• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SCHWEPZOccupy Wall Street

    Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

    Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

    V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

    Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

    Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

    Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

    rozbalit záhlaví
    FESTER
    FESTER --- ---
    PREVIT: dej si bac ha nebo dostanemj oba RO od Xchaos za prekroceni limitu na denni nprispevky co si zdfe z-anketoval :)
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    Krylovy pisnicky jsme s kamarady vyrvavali po hospodach v Dobrichovicich v 70. letech, i kdyz jsme vedeli, ze tam treba sedi udavac. Byli jsme nasrani a uz jsme nemohli jinak. Nastesti nas nechali vyrvavat

    "Nad mozkem poslusnost a nad rozumem vira
    a spravna prislusnost je vic, nez v bote dira.
    Mamu jsme zapreli a baracha zaprel tatu,
    nekdo se vodstreli a jinejm zlamem hnatu."

    Pamatuju se, ze jsem to jednou takhle zpival, kdyz jsem utek na vikend z vojny. Pekna dezerce..:)
    FESTER
    FESTER --- ---
    PREVIT: Havel na tom byl lepe ??? dle meho soudu Kryl byl popularnejsi a vic anti.... nez Havel...

    si vzpominam... matka.. ackoliv moc politicky neangazovana... jakmile se dovedela ze mam od Kryla LP Bratricku tak ji malem chytla mrtvice a ze ta deska musi z domu...
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    FESTER: Kryla si velice vazim, ale Kryl byl "jen" skvely basnik, pisnickar a glosator. V politice by shorel jak papir. Uz ho vidim, jak si podava ruku treba s Medvedevem...
    FESTER
    FESTER --- ---
    Occupy Olympia Takes Over Building, Names It After Pro-Palestinian Leftist Rachel Corrie Who Was Killed By An Israeli Bulldozer In Gaza…


    Local News | Occupy Olympia moves from park to vacant building | Seattle Times Newspaper
    http://seattletimes.nwsource.com/html/localnews/2017027236_apwaoccupyolympia.html
    FESTER
    FESTER --- ---
    FESTER
    FESTER --- ---
    PREVIT: hlas amerika before hlas amerika dneska je rozdil...

    Kryl by sedl lepe jako president nez havel si myslim
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    Pak jsem se opijel u Hlasu Ameriky a poustel Kryla 21. srpna na celou ulici....

    Ale lepsi by bylo nevolit,:(
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    FESTER: Respect. Ja jo. Mel jsem rodinu a nechtel jsem problemy. Dodnes si to vycitam.
    FESTER
    FESTER --- ---
    PREVIT: nikdy..ackoliv jsem dostal volebni listek nikdy jsem nesel a matka s fotrm z toho meli hruzu a strach... misto voleb sem sel radsi do hospody.. na kandfidatce stejne jenom komosh


    ALCATOR: pravda je v tom ze nobelovka miru Havlovi by slusela daleko vice nez Ocurakovi
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    FESTER: Volil jsi za komunistu?
    FESTER
    FESTER --- ---
    ALCATOR: point taken...
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    FESTER: Já teda nevím, jestli ti to dochází, ale...

    KSČ dostávala hlasy cca 90% voličů, a účast byla téměř stoprocentní. V principu je úplně jedno, jestli v té straně jsi, nebo ji jen volíš -- neseš za její chování spoluzodpovědnost, takže v konečném důsledku jde jen o to, kde uděláš horizontální čáru skrze hierarchii té partaje, a řekneš "od téhle čáry nahoru všechny pověsit" (můžeš těch čar taky udělat několik a říct například "od té nejspodnější čáry vejš nesmí být nikdo nikdy zaměstnaný ve státní správě ani samosprávě".

    Po tomhle docela dost lidí volá -- vadí jim, že na poměrně vysokých místech sedí bejvalí komouši. V dnešní době prostě očividně je nepříjemně mnoho "omylů typu Beta", kdy někdo, kdo je vinen, běhá bez jakéhokoliv omezení po svobodě. Jenže když začneš dělat ty horizontální čáry skrze společnost (jako je například lustrační zákon), tak se ti začnou objevovat "omyly typu Alfa" (nevinní lidé, kterým zničíš život) -- lidé, kteří do strany vstoupili prostě proto, že za nimi přišlo 150 spolupracovníků a řeklo "Karle, proboha tě prosíme, někdo z našeho podniku do strany a do ROH vstoupit musí, a když to nevezmeš ty, vezme to to hovado Novák, a udělá nám tu peklo na zemi. Prosím, vezmi to!"

    Vyspělé demokracie a vyspělé soudní systémy považují omyly typu Alfa za nepřijatelné a raději připouštějí, že sem tam nějaký pachatel běhá pro nedostatek důkazů po svobodě, než aby zavřeli nevinného člověka. Proto i Václav Havel dal všeobecnou amnestii, protože se nedokázal smířit s myšlenkou, že možná komunisti někomu přišili nějaký zločin a zavřeli ho za něco, co nespáchal. A ano, vyčítají mu, že nějaký úchyl pak vzápětí zabil novorozeně -- jenže nikde se nepíše, kolik nevinných lidí se díky té amnestii dostalo na svobodu, protože se to ve skutečnosti nedá zjistit.

    Zločinnost komunistické strany spočívala především v tom, jak dokázala všechny v této zemi srovnat do připosrané, zbabělé a práskačské řady. Tahle nátura je ještě stále hluboko zažraná v desítkách procent spoluobčanů, a nedokážeš to odstranit tím, že zakážeš tu stranu. Chceš-li s tím něco udělat, musíš pracovat s lidmi, jenže do toho se očividně žádné straně nechce, strany jsou stroje na moc a peníze, a polidšťovat bývalé voliče KSČ žádná z nich v krédu nemá. Havel se o to snažil těmi svými morálními apely, ale zůstal bohužel osamocen.
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    FESTER: Jasi ho vazim jako cloveka.
    FESTER
    FESTER --- ---
    RAEVA: vidis... jako spisovatele si ho vazim.. politik nula... takze si uron slzicku...
    RAEVA
    RAEVA --- ---
    PREVIT: nemáš zač...jen je mi z tohohle fakt na blití...nechtěla jsem se do toho zapojovat ale neudržela jsem se....jdu rači spát...nechť láska a spravedlnost zvítězí nad lží a nenávistí!
    FESTER
    FESTER --- ---
    PREVIT: Cibulka... taky fraska...

    nikdo nevi a nikdo nikdy nebude vedet jak se provazky tahali... ja mam svuj nazor nekdo jiny ma jiny nazor.. ja ti tvuj nevyvratim tak jak ty nevyvratis muj... jako spisovatele si ho vazim jinac jako politika vubec ne...
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    RAEVA: Dik.
    RAEVA
    RAEVA --- ---
    FESTER: myslím, že měl tolik lidí ve světě co ho měli rádi, protože věděli jaký je to velikán, uznávali jeho myšlenky a nebylo to vůbec o tom, že by byl figurka nebo první postkomunistickej.... ty lidi jako Dalajláma nebo Lou Reed nejsou dementi a museli ho znát osobně ne? jako tyhle debaty mi přijdou o ničem...
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    FESTER: OK, mozna je mohl postavit mimo zakon. Ale tim by nic nevyresil. Udelali by novou KSCM a jeli by dal...
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    FESTER: Hele, ja to tenkrat dost sledoval. Bylo mi 37 a myslim, ze tenkrat jsem uz nebyl uplne neinformovanej ani blbej. A nemyslim si, ze ho tam nekdo dosadil a ze to byl nejakej privatizacni puc KGB, jak treba tvrdi Cibulka....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam