• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  _BENNYSčítání lidu 2011
  CROSS
  CROSS --- ---
  ATOMOUSEK: jakou pravomoc, jaky straseni (btw jak chces ted "strasit" nekoho, kdo uz davno vedome vyjadril svuj postoj neuposlechnutim zakona a nejakou demonstrativni akci)? CSU proste postoupi na mistni urady pripady, u kterych to uzna za vhodny... k tomu pravomoc rozhodne ma a udelat to musi, jinak by byl vsem pro srandu. :-]

  Ja bych z toho clanku zduraznil spis "Pro nás přestupková řízení nejsou klíčovou záležitostí. Tím už žádné údaje nezískáme. My jsme sčítání dělali proto, abychom získali maximální množství kvalitních údajů," vysvětlil Drápal.
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  _BENNY: Nekompromisní chce být Český statistický úřad k lidem, kteří při doručování tiskopisů byli na sčítací komisaře vulgární a ještě před jejich očima formuláře roztrhali.

  Ze by mel Statisticky urad nejakou takovou pravomoc? Nerekl bych :o)
  To je zase saskarna a straseni lidi.

  A zde navod:
  Ze stovek podnětů se k obecním a městským úřadům dostane maximálně pár desítek. Statistici totiž chtějí vyřadit veškeré situace, u kterých porušení zákona není jednoznačné. Tedy například, když člověk přesvědčoval komisaře, že vyplňování údajů odporuje jeho politickému nebo filozofickému smýšlení.
  :o)
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  Sčítání lidí nerozumím, četli statistici vzkaz přes celý formulář - iDNES.cz
  http://zpravy.idnes.cz/scitani-lidi-nerozumim-cetli-statistici-vzkaz-pres-cely-formular-1cn-/domaci.asp?c=A110527_174539_domaci_hv
  MTO
  MTO --- ---
  se to siri jak mor :-]

  Vylepšené praktiky ŠtB - sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2011 | háčky a udice
  http://afinabul.blog.cz/1105/vylepsene-praktiky-stb-scitanie-obyvatelov-domov-a-bytov-2011
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  VYHULENY_UFO: Úřad tak dává domácnostem ještě jednu možnost, jak splnit povinnost odevzdat vyplněné formuláře k letošnímu sčítání lidu. Pokud domácnost formuláře ztratila či byly nějakým způsobem znehodnoceny, komisař jim předá nové formuláře a požádá je o jejich vyplnění a odevzdání.

  tentokrat uz za tu praci budu chtit prachy na ruku
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  Statistici vyrazí do terénu pro neodevzdané sčítací formuláře – Novinky.cz
  http://www.novinky.cz/domaci/233676-statistici-vyrazi-do-terenu-pro-neodevzdane-scitaci-formulare.html

  Komisaři ČSÚ se při návštěvě, která nebude předem ohlášená, prokáží služebním průkazem sčítacího komisaře, svým občanským průkazem a písemným pověřením ČSÚ.

  Úřad tak dává domácnostem ještě jednu možnost, jak splnit povinnost odevzdat vyplněné formuláře k letošnímu sčítání lidu. Pokud domácnost formuláře ztratila či byly nějakým způsobem znehodnoceny, komisař jim předá nové formuláře a požádá je o jejich vyplnění a odevzdání. To lze učinit buď předáním přímo sčítacímu komisaři při jeho návštěvě nebo elektronicky na internetové adrese www.scitani.cz, případně bezplatně poštou v obálce s předtištěnou adresou P.O.Box ČSÚ, která bude domácnosti na vyžádání předána spolu s formuláři.
  CZUPA
  CZUPA --- ---
  Tady v podstate OT, ale pro nekoho mozna zajimave srovnani:

  Dneska jsem se ucastnil scitani lidu v Kanade. Scitaji se domacnosti/osoby, takze je jedno jaky jste obcan. Co obsahuje dotaznik:
  - jmeno
  - stav (svobodny, zenaty,...)
  - jakymi jazyky doma mluvite
  - jake jazyky umite
  - jaky je vas vztah k osobe c. 1 na dotazniku
  - jestli souhlasite se zverejnenim vasich dat za 150 let :)

  Vyplnil jsem to, protoze je mi to burt. Ale vzhledem k tomu, ze Kanada je dost etatisticka, zajimalo me, jestli je to povinne. A je to celkem sila:
  The Statistics Act requires that each household is required to complete the census form it receives; they are mandatory. Specified within the Statistics Act are fines of up to $500 and/or a jail term of up to three months.
  CROSS
  CROSS --- ---
  PAULMUADDIB: zdroj?
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  PAULMUADDIB: Taky si to myslim.
  PAULMUADDIB
  PAULMUADDIB --- ---
  ATOMOUSEK: Kecají, vrátilo se jim méně než dvě třetiny. Kamuflují to.
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  ATOMOUSEK: tak v tom pripade u me doma narazi. formular jsem prece uz jednou a dokonce zdarma bez naroku na financni odmenu za vykonavani prace kterou maji vykonavat urednici a ne ja radne odeslal postou (ktera jej patrne ztratila, ale to uz neni muj problem :). pokud bude nekdo chtit abych to vyplnil znovu, budu od nej zadat proplaceni sveho casu, ktery je velmi drahy :)
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  Sčítací komisaři se v 2. půli května vydají do domácností, jež převzaly formulář sčítání lidu, ale neodevzdaly jej. Statistikům se vrátilo 16,8 mil. vyplněných dotazníků, 180 tis. jim jich ale chybí. (MFD/A7)
  ATOMOUSEK
  ATOMOUSEK --- ---
  PAULMUADDIB: Kdo vi...
  PAULMUADDIB
  PAULMUADDIB --- ---
  Nějaké novinky? Oznámení? Dva měsíce masáže, pak týden sledování průběhu, pak oznámení, že se "milostivě" posouvá poslední (ale už opravdu poslední - jako u mountfieldu) termín pro odevzdání a teďticho po pěšině? Tak kolik neodevzdalo? Milion? Dva?
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  Ještě jednou, stručně, k utajení a sčítání - Stručné misantropické informace
  http://strucny.misantrop.info/jeste-jednou-strucne-k-utajeni-a-scitani
  GORG
  GORG --- ---
  YouTube - Vladimír Kovář (Unicorn) vs. zkorumpovaný ČSU
  http://www.youtube.com/watch?v=yhK63UMTg6I&NR=1
  GORG
  GORG --- ---
  _BENNY: to je trochu jako se bat, ze mi ujede vlak do koncentraku :)
  moje mama nijako statu neduveruje a obecne ma takovou tu typickou rezignovanost vuci pravici i levici, udrzet si neco pro sebe a radeji si na stat dat pozor a nedat mu moc sanci te znicit, rozmaznout jak problematickyho cerva.. takze kdyz jsem ji rekl, ze ja nic vyplnovat nehodlam, nechapala proc zas musim delat nejaky problemy a komplikovat si zivot a vystrasena z toho, ze tam mam trvaly bydliste u nich, a ze pokud neodeslu scitaci formular, tak bez diskuzi ji rovnou vyrazi dvere exekutor ... jakoze dost extremne pesimisticka vize a znela tak vydesene, ze jsem ji tak malokdy slysel... kvuli scitani! :) predstava, ze by rodice prisli o dum kvuli scitani lidu, domu a bytu je absurdni...... i kdyz stat je popravde obcas dost zly anebo hloupy a pripadna 10 kkc nezaplacena pokuta by teoreticky opravdu mohla takhle tragikomicky dopadnout, ze by vlastne nekoho, kdo legalne bydli, vystehovala exekutorem kvuli tomu, ze nechtel rict, kde bydli a proc a s kym
  _BENNY
  _BENNY --- ---
  to je legracni jak se lidi chteji aktivne scitat a jsou nastvani kdyz se jim to komplikuje. moje matka, obycejna to zena, zase rikala ze musi nechat secist myho mladsiho brachu, protoze co kdyby s nim pak stat nahodou "nepocital" a on treba nedostal duchod nebo ho neosetrili u doktora :))
  THOMASMORTA
  THOMASMORTA --- ---
  Za mě vyřešil sčítací dilema panický pan domácí, který nás v podnájmu umluvil, ať se sečteme také u něj v bytě, protože má strach z pokuty...
  Praktický výsledek je ten, že jsem se sečetl dvakrát, ovšem pokaždé s trochu jinými údaji (vesměs pravdivými, ale způsobobenými drobným znatkem, protože pan domácí nám zapomněl přiložit návod k vyplnění a některé kolonky opravdu nejsou intuitivní).
  Takže ať si dělají sčítací úředníci s osobou, která je na dvou místech zároveň, co chtějí... Docela by mě zajímalo, jak v takových případech jejich metodika postupuje, protože i před deseti lety jsem se sečetl dvakrát a pokaždé jinak...
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam