaky je ted super duper notebook který je a bude v pristich 10y s HW podporovany linuxem ?

    Tady pisou 2x ACER :D
    Linux laptops: This is a good option for those keen on customisation
    https://www.hindustantimes.com/shop-now/electronics/linux-laptops-this-is-a-good-option-for-those-keen-on-customisation-101657013239784.html

    Porad plati ze Thinkpady jsou v tomhle topka ?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CHOROBA: v té době jsem byl rád, že jsem na to udělal skript v bashi :) dneska bych to taky řešil jinak - třeba tím, že bych nedopustil, aby si koupili znova ntb od HP, nebo jakýkoli low-end a pak mě nutil dát tam Linux, protože jim widle furt něco cpou...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MARASAN: však jo. nechal jsem na začátku 15 GB, /home jsem dal na konec a na zbytek / jsem nechal 20 GB :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    TEAPACK: na to mas pouzit DKMS, pak se ti sestavej pri upgrade kernelu automaticky.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TEAPACK: jestli je user njakej noob, taks mu mel na ssd rovnou vynechat aspon 20G na levelling.
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Kazdej muze za to, ze pouziva Acer.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    FATBOZZ: nasadil jsem disk do MB velkýho počítače a Smart tam vyjely :) self-test nedoběhl ani na 5% a failnul.
    z toho, co mi tam naběhlo to mělo přes 5k špatných bloků a jelikož byl disk dlouhodobě téměř plný (1gb z 256), tak bych se nedivil, že se ojezdil boot sektor :/

    dal jsem tam jiný disk, nainstaloval nový OS a jede to i se aktualizoval FW. Uživatele poučil o práci s daty na ssd a až zas bude mít někdy čas na experimenty, tak se budu štourat ve zbytku chyb. Takže za jeden furt ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CHOROBA: ještě máme doma jedno relativně nové HP, kde jsem před pár lety měnil wifi, protože se po každé aktualizaci kernelu musely znova sestavit drivery :/
    ale podařilo se mi sehnat jiný modul z whitelistu a od té doby to jede :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    GILHAD: jinak receno acer si uintelu koupil sragoru co vypada fajn na papire ale ma to kratkou podporu protoze to byl tak trosku experiment 3 roky a cao.

    Intel dela zakazkovy cipy bezne. se podivej na veci s atomem, nebo na apple s intelem tam se tohle dělalo jak na bezicim pasu apple mel v architekture i vlastni upravy intel grafiky a vlastni instrukci (ta kdyz se emulovala v xenu behal v tom macos). Zadnej "chudak acer" se nekona :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam