• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    DANIELSOFT: Zkus si zjistit, co se ti přes ssh dostane do linuxu: showkey -a (nebo sudo showkey)

    Chování Fn se dá většinou změnit přes Fn+Esc
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    ZBYNEK: mam starou Epsonku xp-312, nikdy sem s ni na ubuntu/mintu nemel problemy a tiskne i po skoro desti letech slusne i s neorig inkoustovejma patronama.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    situace: na Windows 10 Windows Terminal (ten novej), v něm git bash, v něm ssh na linuxový stroj. na tom linuxovém stroji pak nefunguje většina funkčních kláves v Midnight Commanderu (F10 naštěstí ano)

    ještě to může být notebookem a jeho klávesnicí, kde jsou funkční klávesy až za stisknutím "Fn", plánuju rozchodit dokinu

    řešil jste někdo? nerad bych přecházel z toho nového terminálu na něco co nemá taby a ani jiné user friendly věci
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ZBYNEK: Nerozchdil jsem ani brothers, ani epsons , abi canon, inkoust vysicha, hp je standard, prumyslovej, kancelarskej
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    GIOMIKY: Neptal jsem se na technologii tisku, nepotřebuji ani poradit s výběrem černobílá x barevná.

    Zajímají mě zkušenosti v linuxu s multifunkcemi Brother a Epson (tankový systém).
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ZBYNEK: cernobilej laser, hp, bez preplacenky toneru, jedine.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    Vybírám novou tiskárnu/scanner a zvažuji mezi Brother a Epson. Máte někdo zkušenosti? Řešili jste problémy?

    Canon fungoval bez dalších ovladačů (jenom jsem nerozchodil duplex), ale kvůli chybě B203 už nová tiskárna bude od jiného výrobce...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    MARASAN: Nápad blbý jak facka na břicho, ale dát dvě konzole s tail -f, obě na půl obrazovky, a tu druhou natáhnout na dvojnásobek a nechat posledních 100 pod obrazovkou?
    Když Alt+levé myšítko chytneš okno kdekoli, tak s ním jde posouvat, takže ho dát na vršek obrazovky, protáhnout dolů, pak ještě jednou , aby to bylo dost a pak ho naopak zasunout dolů pod obrazovku ...
    Teď jsem to zkusil a funguje ...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MARASAN: blby je, ze skrolovani nepotrebuju, jen chci videt, co se mi do logu sype.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VYHULENY_UFO: tail -f nahrad less +F; budes moct v souboru i scrollovat.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MARASAN: urcite to nejak pujde. ja si teda vystacim se tremi otevrenymi konzolemi, kde mam tail -f, iotop -o a i7z, ale nejsem narocnej uzivatel, spis takovej primitiv
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VYHULENY_UFO: ja nevim, jak reknu treba multitailu nebo tomu lnavu, aby nezobrazoval poslednich 100 radku - pro pravej terminal. Co?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MARASAN: nejde to realizovat pomoci dvou konzoli otevrenych vedle sebe, kdyz uz mas ten velkej monitor?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    v dobe 4k screenu a obrich terminalu bych docela uvital prohlizeni logu ve dvou sloupcich a to vcetne tail funkce. roste v pravy pulce terminalu poslednich sto radku a v levy pulce radky 101-200 a pridani radku na konec posune komplet cely view. Mate nekdo neco takovyho? Kdyby to byl jeste navic nastroj jako takovy lnav-columns, tak budu happy :-)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    DURDIN: fim,jedine fim.Pro tty i xka.
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    GIOMIKY: já na obrázky nedávno objevil tiv (https://github.com/stefanhaustein/TerminalImageViewer) a díky němu i timg, ale teď hledám nějaký terminál pro gnome, který by uměl obrázky nativně a zatím mám favorita kitty.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: pro doplneni, je to screenshot z konfigurace kernel 6.4.8, obe verze tam stale jsou.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DELVIT: poznamka experimental zmizela uz davno. nicmene je psano, ze podpora zapisu je omezena.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    VYHULENY_UFO: Ano to měla, ale byla vždy označená za experimental co si pamatuji.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DELVIT: pokud se nepletu, tak i stary ntfs ovladac mel velmi omezenou podporu zapisu. nicmene nedoporucovala se podporovat.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam