• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SCHWEPZOccupy Wall Street
    FESTER
    FESTER --- ---
    KERRAY: tak kalhotek...
    FESTER
    FESTER --- ---
    ALCATOR: Stovky milionů dolarů vyplacené na prémiích těm, kdo žádali o bailout.

    presne tak a kdo jim to dal ten bailout ??? Myslis ze Obama je president ??? hell no...
    FESTER
    FESTER --- ---
    KERRAY: a kdyz us se ptas na takovy pitomy otazky tak mi dovol se zeptat zase tebe... drzis se doma jeste sukne svy matky ???
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    FESTER: Prosím tě, viděl jsi film INSIDE JOB?

    - Ratingové agentury nenesoucí žádnou zodpovědnost za své naprosto nesmyslné ratingy.
    - Banky poskytující hypotéky a přitom sázející na to, že někdo tu hypotéku nedokáže splácet pomocí pojištění CDO.
    - Stovky milionů dolarů vyplacené na prémiích těm, kdo žádali o bailout.


    -- S velkou mocí by měla být svázána velká zodpovědnost. Chce-li někdo mít moc rozhodovat, měl by za svá rozhodnutí nést zodpovědnost, což by mělo znamenat, že když ta rozhodnutí jsou špatná, tak ten člověk (a) přijde o práci, (b) nedostane žádné prémie, odstupné ani funkce.

    Jenže tyhle mechanismy očividně nefungují -- z těch, kdo krizi způsobili, se stávají poradci ministrů, ministři, šéfové státních bank atd.; ti, kdo zatajovali důležité informace klientům, jsou naprosto nepostižitelní. Kdo si hrál na experta a přitom blábolil nesmyslné ratingy, si na experta hraje i nadáleč a blábolí ty nesmysly dál.

    Chceš k tomu něco dodat?
    FESTER
    FESTER --- ---
    KERRAY: a dle Xchaose jsi ovsem s touto otazkou tezce offtopic... jsem zvedav jestli ti to sam Xchaos rekne...
    FESTER
    FESTER --- ---
    KERRAY: proc te to zajima proboha... ???
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    mně by zajímalo, jaký má/měl FESTER vztah ke svému otci, pokud ho znal...
    FESTER
    FESTER --- ---
    XCHAOS: co zase meles o haters ??? OWS je proste zumpa levicaku kteri nemaji paru o nicem a jsou lini jak ves

    nikdy jsem nerekl ze je nenavidim jen rikam ze si to predstavuji jak Hurvinek valku...

    nebo lepe receno rozumej vecem jak porodni baba turbine....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FESTER: to je ovšem pravda. problém je, že já nechci v tomhle klubu cenzurovat protiargumenty - ale současně to tady nechci mít zasraný výlevama haterů: haters will hate. smyslem toho, co sem postuješ, je vyvolat emocionální reakci - ne nějak komunikovat.
    FESTER
    FESTER --- ---
    XCHAOS: hele o tech zbranich si zacal ty...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FESTER: podívej, tvoje weapon advocacy je tady FAKT offtopic. (mě zase pošlou do prdele v jiných klubech na NYXy, když jim tam začnu psát, že v podstatě ozbrojování populace odmítám...).

    faktem je, že nějaký 7 ban za offtopic debaty by byl docela logický. takže se drž tématu.... tvoje pomlouvání demonstrantů a haterské výroky na jejich adresu i na adresu kohokoliv, kdo se jich zastane (kandidáti na Time Person of the Year jsou vtipný....)

    The 1% - TIME's Person of the Year 2011 Poll: Choose Your Candidate - TIME
    http://www.time.com/time/specials/packages/article/0,28804,2098471_2098472,00.html
    FESTER
    FESTER --- ---
    XAJA: mas na internet aspon zbrojni pas ??? :)
    XAJA
    XAJA --- ---
    FESTER: no, mňa osobne najviac zabíjajú niektoré myšlienky. napríklad tie, čo tak rôzne čítam po tých internetoch. tu napríklad:)
    FESTER
    FESTER --- ---
    myslivci sportovci jsou tez mimo spolecnost... je treba si uvedomit ze zbrtane nerzabijeji... kdo zabiji jsou lidi... u bez kveru se da zabit... treba tuzkou... takze na tuzku by mel byt zakaz tez .. nemluvim o nozich :)
    XAJA
    XAJA --- ---
    XCHAOS: "o je tvoje volba, ale počítej prostě s tím, že lidi, kteří jí za opaskem ani v šuplíku mít nechtějí, vytvářejí cosi jako společnost, společenskou smlouvu, apod."

    takže tým, že mám zbraň, stojím mimo spoločnosť, áno?

    a len tak na okraj - neviem, čo podľa teba prezentujem, ale ubezpečujem ťa, že rozhodne to nie je "podriadenie jedinca kolektívu";)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XAJA: to je tvoje volba, ale počítej prostě s tím, že lidi, kteří jí za opaskem ani v šuplíku mít nechtějí, vytvářejí cosi jako společnost, společenskou smlouvu, apod. - to zdaleka neznamená, že všichni jsou "levičáci a komunisti", jak říká FESTER - já sám znám reálné bolševiky, jejichž žebříček hodnot daleko více připomínal to, co tady prezentujete vy (tedy lidové milice s bouchačkama do každý fabrika, žádná složitě strukturovaná občanská společnost - ale podřízení jedince kolektivu, apod.)
    FESTER
    FESTER --- ---
    Doufam ze ten hajzl dostane dozivotne...
    XAJA
    XAJA --- ---
    XCHAOS: "můj život se velmi zhruba odvíjí od toho, že doma v šuplíku nechci mít bouchačku..."

    pravda, pravda. ani ja ju nechcem mať v šuplíku. akurát v noci. cez deň radšej v kabelke či za opaskom;)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BBCPaulAdams Paul Adams
    Defence at #Bradley Manning hearing: "Where's the damage? Where's the harm? Demands Investigating officer recuse himself. Recess
    42 seconds ago
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FESTER: já nezastávám žádné extra vznešené hodnoty. můj život se velmi zhruba odvíjí od toho, že doma v šuplíku nechci mít bouchačku... ne proto, že je to hodnota, ale proto, že bych z toho neměl dobrej pocit. a od toho se odvíjí vše ostatní: funguju v rámci nějakých dohod a smluv s ostatními, tím pádem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam