• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYSčítání lidu 2011
    vsechny informace ohledne scitani lidu, ktere probehne v breznu roku 2011. http://www.czso.cz/sldb2011/redakce.nsf/i/home

    scitat se...

    74 hlasy od 74 respondentů

      Sečetl jsem se

      66 hlasy od 66 respondentů

        rozbalit záhlaví
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        NICOLE: jn, argumentace OSN
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        VINCA: Tak to jsou zase ty zcela obecne a nic nerikajici odpovedi, event. odpovedi zcela na hlavu postavene - jakoze je fajn se secist, protoze se budou scitat i jinde :))
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        VINCA: neptal. a nevidim duvod proc bych mel. stat po mne neco chce, on to ma zduvodnit. ja jsem to nedostal zduvodnene, tak to nevyplnim spravne no.
        VINCA
        VINCA --- ---
        dobre, otazka pro vscehny: zeptal se kdokoli z vas na upresneni tech duvodu pro scitani ty prislusny statni instituce? nebo jste misto toho radsi vybirali nejaky EU approved smradlavy bombicky?

        _BENNY: chapes to (me) uplne spatne.
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        VINCA: Jasne, a to je presne to, co rikam, poslechneme, neremcame, stejne bychom tomu nerozumeli, oni to za nas rozhodnou lepe, co je pro nas uzitecne.
        Sorry, ale tohle neberu.
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        hele na, tady mas smlouvu, o detaily se nezajimej, o ty se nezajima nikdo, je to tak normalni a tedy spravne.. tady se mi podepis.. a hlavne nepatrej nebo pujdes sedet! ;D
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        VINCA: jenze jak pravil knize, certicek se skryva v tech detailech ;) a ty detaily me pri vyplnovani dotazniku zajimaji, stejne jako me pri podepisovani smlouvy zajima jeji obsah ;)
        VINCA
        VINCA --- ---
        _BENNY: :D tak akzdej nepotrebuje cist 20 stranket textu, kdyz ma vyplnit 2. popsani vsech duvodu by bylo nesrozumitelny, drahy a komplikovany
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        FANAE: to abych te mohla lepe sezrat zdanit! ;)
        FANAE
        FANAE --- ---
        VINCA: No a v tom planovani dopravy, skolek atd.. K cemu jim pri tom bude vedet kolik mam televizi, pocitacu a mobilu?
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        VINCA: strasne vagni
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        VINCA: zdroj meho ne je zde
        NICOLE:

        a pak taky to, ze ta data jsou zneuzitelna a ze to stoji danove poplatniky penize. A tudiz by to melo mit nejaky duvod.
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        VINCA: budiz. ale me by to taky zajimalo ;) jak se ze statistiky, ktera se provadi jen jednou za XYZ let, provadi celonarodni uzemni planovani?

        NICOLE: no presne! ;)
        VINCA
        VINCA --- ---
        VINCA
        VINCA --- ---
        _BENNY: ja sem tady v diskuzi s urovni jen o malo vetsi nez xchat, nepotrebuju nic obhajovat. jenom si chci popovidat, nechci vic nez vymenu nazoru :)

        NICOLE: takze v podstate nevis nic a jen plkas. a co vis ty, devce zlaty? zdroj tvyho NE! je jenom nejakej pocit, ja mam aspon ty „obecny duvody”
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        _BENNY: Ja si hlavne myslim, ze tohle by mel vysvetlit stat, kdyz to pozaduje, tak aby to i mne bylo srozumitelne. Ze to nedela, to chapu, na to jsme od ruznych uradu zvykli, ale prijde mi tristni, ze tak moc lidi to vezme tak, ze "urad to naridil, tak je to dobre a nebudeme se ptat proc, oni tomu jiste rozumi lip". Takhle tu obcanskou spolecnost nevybudujeme :)))
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        VINCA: takze v podstate nevis nic a jen plkas. A jeste mas tu drzost soudit, jak moc tomu rozumim. Ano, je pravda, ze tomu nerozumim, ale proto se tady na to porad ptam. A aspon nad tim logicky uvazuju. Ty tomu taky nerozumis, ale nepremyslis a rovnou vis, ze kdo nesouhlasi, tak to dela proto, ze je plny zasti nebo ceho. To je mi pristup :))
        _BENNY
        _BENNY --- ---
        VINCA: "cti a studuj" je taky docela hloupy argument. uvedom si, ze jsi to ty (jakozto zastance plosne statistiky) kdo neco po nekom chce. ty bys to mel umet obhajit, nikoliv my.
        VINCA
        VINCA --- ---
        NICOLE: z tvyho prispevku je videt, ze tomu moc nerozumis. zkus se poucit ve vecech urbanismu a uzmniho planovani a budes mluvit jinak. netvrdim, ze jsem expert, ale spousta lidi v mym okoli s tim ma neco spolecnyho a je to vicemene i muj obor zajmu. nebudu ti rikat vic nez ty obecny priklady, co jsem uved, nechci lhat. muzu te jenom na experty odkazat. jestli chces seznam literatury, poslouzim rad :)
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        VINCA: Ona Praha nema zadnou evidenci obyvatel? Nebo by ji mohla zfalsovat?

        mensiny to same, iniciativu z jejich starny chapu – ale porad – jak dostat pravdivy nezkreslemy data

        a scitani ti da pravdiva, nezkreslena data? Zrovna u te narodnosti je to tak, ze si tam v podstate muzes napsat co chces a neni to napadnutelne, ergo jestli chteji treba vietnamci ziskat status mensiny, tak jim nikdo nebrani, aby sebrali mezi sebou dostatecny pocet podpisu lidi hlasicich se k vietnamske narodnosti - bude to uplne stejne pravdive, jako kdyz se k ni prihlasi pri scitani a nemusi se kvuli tomu scitat deset mega dalsich lidi.
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        VINCA: proc je dulezite vedet, proc lidi temi auty jezdi? Jaky to ma vliv na palnovani dopravy? Dulezite je vedet, ze jezdi a kolik jich jezdi, ale kolik jezdi kudy aut, to se pocita jinak. Lidi prece nejzdi zdaleka jen do prace.
        A pokud jde o MHD, tak tam bych zase videla jako urcujici pro nejake planovani vedet, jak moc jsou jednotlive spoje vytizen, ale to zase zdaleka nezjistis z toho scitani - to by tam musely byt otazky "V kolik hodin a kterou linkou jezdite - z ktere stanice do ktere" a navic musis vzit v potaz, ze socku vyuzivaji hodne deti, studenti a duchodci, takze by v tom dotazniku musely byt navic otazky "v kolik hodin kterou linkou jedete do Tesca a k doktorovi" atd.
        "planovani dopravy" neni konkretni priklad vyuziti tech dat, to je zase jen ciste obecne. Ale treba do toho vidis a vis neco, co ja ne, tak zkus byt konkretni a vysvetli mi, jak konkretne jsou ta data pro planovani dopravy dulezita.
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam