• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    451DEGREESFLive Looping _ Hardware Looping _ a vše okolo / BOSS RC-50 _ RC-20 _ RC-2 / Akai Headrush / Line6 DL4 _ JM4 /
    451DEGREESF
    451DEGREESF --- ---
    EZOP: hmm, to vypada naramne dobre. Rekl bych, ze je to asi v kazdym pripade lepsi nez rc-50, jak tak koukam na ten layout vypada o dost intuitivneji nez na rc-50, hlavne USB 2.0 a audio interface jsou dost lakavy. Taky ta pamet na rc-50 neni zadna slava 24 minut stereo - ne ze by to cloveka v realu nejak omezovalo, ale pro skladovani napadu je velka pamet vzdycky dobra. Co mi na ty rc-300 takhle napohled chybi je tlacitko OVERDUB MODE, pr zmenu overdub na replace. A treba na tom bude uz konecne fungovat midi, na rc-50 je to katastrofa totalni. Moje doporuceni je ale asi jit spis do RC-300, jeste se uvidi, jaky na tom ty efekty budou, ale cim min krabicek v retezu, tim lepsi signal...
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    EZOP: tyjo, ta 300 vypada libove! pojil bych to asi az za master
    EZOP
    EZOP --- ---
    Teď mě napadlo že by se to dalo doplnit ještě dalšími pedály které by ovládaly např efektovou část RC 300. Je to možné?
    EZOP
    EZOP --- ---
    Na trhu jsem si všiml nového RC-300
    má někdo zkušenosti?

    Uvažuji že bych si nějakou takovou mašinku pořídil. Nenašel jsem ale na netu žádný manual a tak nevím jak komplikované bude ovládání. Ve 300 jsou zabudované i efekty. Jestli by nebylo lepší pořídit již nevyráběnou 50ku a externí efektor.

    Chci to používat k loopování z gramofonů.
    Jak se to vlastně zapojuje? Za master z mixu anebo do efektové části mixu?

    Díky za odpovědi.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    REEFER: mas neco nahranyho? naky vystoupko?
    REEFER
    REEFER --- ---
    ja sem koupil noisegateovu rc 2 a jsem s ni spokojenej loopujeme s ni o sto sest :D
    451DEGREESF
    451DEGREESF --- ---
    Koukam, že se tady ani po dlouhý době nic neděje. Nepořídil si někdo mezitím rc-50? A nepropojuje ho náhodou přes midi s něčim?
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    neni to uplne looping, ale kdyz uz jsem se tady exponoval.. nahravka vcera na zkousce: http://soundcloud.com/plush-2
    nic moc kvalita, trochu se to sype, ale pro predstavu...
    kytary, bici, klavesky a nekery pady zive, plus naky krouceni reso, cutoff atd. zbytek z laptopu.
    451DEGREESF
    451DEGREESF --- ---
    Nakonec jsem napajeni vyresil v obchode s RC modelama, vzrobili mi baterii, ktera se jen pripoji misto adapteru a jede se. Vydrz tak 5h, takze v pohode. K tomu line6 microspider a muzu hrat kdekoliv.
    RADICETA: blahopreju.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    RADICETA: Tak Akail leží doma a jsem nadšen. Obslouží i děcko :)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    NOISEGATE: jojo, má 35s smyčku a asi 16s overdub, ale já ho mám na overdub akustické kytary jako rytmického nástroje, takže ne víc než dva takty. Navíc pro přihlouplého kytaristu jsou dvě tlačítka až až.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    RADICETA: nema nahodou nejak silene kratkou smycku? 16 sekund nebo tak nejak?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Tak jsem si slavně objednal AKAI E2 Headrush. Již se těším jako malej Jarda :)
    451DEGREESF
    451DEGREESF --- ---
    Poraďte prosím jak nejlíp vytvořit přenosej zdroj pro boss rc-50 a pod. - 9v, 800-1000ma, nejmíň 2500mAh. Jak se tváří pedály na napěté 9,6 voltu? Lze takovou baterii nabíjet 9v adaptérem? Jediný co se něčemu takovýmu podobá jsou baterie do airsoft bouchaček a r/c modelů, jenže ty jedou všechny na 9,6v. Any thoughts?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    CHILDINTIME: Na linuxu je na takhle jednoduchá schémata celkem šikovný program Dia. Je portovaný i pod Win32, jak je to s Macem netuším, ale jsou dostupné i zdrojáky. A zadarmo :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    jinak docela zajimave smyckujici ukrajinske (!) duo Zapaska jako predkapela slovenskych Longital, ktery teda spis jen pouzivaji automatickyho bubbenika a prednatoceny bici, nez aby smyckovali.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    451DEGREESF: ja jsem ohledne MIDI dost teoretik, jaky jsou moznosti toho protokolu tusim jeste z 90. let, jenze jsem byl moc punkac a pouziti pocitacu na hudbu jsem neuznaval... ale k sesynchronizovani zacatku smycek a BPM na ruznych krabickach je to asi dobry napad.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    CHILDINTIME: tak vono je to vcelku dost k prdu. neni to zas az tak slozity. spis jsem se nudil ;)
    451DEGREESF
    451DEGREESF --- ---
    CHILDINTIME: to by se hodilo
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    NOISEGATE: na ty 'stage plany' je nejakej dobrej programek, kdyz tady budes chtit neco zmenit bude strasnej voser :) ... zkusim to nejak najit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam