• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    451DEGREESFLive Looping _ Hardware Looping _ a vše okolo / BOSS RC-50 _ RC-20 _ RC-2 / Akai Headrush / Line6 DL4 _ JM4 /
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    neni to uplne looping, ale kdyz uz jsem se tady exponoval.. nahravka vcera na zkousce: http://soundcloud.com/plush-2
    nic moc kvalita, trochu se to sype, ale pro predstavu...
    kytary, bici, klavesky a nekery pady zive, plus naky krouceni reso, cutoff atd. zbytek z laptopu.
    451DEGREESF
    451DEGREESF --- ---
    Nakonec jsem napajeni vyresil v obchode s RC modelama, vzrobili mi baterii, ktera se jen pripoji misto adapteru a jede se. Vydrz tak 5h, takze v pohode. K tomu line6 microspider a muzu hrat kdekoliv.
    RADICETA: blahopreju.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    RADICETA: Tak Akail leží doma a jsem nadšen. Obslouží i děcko :)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    NOISEGATE: jojo, má 35s smyčku a asi 16s overdub, ale já ho mám na overdub akustické kytary jako rytmického nástroje, takže ne víc než dva takty. Navíc pro přihlouplého kytaristu jsou dvě tlačítka až až.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    RADICETA: nema nahodou nejak silene kratkou smycku? 16 sekund nebo tak nejak?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Tak jsem si slavně objednal AKAI E2 Headrush. Již se těším jako malej Jarda :)
    451DEGREESF
    451DEGREESF --- ---
    Poraďte prosím jak nejlíp vytvořit přenosej zdroj pro boss rc-50 a pod. - 9v, 800-1000ma, nejmíň 2500mAh. Jak se tváří pedály na napěté 9,6 voltu? Lze takovou baterii nabíjet 9v adaptérem? Jediný co se něčemu takovýmu podobá jsou baterie do airsoft bouchaček a r/c modelů, jenže ty jedou všechny na 9,6v. Any thoughts?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    CHILDINTIME: Na linuxu je na takhle jednoduchá schémata celkem šikovný program Dia. Je portovaný i pod Win32, jak je to s Macem netuším, ale jsou dostupné i zdrojáky. A zadarmo :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    jinak docela zajimave smyckujici ukrajinske (!) duo Zapaska jako predkapela slovenskych Longital, ktery teda spis jen pouzivaji automatickyho bubbenika a prednatoceny bici, nez aby smyckovali.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    451DEGREESF: ja jsem ohledne MIDI dost teoretik, jaky jsou moznosti toho protokolu tusim jeste z 90. let, jenze jsem byl moc punkac a pouziti pocitacu na hudbu jsem neuznaval... ale k sesynchronizovani zacatku smycek a BPM na ruznych krabickach je to asi dobry napad.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    CHILDINTIME: tak vono je to vcelku dost k prdu. neni to zas az tak slozity. spis jsem se nudil ;)
    451DEGREESF
    451DEGREESF --- ---
    CHILDINTIME: to by se hodilo
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    NOISEGATE: na ty 'stage plany' je nejakej dobrej programek, kdyz tady budes chtit neco zmenit bude strasnej voser :) ... zkusim to nejak najit.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    451DEGREESF: no jasny, byla to rychlovka, zadny velky umeni ;) v jakymkoli jinym auditku s hudebni tematikou by me borci "co tomu fakt rozumej" asi zlynčovali.
    451DEGREESF
    451DEGREESF --- ---
    NOISEGATE: libi se mi tvoje elektricka kytara ;-) No ale stejně záleží na tom co poleze do těch inputů:D Každopádně sem rád, že to tu trochu žije. Pokusim se načrtnout svoje schéma...
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    tak aby tu řeč nestála, a protoze se na nocni fest nudim, dávám sem přibližný schéma zapojení mýho (budoucího) akustik/elektro projektu. samozrejme se s tim bude jeste mrte hejbat. premejslim o porizeni midi pedalu i na ovladani softu, ale nejsou prachy. jo a misto reverb stompboxu co je na obrazku bude zapojen distortion, s echem to zni dost demonicky :D .. zatím to vypadá dost lofi, takze i obrázek je dost low end ;) tak a ted jeste tu muziku...



    at zije malovani! a sorry za velikost
    451DEGREESF
    451DEGREESF --- ---
    a potom se děje co? slouží to jen k synchru tempa? to asi ne, žejo?
    SYPH1
    SYPH1 --- ---
    a nějaký maschinky chtěj abys vybral v menu master/slave/auto
    SYPH1
    SYPH1 --- ---
    451DEGREESF: koupíš midi kábel (Prodance 80kč) a zapojíš z midi out (master - asi ten AKAI ) do midi in (slave RC-50)
    451DEGREESF
    451DEGREESF --- ---
    XCHAOS: uměl by mi někdo vysvětlit sync přes midi? Dejme tomu, že bych chtěl propojit rc-50 a sampler akai? Jak to vlastně funguje?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam