• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    FARFELOO:
    ano, pro tebe je to silne abstraktni a nedava ti to smysl. Dite to nechape a prijde mu to v pohode :)
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    HAWKS: Spíš mám pocit, že já nemám abstraktní myšlení:-) Miminko dávající dárky je pro mě hodně abstraktní pojem. Něco jako Vánoce... počkat! :-)))
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    takhle uvazovat by melo zacit az tak kolem 6. roku
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    Kdysi jsem na to videl zajimavy test.
    Vemes dite, krabicku a dva knofliky, jeden cerveny, druhy zeleny. Pred ditetem das do krabicky cerveny knoflik. Pak ho poslel za dvere, knoflik prehodis, zavolas dite zpet a zeptas se ho, jaky je knoflik v te krabicce, dite s nejvetsi pravdepodobnosti odpovi, ze cerveny. Moznost, ze jsi mezitim knoflik vymenil dite vubec nenapadne.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    FARFELOO:
    jo, to je ten rozdil v mysleni dospeleho a dvouleteho :) Dospeleho napadne presne tato otazka..dite ovsem (do jisteho veku) nikoliv, jelikoz nema abstraktni mysleni
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    HAWKS: Jak může miminko dávat dárky?
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    CROSS:
    jasneze je to super a je to dobre. A je vhodne, aby mela maminka v porodnici nejaky darek, hracku, kterou dostane ten starsi sourozenec jakoze od miminka.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Kdo má zájem o přístup, nechť se hlásí.)
    [ Solorodiče - samoživitel/ka - hledáme řešení ]
    ADD
    ADD --- ---
    ANNAWA: Ovšem třeba pohorky o moc levněji nedostaneš, ne? Já na jaře kupovala sérii pohorek v různých číslech, protože Fare přechází na jiný druh podrážek, které mi nevyhovují, a tohle byl poslední typ, který ještě měli s nezvednutou špičkou. Ve větších číslech se chlapecké boty na mmb shánějí těžko, tak jsme museli zainvestovat. Na botách mi taky přijde nevhodné šetřit, pokud to není naprosto nutné.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    ANNAWA: hele já vím, že 1400 je relativně hodně, ale já na botech nikdy moc nešetřil, ani pro sebe, a ani pro synka nechcu. ale klidně mu koupím tričko nebo gatě v lidlu, zatím z toho většinou vyrostl dřív než začalo být nějak moc vidět, že je to laciný atd... anebo se z toho stane jeho spací úbor...

    ... a teď jsem to nedávno porušil a koupil si boty za 400 Kč jakože na ježdění na kole, ale celkem slušně se v nich i chodí, takže když to zprůměruju, tak jsou to dva páry bot za 900,-, a to už jde :)
    EDERA
    EDERA --- ---
    BALAENA: Ha, takhle jsme na jaře kupovali boty i sedmnáctiletému.:-) Vyhlídnuté hnědé polobotky neměli v jedné pobočce v jeho velikosti, tak jsem ho donutila vyzkoušet správně velké červené (ano, taky pánské, ale červené, chápeš tu potupu:-) a pak už jsem si troufla hnědé koupit na blind úplně jinde.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BALAENA: tak to je ale trochu jiná situace :-)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ANNAWA: nedávno jsem kupovala mláděti zimní boty. váhala jsem mezi třemi modely, v úvahu přicházely dvě velikosti.
    u nakonec vybraného modelu měli v tom Sportisimu v jedné z velikostí jen holčičí barvu. nazkoušel i tak (nakonec jsem mu musela zkoušet i tu druhou velikost v holčičím, protože tvrdošíjně prohlašoval, že ty, co ho očividně tlačily, mu jsou líp, protože jsou modré. tak zkoušel v růžovém obě velikosti a konečně se vyjadřoval k tomu, jak mu jsou, a ne k tomu, jak vypadají), pak jsem si našla na webu, kde mají žádanou velikost skladem v té modré, a dojela si tam. mám se příliš ráda na to, abych se s ním vlekla na druhý konec města a nakonec zjistila, že mu to nesedí. takhle už jsem tam mohla jet bez něj.

    já byla připravená to koupit na místě. neměli skladem, za to já nemůžu. a řetězec jako takový nakonec o nic nepřišel, jen to na prémiích za plnění/neplnění plánu pocítila jiná provozovna
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MADCAT: aha, mně přece jen 1400 za boty pro tříleté dítě snesitelných nepřijde :-)

    Ale s tím vzorcem souhlasím, taky to dělám nerada.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    ANNAWA: no tak my nakonec koupili nový za snesitelných 1400,- nebo kolik, tyhle:



    mají takovou "unisex" barvu, takže když je synek nezrasuje, jakože snad ne, protože vypadají bytelně, tak je odnosí ještě cérka, až do nich doroste. na bazar jsem se díval taky, ale zrovna tam asi nic moc nebylo, nebo jsem málo hledal, a taky nechtěl jednat podle takovýho toho vzorce "v obchodě vyzkoušet a koupit jinde"...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MADCAT: koupila jsme už druhý rok KEEN pro syna, nyní 3 roky, z druhé ruky za cenu kolem pětistovky a nadšení veliké, dítě je miluje a nosí je pořád, nohu si v tom snad neničí, v obou případech jim nebylo ani ň.
    PETATA
    PETATA --- ---
    MADCAT: sandále od KEEN bych se nebála koupit z druhé ruky (sama je mám a nevyšlapou se a děti je za tu chvíli nošení nemůžou tak zničit). Ale vyzkoušej mu velikost, oproti jiným botám mají číslování dle mého trošku posunuté (je u nich potřeba větší velikost)
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    MADCAT: Pro jízdu na odrážedle se mi pro dceru osvědčily tyhle http://www.vivobarefoot.cz/produkty/detske/ultra-k-eva-navysulphur
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MADCAT: přímo ty černo-zelený má na letošek náš devítiletej.
    jako Keen to není, neuschne to na noze samo a tak, ale není to špatná bota. Vlez někde do Sportisima a osahej si to
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam