• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    INUSHKA: Tak nemusí to být zrovna mazlící dečka (může to být plyšák, něco jiného), ta dítětem oblíbená věc. To dopředu bohužel nepoznáš. A kupovat vše dvakrát pro jistotu asi nebudem :-)
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    Ha, zapisuju za uši, mazlíčka kupovat raději rovnou ve dvou kusech, do zásoby.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    TRISSIE:
    no prave proto shanim


    TRISSIE:
    ptal, maji v katalogu. ale uz nechodi jako zbozi
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    HAWKS: hele, a tady: http://www.detskydum.cz/detail/taf-toys-muchlacek-543201/#zbozi_543201 ses ptal, jestli by ji náhodou neměli skladem?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    HAWKS: hm, tak to neporadím, měla jsem tip na pár e-shopů, ale jak říkáš, nemají :-(
    jiného mazlíčka by dítě nezkouslo?

    ale chápu, že je to těžké, já taky zoufale sháněla mazlíčka krávu, protože bez kravíšy se u nás nespí, ale naštěstí jsem pak na ni narazila na jednom eshopu, tak teď máme pro všechny případy jednu náhradní.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    taf toys, skladem uz to nikde nemaji :(
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    HAWKS: od jaké je to značky, nevíš?
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    nutne shanim jeden exemplar tohoto zivocicha, nemate nekdo prebytky ?

    HAWKS
    HAWKS --- ---
    SANTAL:
    to je hezke :)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    HAWKS: Jsme přirozeně bilingvní rodina. Naše děti ve dvou říkaj leda "mama" a "nene", což jsou koneckonců ta nejpodstatnější slova - a pak ještě "gaga" jako pták :-)
    Jako to u bilingvních bývá, začnou mluvit poměrně pozdě, po 2,5r - a do cca 5r míchaj jazyky. Není to žádná chyba.

    Ale víte, jak mě neskutečně potěšilo, když jsem jim včera četla na dobrou noc, tedy vlastně překládala z češtiny - a starší (5r měl minulý měsíc) si řekl o básničku, co tam byla. Já mu říkám: to je česky, to vám nepřeložím hezky - a on na to že to nic, ať čtu česky, on to bráškovi (2r, ještě nemluví) přeloží - a doopravdy, bez jediného čechizmu tu básničku přetlumočil?

    Druhý měsíc se učí navíc anglicky, takže teď u psaní tohoto textu jsem jim dávala nějaký jogurt, a starší mi hezky poděkoval anglicky :-)
    A anglicky je docela motivovaný se učit, neb to byl doteď náš "tajný jazyk" před dětma... ;)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    RENFRI:
    dik
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    HAWKS: Rozebiralo se to spis tady [ KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ aneb co všechno vydržíme - našim dětem vstup přísně zakázán ] a pak jeste na par mistech... No, ono to takove zvlastni je.. :-)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    rozebiralo se tu nekdy montessori ? Zena dnes byla na nejake ukazkove hodine v one skolce..no kdyz mi to popisovala, tak mi to prislo takove zvlastni..mate nekdo zkusenosti ?
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ILLUZE: skoro hrozný, řeklo by se. Já jsem, když už nevyspalost přesahuje meze, sice jakoby pořád funkční, ale strašně protivná. Vrazila bych si facku, ale únava je svině.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    CROSS: své ženě tohle neříkej - žiju takhle přes čtyři roky...
    dá se to přežít, ale máš pravdu, dělá to s člověkem "pěkné věci"... :/

    měla jsem takovou radost, že malá po narození spala hezky... budila nás především starší dcerka, ale míň, než dřív... no nic, šlo o dočasnou radost - od cca půl roku mladší supluje tu starší :-/
    opět jsem ve stavu, kdy se občas budím sama hrůzou, kde je dítě, nebo proč je vedle mne, když si nepamatuji, jak se tam dostalo...

    ale i tak může člověk jakž takž fungovat :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    HAWKS: Neni, pokud neintonujes jako rodilej Nemec :-P
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    tedy i moje kleni "himmel her got" je pro dite prinosem...zda se :D
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    IJACZEK: Stejne jsme to prosvihli...
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    INUSHKA: super, to sem nevěděl! .)
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    INUSHKA: hm, takže říkáš, že si můžu přestat vyčítat ulítlost na anglický mluvící seriály, protože vlastně mým dětem pomáhaj? já to tušila :) jupí!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam