• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    RAINBOF: neumi shellchecker STDIN? ze bys mu to vsechno cat-nul ;-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    resim syntax checker pro bash, nasel jsem v system shellchecker ale mam problem ze struktura je takova ze mam co funkci to soubor takze nektere promenne se definuji jinde a ja bych porteboval aby mi je to nekontrolovalo mam jejich seznam je jich asi 50 a ja bych je chtel z kontroly vyloucit jinak ze ze budu pred kazdej vyskyt psat komentar.
    RIVA
    RIVA --- ---
    CHOROBA: Dikes!
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    https://virt-manager.org/
    libvirt ma API na ktery pristupuje virtman

    seriak je proste seriovej port
    RIVA
    RIVA --- ---
    CHOROBA: virtman a seriak jsou klienti na vzdalenou spravu?
    RIVA
    RIVA --- ---
    MARASAN: Aha, takze libvirt package ma integrovanej web server jako vmware esxi host?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    virtman, seriak...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    RIVA: po netu si otevres konzoli, virt-manager je na to luxusni
    RIVA
    RIVA --- ---
    CHOROBA: Ok diky. Sorry za dalsi noob otazku, ale jak projdu instalaci samotnou? Budu k tomu muset nacist nejaky skript, ktery te VM zada uzivatelske jmeno, heslo, IP adresu a pripadne zkopiruje ssh identitu?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nomalne pres libvirt pripojis se pak klidne virt-manem, virsh... nebo z console, jak chces.
    RIVA
    RIVA --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s pouzivanim qemu hypervisoru na Ubuntu serveru bez GUI? Jde to vubec udelat?

    Chtel bych rozjet tri VM instance Ubuntu 22.04 a spravovat je pres ssh.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak mozna poznamka pro zacatecniky - Steam zapracoval na podpore u her. Takze tam kde hra podporuje controller skrze steam, tak by to mohlo pomoct lidem nastavit a zprovoznit.

    Vim, ze lide prave skrze to pouzivali X52. (Saitek, ted logitech)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    JANFROG: asi jsem to napsal moc složitě, on tam prostě má konfigurák s definicema pro jednotlivé druhy joysticků a já se snažím říct, že pro ten můj setup tam řádek chybí, ale nechápu tu syntaxi natolik, abych ho napsal sám, takže od něj chci ten řádek

    protože jsi ten SW neviděl a nevíš, že tam tenhle konfigurák je, tak to tím pádem nechápeš, to je jasný
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja vim, ze sem to ujizdeni do strany jednou resil a byl to shitty hw..
    pouziva sem na to myslim njakej midi tracer/debugger
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    DANIELSOFT: Jsem si schvalne precetl ten email - ja bych nemel tuseni, co po me vlasne chces :-)

    V zasade mi prijde ze rikas: pouzivam nejakou kdo vi jakou verzi tveho softu a nefunguje mi to s mym HW. Mozna by jedna radka navic pomohla?

    Co jako na to ici? "Maybe it will." :-)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: si pamatuju, že kdysi jsem rozběhával emulátor ZX Spectra "fuse" a nefungoval mi tam joystick - a povedlo se mi to opravit ve zdrojovém kódu, prostě to byla chyba v tom programu a nebyla nalezena asi proto, že nikdo moc tento emulátor ZX Spectra s joystickem nepoužíval. akorát jsem tehdy neposlal ten patch do upstreamu (moje chyba, bylo to kdysi ještě v době, kdy jsem byl na fakultě a neměl jsem doma net, pouze ve škole, tak jsem prostě při surfování internetu ten patch neměl při ruce) takže to vypadá, že v současných balíčcích ta chyba stále je a já už dávno mám jiný počítač a nemám ty svoje tehdejší opravy. třeba si někdy vzpomenu, kde byl ten problém a pošlu jim to
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    B3TL: já mám z podpory joysticků pod Linuxem trošku smíšené pocity: chci gamepad, který má hodně tlačítek: koupil jsem nějaký USB Logitech a na minulém počítači, kde jsem měl Arch, jsem ho docela normálně používal. pak jsem přešel na jiné PC s Xubuntu 16.04 a taky s tím joystickem ve většině aplikací (k tomu se ještě vrátím) fungoval, ale pak jsem přešel na 20.04 a najednou bylo ovládání v háji, chovalo se to, jako bych chodil stále doprava atd. - nakonec jsem koupil nový joystick, hlásí, že je to model "dragonrise", úplně neznámá značka - a ten jede - tedy ve většině aplikací

    no: teď se vrátím k tomu "ve většině aplikací": ono buď se mění API, nebo jsou programátoři zmatení, nebo prostě joystick podporovat neumí, ale mám zkušenosti, že některé hry či emulátory mají s podporou joysticku problémy: buď nefunguje vůbec, i když podporu deklarují, nebo funguje nějak divně

    například jsem nedávno psal autorovi Sega Mega Drive emulátoru BlastEm (Mega Drive je moje srdeční záležitost, protože jsem ho v devadesátkách vlastnil) toto:

    ----------------------------------
    Hello

    I am using the BlastEm package from the official ubuntu repository on my Xubuntu 20.04 and I have a problem with my gamepad: I don't quite get the gamepad controller options and BlastEm doesn't quite get my gamepad

    The hardware is:

    $ lsusb | grep -i gamepad
    Bus 001 Device 003: ID 0079:0011 DragonRise Inc. Gamepad

    $ dmesg | grep -i gamepad
    [ 1.407602] usb 1-1.4: Product: USB Gamepad
    [ 10.909636] input: USB Gamepad as /devices/pci0000:00/0000:00:1a.0/usb1/1-1/1-1.4/1-1.4:1.0/0003:0079:0011.0001/input/input7
    [ 10.909685] dragonrise 0003:0079:0011.0001: input,hidraw3: USB HID v1.10 Joystick [USB Gamepad ] on usb-0000:00:1a.0-1.4/input0

    I have four buttons on the front, 1 2 3 4, I want to use 1 2 3 as A,B,C and 4 as Start. What I get that only 2 and 3 are A and B. On the other hand C is another "1" button which is on the side of the gamepad and I have to press start as Enter on the keyboard

    There is a definition file, maybe one more line would help?

    Thank you in advance,

    danielsoft
    ---------------------------------

    neodpověděl :(
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    B3TL: mel sem od TM nejakej zakladni Hotas a ten sel v pohode PnP. Napriklad ale volanty od TM se podpore na Linuxu netesi. Rozhodne bych pred koupi dukladne googlil.
    B3TL
    B3TL --- ---
    Zdar, chtěl bych si konečně zahrát Flight Simulator. Bohužel nemám nikoho kdo by mi půjčil joystick a tak se chci zeptat, jestli někdo nemá dobrou zkušenost s leteckým joystickem pod linuxem (knipl, pedály. +třeba plyn), konkrétně mám v hledáčku toto: https://www.alza.cz/gaming/thrustmaster-t-16000m-flight-pack-d4506220.htm?o=8
    Podotýkám, že neřeším spouštění .... to je v pohodě hra běží úplně luxusně, ale řeším ovládání (kdyby mi někdo před 10 lety řekl, že si v klidu nainstaluju M$ Flight simulator pod linuxem tak se budu dlouho smát).

    můj PC
    Sn-mek-obrazovky-z-2023-03-11-19-10-06
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    I takový Windowzák opatřený putinou se může naučit Linux
    xShellz
    https://www.xshellz.com/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam