• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HONCKATablet
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    UBIK: mám tohle max spokojenost, má to dobře řešený napojení tužky, že se může dobíjet, ale zároveň nehrozí, že ji ztratíš, bohužel nejde koupit u nás na air tohle
    iPad Air 10.9 (4th Gen/5th Gen) 2020/2022 – ZUGU - EU
    https://zugucase.eu/products/ipad-air-4th-gen-alpha-case?variant=39928692015254
    UBIK
    UBIK --- ---
    KAZATELL: české rozložení kláves se počítám nevyrábí.
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    UBIK: Jj ty tablety v designu rozdílné nejsou
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    UBIK: To je další dost individuální věc. Já mám pouzdře asi 8. 3x smart case ty hodnotím jako nejlepší. Pak mám nějaké to robustní proti pádu z ali, to použiju max v práci když se jdu podívat do provozu a pak nějaká další. Kdybych kupoval pouzdro teď, tak bych hledal kompromis mezi těmi zmíněnými a koupil bych nějaké UAG. U klávesnice je dobrá alternativa k těm od apple logitech combo touch (případně zároveň slouží jako pouzdro).
    UBIK
    UBIK --- ---
    HONCKA, KAZATELL: už tak stojí ipad nehorázné peníze, takže jdu do iPad Air.
    můžu ještě požádat o radu k příslušenství pls? pencil 2 asi. pouzdro (robustní) a klávesnice? ale magic keyboard za 10k nechci. díky.
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    UBIK: Je to individuální. Já to nepoznám zkousel jsem i iPad Pro 12,9 jestli poznám rozdíl a prostě ne
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    UBIK: skoč si někam do apple store, kde je mají oba a podívej se na to, je to dost subjektivní, na tu obnovovací frekvenci je každý citlivý jinak
    UBIK
    UBIK --- ---
    KAZATELL, HONCKA: co ten displej, je to rozdíl, který člověk pozná?
    jsem zoufale nerozhodný, vim. je to dost love.
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    UBIK: Osobně mám pro, ale když představili Air s M1, tak jsem se dost divil, protože 11 palcové pro začalo postrádat smysl. Takže klidně bych šel do airu. Jinak cellular má navíc GPS
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    UBIK: ono hraní je tom celkem návykový, já na tom hraju dost starý adventury a turn based strategie. Jinak jestli nepřiplatit je čistě na tobě
    UBIK
    UBIK --- ---
    HONCKA: já to chci primárně na čtení a psaní výpisků z literatury a přednášek v ruce. a případně sledování video. na hraní mám stolní pc a herní ntb. protože rozdíl mezi Air a Pro je 5k, tak si říkám, zda to nedat. teď finance mám, ale později už být nemusí a nerad bych litoval. na druhou stranu i doplňky jsou fakt drahé.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    UBIK: ipady mají okolo 6 let podporu, tj s tímhle počítej, že budeš dostávat aktuální verze ios, osobně bych teď šel místo pro do airu.
    Nevidím do tvý hlavy, ale jediný, co ti může sežrat hodně místa jsou multimédia a práce s nimi a hry, hry oproti pc zaberou max jednotky gb ne desítky až stovky jako na pc, na mým herním pc jsem teď nedávno rozšiřoval z 2TB na 4TB SSD, ale v ipadu mi 256GB s přehledem stačí, max odinstaluju nějakou hru a to používám na čtení , browsení po netu, remote access, hraní her a DJing
    UBIK
    UBIK --- ---
    HONCKA: takže si mám podle tebe koupit Air? já hlavně chci, aby to vydrželo co nejdéle bez problémů, ideálně roky. :) nikdy jsem neměl Apple, takže z PC jsem zvyklý, že 256 GB není moc.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    UBIK: výhody pro
    120hz lcd
    4 reproduktory
    lepší foťák
    celkem diskutabilní je, že pro má faceid, air touchid, za sebe bych radši touchid, že když v praxi, když to mám na šířku, tak to musím odemykat na několikrát, že mám část ksichtu mimo záběr
    velikost to je na tobě, ale pokud na tom nechceš točit a stříhat videa, tak ti imho bude 256gb stačit
    Kompletní srovnání: iPad Air (5. generace) vs. 11″ iPad Pro (3. generace) – Letem světem Applem
    https://www.letemsvetemapplem.eu/2022/03/09/kompletni-srovnani-ipad-air-5-vs-11-ipad-pro-2021/
    UBIK
    UBIK --- ---
    HONCKA: takže kromě rozdílu v disku mezi iPad Air 256 a iPad Pro 512 je jen v paměti? rozdíl v ceně totiž nění tolik. resp. mám si koupit Air, nebo Pro? :) Díky moc!
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    UBIK: měl jsem cellular 4 generace ipadů, teď mám první ipad pro 2021 čistě wifi a fakt mi to nechybí, teď funguje funkce instant hotspot, tj když jsem mimo wifi, tak když se to chce někam připojit, tak mi vyskočí hláška, jestli se chci připojit přes hotspot v iphone. Takže mě přijde, dávat teď za cellular + další tarif prachy navíc celkem zbytečný.
    How to Use Instant Hotspot on iPhone and iPad - MacRumors
    https://www.macrumors.com/how-to/use-personal-instant-hotspot-ios/
    UBIK
    UBIK --- ---
    HONCKA: chtěl jsem Air Cellular (nebo je to blbost?) a ten je za 25k.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    UBIK: to nevím kde nakupuješ, v normálních obchodech vidím ipad pro 2021 512 okolo 30k a air 256 okolo 20k.
    UBIK
    UBIK --- ---
    UBIK: v tom kontextu by mě zajímalo, zda koupit iPad Air 2022 256, nebo iPad Pro 2021 512. cena zase není tak rozdílná.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam