FEMUR: a jak se vlastně "rozhoduju"? Já žádná rozhodnutí nečiním - mluv o tom, s kým se "identifikuju".
Dobře, identifikuju se spíš s OWS-demonstranty (nebo s některými jejich proudy), než s těmi těkooděnci a "seržanty pepři". Budiž - to je z debaty zjevné.
Ale teď mi proboha řekni, proč by to mělo být obráceně? Už jsme tady například dostatečně rozebrali, že dluh americké vlády NEVZNIKL v důsledku "přebujelého sociálního státu": vznikl díky výdajům na represi - především samozřejmě zbrojení a zahraniční angažmá - ale v poslední době, jak se zdá, už aspoň částečně jde i o domácí represi.
Proč bych se sakra měl identifikovat zrovna s "poctivě pracujícím policajtem" (na jehož žold si notabene jeho zaměstnavatel musel půjčit, jak je z rozpočtu zřejmé") a s nějakým študákem, co demonstruje na univerzitní půdě? Nemusím být zrovna "utopista", abych si dokázal domyslet, co ty lidi na světě kolem nic štve.
Kromě toho, izolacionismus v zahraniční politice a s tím související úspory prosazuje i část americké pravice: Ron Paul, ať se ti to líbí nebo ne, prosazuje poměrně tvrdě linii nezadlužování státu A SOUČASNĚ nízkých daní: logickým důsledkem by bylo oslabení velmocenského postavení USA. Ale přesto je to individualistický pravičák (ačkoliv to rozhodně není fašizující nacionalista). Poslal by ty demonstrující študáky makat, stejně jako ty: akorát ho sere, pokud pořádkový policajt najatý a vyzbrojený za půjčené peníze je pokládán za příklad "poctivě pracujícího"...
Rád bych zdůraznil, že navzdory tomu poutavému grafu to v USA fakt není doopravdy o "socialistech" vs. "konzervativcích": z evropského úhlu pohledu tam existují dvě pravicové strany, jejichž vidění světa je evropskému mainstreamu dost vzdálené... v tom hrají roli i historické faktory (Evropa je např. extrémně skeptická k výdajům na zbrojení, apod.)