• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    HAWKS: já to beru, nicméně vycházím čistě ze své zkušenosti, kdy jsem prcka vážila před odchodem k doktorce a váha, kterou mu poté navážila ona v ordinaci, se zas tak moc nelišila a kilu se to neblížilo ani vzdáleně
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    ORIKA:
    to ze vaha ukazuje desetiny kila neznamena, ze to ma i presnost..
    jinymy slovy, ta vaha muze ukazovat desetiny kil, ale pokud desetkrat / stokrat zvazis jedno a to same zavazi muzes dostavat vysledky v rozsahu treba 1 az 1.5 kilogramu, coz je presnost te vahy, odhadoval bych, ze presnost bude tak 1.5 %, presnejsi bych se dost divil, takze treba u 80 kg bude rozptyl namerenych hodnot jedne a te stejne hmotnosti 80 * 1.5% = 80 +-1.2 kg
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    ZEMINO: tak to jsi naprosto přesně popsala situaci u nás :)
    KRISTYNKA73: tak my máme váhu s přesností na desetinný místa, takže mi to přišlo docela přesný :)
    KRISTYNKA73
    KRISTYNKA73 --- ---
    a kdyz to tu tak sleduju, tak by se panum otcum asi vic vyplatilo chodit do materstvi, kdyz uz jsme jim totady tak pekne obsadily:)
    KRISTYNKA73
    KRISTYNKA73 --- ---
    HAWKS: moje dite neprijemny mokro nevnima ani jedno. Uz od narozeni je jim sumak, dkyz si lezi ve vlastnich vykalech:) takze ja vidim latkovky jen jako ekosetrne. Jinou vyhodu u nic nespatruju. Teda az na to, ze jsem diky latkovkam naucila malou na nocnik uz ve trech mesicich, protoze jsme byla lina to furt prat:) ale rozhodne to nebylo tim, ze by ji vadilo mokro. Jedna se o takzvanou bezplenkovou komunikacni metodu
    mokosha
    http://www.mokosha.info/
    CORIOLANUS: nechci byt skeptik, ale z papirovek se na latkovky prechazi velmi spatne, clovek si na tu pohodu zvykne dost rychle;)
    HAWKS: nevim, zda u latkovek je nadychanost dobra vec:) zabiraj desne moc mista. to byl taky jeden z duvodu, roc jsem latkovky dlouho zehlila, ac nezehlim jinak temer vubec
    ORIKA: takovy vazeni je dost nepresny. Ale pro kupovani vahy tez nejsem.
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    ORIKA: tak to je jak u nás.. na nočník si malý sedne,ale tot vše.. když se vyčura do jednorázovky,tak si za ni začne tahat a ukazovat..ale když se pos..e,tak se nenechá ani přebalit a běhá s tím co má v plíně
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    HAWKS: podle mě to není potřeba, u nás se vážilo klasicky tak, že jsem si stoupla na váhu nejdřív sama a pak s malým v náruči a hned bylo jasno :)
    HAWKS: u nás látkovky padly kvůli mě, měla jsem "blicí" dítě takže jsem převlíkala několikrát denně a prala a žehlila každý druhý den a představa, že k tomu mám ještě haldu plín mě opravdu nadšením nenaplňovala...
    co se nočníku týče, tak naše mládě je prasátko, kterýmu absolutně nevadí ani totálně posr...plína, takže předpoklad, že mokrá látkovka mu bude vadit a donutí ho to začít konečně chodit na nočník, je sci-fi :)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    ZEMINO:
    dobre, tak uvidime :)
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    HAWKS: tak ohledně plínek,taky jsem si nakoupila,že budem látkovat...no vydrželo mi to měsic max dva.. jelikož jsem pak začala chodit na celodenní procházky,tak tahat sebou hromadu látkovek,jak suchých a pak použitých,k tomu nějaké oblečení kdyby to proteklo,tak by se mi do kočáru nevešlo vůbec nic jiného,takže jsem přešla na jednorázovky,které jsme použivali jen na noc
    malému je rok a půl a jedem pořád v jednorázovkách..
    ono člověk mýní a život měni.. takže třeba doporučuju,pokud máte tu možnost si pujčit připadně nějaké látkové kalhotky - ne plinky a pak se rozhodnout ..
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    IBERIA:
    se susickou jsem uvazoval s ohledem na usporu prace s vesenim atd..ze susky nemusis uz ani veset, zehlit nic..jen vytahnes nadychane, poskladas a strcis do prebalovaku.
    CORIOLANUS
    CORIOLANUS --- ---
    HAWKS: no, ja jsem byla pred porodem odpurce noseni ditete v satku a horlivy zastance latkovych plen.. ted mi latkovy (snad ne na furt) lezi doma uz mesic ladem a zacinam se shanet po satku :)

    uprimne - v sestinedeli, kdy jsem z toho zatim ze vseho trosku vyjukana (i kdyz uz podstatne min) je pro me daleko pohodlnejsi puzivat jednorazovky.. taky hlavne proto, ze malej vyzaduje kojeni cca po dvou hodinach a cura zhruba 20x denne, takze bych nedelala nic jinyho nez prebalovala z mokrych ltkovek, protoze janek ten neprijemny pocit mokra vnima teda fest od prvniho momentu, co jsem ty latkovy plinky zkousela davat (2 tydny zivota)..

    ja za sebe jsem rozhodnuta zustat jeste chvili na jednorazovkach a pomalu tak za mesic zacit zvykat sebe i malyho na latkovky.. kazdopadne na noc budu stejne dvat papirovou, neb se chci vyspat, zejo ;)
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    HAWKS: více o tom zde v klubu jako v bavlnce... jinak já střídám hadrplenky s jednorázovkama (ty na noc a ven) a myslím, že je to nejlepší po všech stránkách. Prát se dá i šetrněji a sušičku používat nemusíš, žehlit také dost plen netřeba. K tvé otázce, kdy je dítěti nepříjemné vlhko: záleží na dítěti, každopádně jestli mu vlhko bude vadit, tak hned od mala a jestli ne, pozdější zlepšení v chození na nočník u hadr plenek moc nevidím.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    KEBAB:
    dekuji
    a dalsi otazka do diskuse
    Jednorazove nebo klasicke bavlnene plenky ?
    jednorazovky jasna vyhoda pohodli, nevyhoda vyssi naklady, hromada bordelu a dosud nezodpovezena otazka zdravotni nezavadnosti

    u hadraku presne naopak, nicmene kdyz jsem spocetl naklady na prani a to i vcetne suseni, aby s tim bylo co nejmene prace, tak se stale dostavam k nezanedbatelne uspore.

    Nicmene nachazim teorie o tom, ze hadraky plenky nauci dite drive na nocnik, protoze proste v mokre plence se neciti dobre, narozdil od papirovky, ktera tekutiny absorbuje a ted je otazka, funguje tenhle stimul hned od novorozence nebo ne ? Jinymi slovy, pokud bych chtel pouzit bavlnene plenky z vyse uvedenoh duvodu zacit hned od novorozence nebo treba az po nekolika mesicich, kdy to dite zacne neprijemny pocit mokra vnimat ?
    Na toto jsem nenasel nikde odpoved.
    KEBAB
    KEBAB --- ---
    HAWKS: Jako jen tak preventivně? ne.

    Když to bude nutné, tak se dá i půjčit, ale do základní výbavy není třeba.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    no, myslim, ze nadesel cas, ke sledovani tohodle klubu (termin 5. dubna)

    Zacal bych dotazem. Ma smysl kupovat kojeneckou vahu ?
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    MAARISTAAN: jen jeden dotaz jsem si dovolila a uz mlcim a soupu papučama!:))
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Také čekám na nějakou pěknou otcovskou debatu... :-)
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    QUANTI: já mýho nastávajícího otce popostrčim - ale až se nám to za měsíc narodí, tak to tu snad rozproudí..
    KRISTYNKA73
    KRISTYNKA73 --- ---
    holky uz ale temer mesic mlci;)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    QUANTI: protože se nám tu rozkecávaly holky a to my radši držíme pusu, když jsou holky rozjetý ;-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    nějak vám to tady chcípá, otcové :)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam