• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYSčítání lidu 2011
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    VINCA: budiz. ale me by to taky zajimalo ;) jak se ze statistiky, ktera se provadi jen jednou za XYZ let, provadi celonarodni uzemni planovani?

    NICOLE: no presne! ;)
    VINCA
    VINCA --- ---
    VINCA
    VINCA --- ---
    _BENNY: ja sem tady v diskuzi s urovni jen o malo vetsi nez xchat, nepotrebuju nic obhajovat. jenom si chci popovidat, nechci vic nez vymenu nazoru :)

    NICOLE: takze v podstate nevis nic a jen plkas. a co vis ty, devce zlaty? zdroj tvyho NE! je jenom nejakej pocit, ja mam aspon ty „obecny duvody”
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    _BENNY: Ja si hlavne myslim, ze tohle by mel vysvetlit stat, kdyz to pozaduje, tak aby to i mne bylo srozumitelne. Ze to nedela, to chapu, na to jsme od ruznych uradu zvykli, ale prijde mi tristni, ze tak moc lidi to vezme tak, ze "urad to naridil, tak je to dobre a nebudeme se ptat proc, oni tomu jiste rozumi lip". Takhle tu obcanskou spolecnost nevybudujeme :)))
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    VINCA: takze v podstate nevis nic a jen plkas. A jeste mas tu drzost soudit, jak moc tomu rozumim. Ano, je pravda, ze tomu nerozumim, ale proto se tady na to porad ptam. A aspon nad tim logicky uvazuju. Ty tomu taky nerozumis, ale nepremyslis a rovnou vis, ze kdo nesouhlasi, tak to dela proto, ze je plny zasti nebo ceho. To je mi pristup :))
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    VINCA: "cti a studuj" je taky docela hloupy argument. uvedom si, ze jsi to ty (jakozto zastance plosne statistiky) kdo neco po nekom chce. ty bys to mel umet obhajit, nikoliv my.
    VINCA
    VINCA --- ---
    NICOLE: z tvyho prispevku je videt, ze tomu moc nerozumis. zkus se poucit ve vecech urbanismu a uzmniho planovani a budes mluvit jinak. netvrdim, ze jsem expert, ale spousta lidi v mym okoli s tim ma neco spolecnyho a je to vicemene i muj obor zajmu. nebudu ti rikat vic nez ty obecny priklady, co jsem uved, nechci lhat. muzu te jenom na experty odkazat. jestli chces seznam literatury, poslouzim rad :)
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    VINCA: Ona Praha nema zadnou evidenci obyvatel? Nebo by ji mohla zfalsovat?

    mensiny to same, iniciativu z jejich starny chapu – ale porad – jak dostat pravdivy nezkreslemy data

    a scitani ti da pravdiva, nezkreslena data? Zrovna u te narodnosti je to tak, ze si tam v podstate muzes napsat co chces a neni to napadnutelne, ergo jestli chteji treba vietnamci ziskat status mensiny, tak jim nikdo nebrani, aby sebrali mezi sebou dostatecny pocet podpisu lidi hlasicich se k vietnamske narodnosti - bude to uplne stejne pravdive, jako kdyz se k ni prihlasi pri scitani a nemusi se kvuli tomu scitat deset mega dalsich lidi.
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    VINCA: proc je dulezite vedet, proc lidi temi auty jezdi? Jaky to ma vliv na palnovani dopravy? Dulezite je vedet, ze jezdi a kolik jich jezdi, ale kolik jezdi kudy aut, to se pocita jinak. Lidi prece nejzdi zdaleka jen do prace.
    A pokud jde o MHD, tak tam bych zase videla jako urcujici pro nejake planovani vedet, jak moc jsou jednotlive spoje vytizen, ale to zase zdaleka nezjistis z toho scitani - to by tam musely byt otazky "V kolik hodin a kterou linkou jezdite - z ktere stanice do ktere" a navic musis vzit v potaz, ze socku vyuzivaji hodne deti, studenti a duchodci, takze by v tom dotazniku musely byt navic otazky "v kolik hodin kterou linkou jedete do Tesca a k doktorovi" atd.
    "planovani dopravy" neni konkretni priklad vyuziti tech dat, to je zase jen ciste obecne. Ale treba do toho vidis a vis neco, co ja ne, tak zkus byt konkretni a vysvetli mi, jak konkretne jsou ta data pro planovani dopravy dulezita.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    VINCA: ak ja to jeste jednou shrnu – zkus o ty veci uvazovat v sirsim kontextu nez: „já, já, já. autorita : já” treba zmenis nazor a o to jde mne.

    sorry, nedovedu uvazovat v jinym kontextu nez JA. jsem proste sobec, jediny co me zajima je moje vlastni blaho a s tim se uz proste nic nenadela. vychazejme z toho jako z faktu a nesnazme se to menit. Benny holt jen disponuje extremnejsi formou individualismu jako kazdy jiny clovek (a kazdy clovek primarne sleduje svoje sobecne cile, pak svoje sobecke cile, pak dlouho dlouho nic a pak az ho zajimaji ostatni). a nesnaz se mi tvrdit, ze odtrzeny kolektivni organ ( = stat a jeho byrokrati) je inteligentnejsi a kvalifikovanejsi nez prosty jedinec. neni tomu tak.

    pokud se nechces od civilizace odpojit, tak nevidim duvod, proc ji branit v rozvoji

    hele ja predpokladam, ze nase civilizace je natolik vyspela, ze si vystaci i bez Bennyho a jeho vyplneneho formulare. pokud je tomu skutecne tak, ze Benny je jediny clovek na svete kteremu se to nelibi a podkopava zdarny rust lidskeho blaha, pak si troufam tvrdit ze Bennyho bojkot stejne nic nezmuze ;)

    nic ani nikdo neni dokonalej – pokud ti vadi, ze „autorita” ti spatne vladne, tak zvedni svou prdel od kompu a jdi s tim neco udelat

    samozrejme se s tim snazim neco delat. ale to neznamena ze treba jednou za dva roky nekoho nekam zvolim a pak opet jen posloucham nejake kolektivni narizeni. uprimne receno, mohu s cistym svedomim rict, ze se neridim podle vsech zakonu nasi spolecnosti, ale jen podle tech ktere povazuji za smysluplne.

    ---

    jak jsem ale jiz napsal, tohle prece neni jen o mne. to ze se par byrokratu rozhodlo, ze by bylo super kdyby cely narod vyplnoval dotazniky automaticky neznamena, ze na to vsichni skoci. to by byl sen vsech totalitaru, kdyby neco takoveho fungovalo. aspon by usetrili za represivni organy.
    VINCA
    VINCA --- ---
    _BENNY: pokud se nechces od civilizace odpojit, tak nevidim duvod, proc ji branit v rozvoji. nic ani nikdo neni dokonalej – pokud ti vadi, ze „autorita” ti spatne vladne, tak zvedni svou prdel od kompu a jdi s tim neco udelat. bojkotem jeste nikdo nic kloudnyho nedokazal, priklady nepotrebuju, diky. jenom bude potreba zamestnat vic pajdulaku, ktery na tobe ten dotaznik budou pozadovat (at uz uspesne nebo neuspesne) a vyplni se vic formularu o tom, jaks to nechtel odevzdat a jak ze ten papir smrdel. ze ses proti byrokratizacii a slozitosti statniho aparatu chapu, ale bojkot ti fakt nepomuze. demokracie je ve svy podstate vlada amateru a tupyho stada. ale zijes v ni, tak se s tim smir nebo ji zmen. ale nyx neni nejvhodnejsi misto ;)

    tak ja to jeste jednou shrnu – zkus o ty veci uvazovat v sirsim kontextu nez: „já, já, já. autorita : já” treba zmenis nazor a o to jde mne.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    VINCA: proc bych se mel odpojovat od civilizace? :) ja mam jen takovy postoj, ze nemusim automaticky zkousknout vsechno co mi nejaka autorita naserviruje. ona autorita casto neni zadnou autoritou, plete se, chova se jako hloupy zmanipulovany dav apod. to ze nekdo neco naridil je asi pro normalniho cloveka rozkazem pro drzeni huby a krok, ale pro me proste ne. mam to tak cely zivot a predpokladam ze to tak cely zivot mit budu, jsem holt velky individualista a to se neda odparat ;) jenze tohle prece neni o mne. kdyby bylo, udela se specialni vyjimka, ze to musi vyplnit naprosto uplne vsichni lidi krome Bennyho ;) ale tech lidi bude hadam vic nez jen jeden.

    ja naprosto rozumim pozadavku statu mit vic informace pro rozhodovani. stejne jako naprosto rozumim zoufalemu kriminalnikovi, ktery si behem sve cinnosti bere rukojmi a spacha nekolik trestnych cinu. dovedu se vzit do jejich postaveni, vim co je k tomu vede. ale znamena to snad, ze s tim musim automaticky souhlasit a podvolit se tomu? ja se fakt necitim byt ovci, porad si myslim ze stat se ma tvorit zdola a nikoliv shora. stat tu je od toho aby me chranil, nikoliv od toho abych jej chranil ja a pomahal zbytnovat jeho byrokraticky aparat. taky chapu ze tento postoj neni v evrope uplne normalni, ale co uz ;)
    VINCA
    VINCA --- ---
    _BENNY: koukas se na to z pohledu zasti a nenavisti zaslepenyho anarchisty. a ja te vidim jenom jenom jako malyho kluka kterej si nechce uklidit v pokoji, protze mu mamka rika, ze to ma udelat.

    moje sdeleni je to, ze je to sice nebezpecna, ale mnohem vic uzitecna vec. ses 28letej dospelej chlap, tak zkus nad tim problemem premyslet trosku hloubs, nez si rict „ja nechci!”

    precti si neco o ty doprave a jak se resi ve velkejch meste, o uzemnim planovani, urbanismu.. opravdu to neni jednoducha zalezitost a kazdy vstupni data se ti hodi. a podle me vetsi problem, kdyz udelas chybu v techdle vecech, nez letaky v tvy schrance. a pokud se chces odpojit od civilizace, rozhodne bude lepsi to delat duslednejc, nez tymhle smesnym bojkotem se smradlavejma bombickama..

    no nic, diky za rozhovor, ja tu asi koncim. co s vama.. ;) stejnak preju hodne stesti v odpojeni od systemu, taky v nej nemam nejvetsi duveru. a v breznu podejte reporty. hasta la victoria siempre!
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    VINCA: jasne, takze jsme skoncili u toho posledniho argumentu, ze kdyz to nevyplnim, tak "dostanu do drzky". jo, to uplne meni muj negativni vztah ke scitani na pozitivni cece ;))
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    VINCA: a presne toho se desim. urednik/politik koukne a usoudi: aa, tady pan ma jenom stredni skolu. to by mel urcite radeji vysokou => je treba zvysit pocet vysokoskolaku (to ja ale nechci). pan jezdi MHD, jiste by uvital dopravu "zdarma" => tak nasypeme penize do rozpoctu DP (jenze ja vim ze zadny obed zadarmo eexistuje). pan je single, sakrys, musime nastartovat populacni boom => zavedeme novomanzelske pujcky a pridavky na deti (to ja ale taky nechci).

    proc bych mel tohle podporovat?
    VINCA
    VINCA --- ---
    _BENNY: jenze ty nejses zakon :) ani judge dredd zel buh.

    JOPS: ano, dozvi se neco noveho. posledni podobny udaje jsi odevzdaval naposled v roce 2001. a opravdu to neni o pohledu na magistralu ty sasku, co sem ted asi rek o tech duvodech.

    hned vedej, ze je nekde problem :))) – a tenhle papir jim pomuze v tom, najit pricinu toho problemu, tim padem i jeho reseni, ano? :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    VINCA: clovece hral :))) ale fakt si myslis, ze se z toho dotazniku dozvedi neco noveho ? :)) Staci, aby ti sasci vystrcili prdel z kanclu a v 9:00 se podivali na magistralu a hned vedej, ze je nekde problem :)))
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    VINCA: jn, taky jsem beruskam trhal kridla ;)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    si nedovedu predstavit ze bych nekdy nekomu z vas zavolal a pozadal ho o vyplneni dotazniku s tim, ze kdyz odmitne, tak si za nim dojdu a dostane po drzce a kdyz neodmitne, tak pomuze vylepsit ucebnice zemepisu, zoptimalizuje dopravu a skolsky system a ze by to cele proslo :-)

    VINCA: ale takova statistika bude potom zavadejici. protoze moje prace je par minut za barakem, auto nevlastnim, ale casto se vozim s ostatnimi, platim MHD, ale jsem proti zvysovani rozpoctu dopravniho podniku atd... moje informace budou nezinterpretovany. s tim prece nemohu souhlasit :)
    VINCA
    VINCA --- ---
    JOPS: jenze s tim ja neudelam VUBEC NIC.. :) kurnik kluci, vy ste nikdy nehrali sim city, co?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam