• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SCHWEPZOccupy Wall Street
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    FESTER: Tos nemel. Prave si prekrocil povoleny pocet prispevku! :))
    FESTER
    FESTER --- ---
    PREVIT: ted jsem se vazne zasmal :)
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    Asi bychom meli koncit, nebo se presunout do posty. Tohle je opravdu silny OT.:)
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    FESTER: Treba se mu budeou nase prispevky libit a primhouri oko.:))
    FESTER
    FESTER --- ---
    PREVIT: juu.. ty ses mel.. pod pultem :)
    FESTER
    FESTER --- ---
    PREVIT: dej si bac ha nebo dostanemj oba RO od Xchaos za prekroceni limitu na denni nprispevky co si zdfe z-anketoval :)
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    FESTER: Havel byl trochu racionalnejsi.

    Me matka tu desku tenkrat prinesla z Pantonu, kde ji vydali a kde pracovala. Pak jeste pred skartaci prinesla stos obalu. A Krylem podepsany zpevnik, ktery taky vydali....:)
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    Krylovy pisnicky jsme s kamarady vyrvavali po hospodach v Dobrichovicich v 70. letech, i kdyz jsme vedeli, ze tam treba sedi udavac. Byli jsme nasrani a uz jsme nemohli jinak. Nastesti nas nechali vyrvavat

    "Nad mozkem poslusnost a nad rozumem vira
    a spravna prislusnost je vic, nez v bote dira.
    Mamu jsme zapreli a baracha zaprel tatu,
    nekdo se vodstreli a jinejm zlamem hnatu."

    Pamatuju se, ze jsem to jednou takhle zpival, kdyz jsem utek na vikend z vojny. Pekna dezerce..:)
    FESTER
    FESTER --- ---
    PREVIT: Havel na tom byl lepe ??? dle meho soudu Kryl byl popularnejsi a vic anti.... nez Havel...

    si vzpominam... matka.. ackoliv moc politicky neangazovana... jakmile se dovedela ze mam od Kryla LP Bratricku tak ji malem chytla mrtvice a ze ta deska musi z domu...
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    FESTER: Kryla si velice vazim, ale Kryl byl "jen" skvely basnik, pisnickar a glosator. V politice by shorel jak papir. Uz ho vidim, jak si podava ruku treba s Medvedevem...
    FESTER
    FESTER --- ---
    Occupy Olympia Takes Over Building, Names It After Pro-Palestinian Leftist Rachel Corrie Who Was Killed By An Israeli Bulldozer In Gaza…


    Local News | Occupy Olympia moves from park to vacant building | Seattle Times Newspaper
    http://seattletimes.nwsource.com/html/localnews/2017027236_apwaoccupyolympia.html
    FESTER
    FESTER --- ---
    FESTER
    FESTER --- ---
    PREVIT: hlas amerika before hlas amerika dneska je rozdil...

    Kryl by sedl lepe jako president nez havel si myslim
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    Pak jsem se opijel u Hlasu Ameriky a poustel Kryla 21. srpna na celou ulici....

    Ale lepsi by bylo nevolit,:(
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    FESTER: Respect. Ja jo. Mel jsem rodinu a nechtel jsem problemy. Dodnes si to vycitam.
    FESTER
    FESTER --- ---
    PREVIT: nikdy..ackoliv jsem dostal volebni listek nikdy jsem nesel a matka s fotrm z toho meli hruzu a strach... misto voleb sem sel radsi do hospody.. na kandfidatce stejne jenom komosh


    ALCATOR: pravda je v tom ze nobelovka miru Havlovi by slusela daleko vice nez Ocurakovi
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    FESTER: Volil jsi za komunistu?
    FESTER
    FESTER --- ---
    ALCATOR: point taken...
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    FESTER: Já teda nevím, jestli ti to dochází, ale...

    KSČ dostávala hlasy cca 90% voličů, a účast byla téměř stoprocentní. V principu je úplně jedno, jestli v té straně jsi, nebo ji jen volíš -- neseš za její chování spoluzodpovědnost, takže v konečném důsledku jde jen o to, kde uděláš horizontální čáru skrze hierarchii té partaje, a řekneš "od téhle čáry nahoru všechny pověsit" (můžeš těch čar taky udělat několik a říct například "od té nejspodnější čáry vejš nesmí být nikdo nikdy zaměstnaný ve státní správě ani samosprávě".

    Po tomhle docela dost lidí volá -- vadí jim, že na poměrně vysokých místech sedí bejvalí komouši. V dnešní době prostě očividně je nepříjemně mnoho "omylů typu Beta", kdy někdo, kdo je vinen, běhá bez jakéhokoliv omezení po svobodě. Jenže když začneš dělat ty horizontální čáry skrze společnost (jako je například lustrační zákon), tak se ti začnou objevovat "omyly typu Alfa" (nevinní lidé, kterým zničíš život) -- lidé, kteří do strany vstoupili prostě proto, že za nimi přišlo 150 spolupracovníků a řeklo "Karle, proboha tě prosíme, někdo z našeho podniku do strany a do ROH vstoupit musí, a když to nevezmeš ty, vezme to to hovado Novák, a udělá nám tu peklo na zemi. Prosím, vezmi to!"

    Vyspělé demokracie a vyspělé soudní systémy považují omyly typu Alfa za nepřijatelné a raději připouštějí, že sem tam nějaký pachatel běhá pro nedostatek důkazů po svobodě, než aby zavřeli nevinného člověka. Proto i Václav Havel dal všeobecnou amnestii, protože se nedokázal smířit s myšlenkou, že možná komunisti někomu přišili nějaký zločin a zavřeli ho za něco, co nespáchal. A ano, vyčítají mu, že nějaký úchyl pak vzápětí zabil novorozeně -- jenže nikde se nepíše, kolik nevinných lidí se díky té amnestii dostalo na svobodu, protože se to ve skutečnosti nedá zjistit.

    Zločinnost komunistické strany spočívala především v tom, jak dokázala všechny v této zemi srovnat do připosrané, zbabělé a práskačské řady. Tahle nátura je ještě stále hluboko zažraná v desítkách procent spoluobčanů, a nedokážeš to odstranit tím, že zakážeš tu stranu. Chceš-li s tím něco udělat, musíš pracovat s lidmi, jenže do toho se očividně žádné straně nechce, strany jsou stroje na moc a peníze, a polidšťovat bývalé voliče KSČ žádná z nich v krédu nemá. Havel se o to snažil těmi svými morálními apely, ale zůstal bohužel osamocen.
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    FESTER: Jasi ho vazim jako cloveka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam