• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    RAPAL: tu větší :-)
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    RAPAL: taky hlasuju za rakety :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    RAPAL: jasně ty rakety, je tam nádherná kombinace barev. ty prehistorický potvory mi přijdou takový unylý
    RAPAL
    RAPAL --- ---


    nemůžu si pomoct, to sou fakt tak krásný hrací deky..! :) jenže kterou, okýnko do minulosti nebo do budoucnosti? :)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    CROSS: Tak dnes se mladší vzbudil se zánětem oka, první dávku masti dostal spící popoledni (a ani se nevzbudil)... .-) Prostě odtáhnem spodní víčko, nacpeme tam, jemně pomasírujem...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ILLUZE: moje děti se ale ničím podobným rozhodně oblbnout nedaly, vždy ve střehu!
    CROSS
    CROSS --- ---
    Hmm hmm, podle pozornosti, jakou věnuje hrozícímu nebezpečí, i když rozptylován dokonce i spacím medvídkem, bude ze syna přinejmenším stíhací pilot.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    CROSS: rozptyluji ji jednou rukou hračkou, druhou jí to kápnu do vnitřního koutku, steče jí to dovnitř
    CROSS
    CROSS --- ---
    SANTAL: díky, takhle nějak to zkoušíme řešit (kápnout do koutku zavřeného a doufat, že nebude prudce vrtět hlavou, což rád dělá, než to oko otevře). Je mu 13 měsíců, ještě s ním není řeč.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    CROSS: kapnout na zavřené, u vnitřního koutku - přímo s ním domluvit že má mít oči zavřené - poté otevře a kapka sjede do oka... on ten strach nebývá před kapkou, jako před kapátkem u oka...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    CROSS: bohužel, jedině ta síla. U starších dětí domluva spojená s jemnými vyhrůžkami.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Poraďte zaručený :-] postup pro kapání očních kapek. Syn se brání přímo pekelně. Víc nesnáší postup silou (tj. když ho držíme), ale prokouknul i moji metodu postavenou na překvapení. Nikdy jsem si nemyslel, že oční víčka jdou zatnout, ale jdou.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    obavam se, kdy se dozvim tuto informaci

    ‎"Mami, víš kolik zubní pasty je v jedné tubě?"
    "Nevím."
    "Já už to vím: od gauče až k televizi."
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SANTAL: Taky se mi to stalo, ze byl erik takovy rezervovany, nic nerikal, tvaril se divne. a o to vic to mrzelo, ze ja bych ho nejradsi pomazlila. Ale nez jsme treba dojeli domu, tak se rozpovidal a trvalo to chvilku vlastne. Jen mi pride divne, ze me po trech hodinach u babick vita skakanim a po vikendu nic.. Ale nikdy jsem to neresila, protoze vim, ze je to normalni
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    CROSS: zdravé dítě zvládá odloučení - ale při příchodu (návrat matky) se nějak projeví (kdyby ne, PAK je problém). A to "trestání odmítnutím" jak píše NIENNA patří mezi "normální" reakce zdravého dítěte v takové situaci.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    NIENNA: to tedy.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    ANNAWA: Ale i tak....dlouhé minuty, ne?
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    NIENNA: ono to u něj trvalo chvilku, spíš minuty než desítky minut. Ale i tak. Neroztál ani pak hned.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    ANNAWA: Si myslím.... Mě by to porazilo... :-( A to VÍM, že k tomu může dojít... To musí být pěkně pitomé... když k tobě nechce vlastní dítě...
    Teta takhle dala syna k příbuzným po dobu své operace a on k ní pak vůbec nechtěl... a nechtěl odjet a trval na tom, že je doma tam, co ho hlídali...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    NIENNA: já byla od B pryč jen dva dny listopadu, to mu byl necelý rok a půl. Zvládl to s tátou skvěle (oba pracujeme doma, takže nás má oba stále z první ruky), nicméně nejdřív ke mně nechtěl. Divný pocit, přesně jak píšeš.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam