• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    EDERA
    EDERA --- ---
    BALAENA: Ha, takhle jsme na jaře kupovali boty i sedmnáctiletému.:-) Vyhlídnuté hnědé polobotky neměli v jedné pobočce v jeho velikosti, tak jsem ho donutila vyzkoušet správně velké červené (ano, taky pánské, ale červené, chápeš tu potupu:-) a pak už jsem si troufla hnědé koupit na blind úplně jinde.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BALAENA: tak to je ale trochu jiná situace :-)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ANNAWA: nedávno jsem kupovala mláděti zimní boty. váhala jsem mezi třemi modely, v úvahu přicházely dvě velikosti.
    u nakonec vybraného modelu měli v tom Sportisimu v jedné z velikostí jen holčičí barvu. nazkoušel i tak (nakonec jsem mu musela zkoušet i tu druhou velikost v holčičím, protože tvrdošíjně prohlašoval, že ty, co ho očividně tlačily, mu jsou líp, protože jsou modré. tak zkoušel v růžovém obě velikosti a konečně se vyjadřoval k tomu, jak mu jsou, a ne k tomu, jak vypadají), pak jsem si našla na webu, kde mají žádanou velikost skladem v té modré, a dojela si tam. mám se příliš ráda na to, abych se s ním vlekla na druhý konec města a nakonec zjistila, že mu to nesedí. takhle už jsem tam mohla jet bez něj.

    já byla připravená to koupit na místě. neměli skladem, za to já nemůžu. a řetězec jako takový nakonec o nic nepřišel, jen to na prémiích za plnění/neplnění plánu pocítila jiná provozovna
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MADCAT: aha, mně přece jen 1400 za boty pro tříleté dítě snesitelných nepřijde :-)

    Ale s tím vzorcem souhlasím, taky to dělám nerada.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    ANNAWA: no tak my nakonec koupili nový za snesitelných 1400,- nebo kolik, tyhle:



    mají takovou "unisex" barvu, takže když je synek nezrasuje, jakože snad ne, protože vypadají bytelně, tak je odnosí ještě cérka, až do nich doroste. na bazar jsem se díval taky, ale zrovna tam asi nic moc nebylo, nebo jsem málo hledal, a taky nechtěl jednat podle takovýho toho vzorce "v obchodě vyzkoušet a koupit jinde"...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MADCAT: koupila jsme už druhý rok KEEN pro syna, nyní 3 roky, z druhé ruky za cenu kolem pětistovky a nadšení veliké, dítě je miluje a nosí je pořád, nohu si v tom snad neničí, v obou případech jim nebylo ani ň.
    PETATA
    PETATA --- ---
    MADCAT: sandále od KEEN bych se nebála koupit z druhé ruky (sama je mám a nevyšlapou se a děti je za tu chvíli nošení nemůžou tak zničit). Ale vyzkoušej mu velikost, oproti jiným botám mají číslování dle mého trošku posunuté (je u nich potřeba větší velikost)
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    MADCAT: Pro jízdu na odrážedle se mi pro dceru osvědčily tyhle http://www.vivobarefoot.cz/produkty/detske/ultra-k-eva-navysulphur
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MADCAT: přímo ty černo-zelený má na letošek náš devítiletej.
    jako Keen to není, neuschne to na noze samo a tak, ale není to špatná bota. Vlez někde do Sportisima a osahej si to
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    BALAENA: jo ty jsem někde viděl a nevypadají zle, včera jsem namátkou trochu prolízal brněnskou olympii a koukal co kde je k mání... tu značku loap trochu znám, akorát zas cena se mi kupodivu zdá možná až moc nízká - aby to nebyla nějaká "čína", která malýmu zprasí nohu...? teď má nějaký sandály jakože echt ortopedický nebo co, a ty stály v normálním malým krámku v hustopečích (BV) asi 800,-...

    teda mám pocit, že loap je jakože česká firma, ale rozumíme si - kvalita a vlastnosti aby nebyly jak u papučí od vietnamců... s výrobama loap žádnou osobní zkušenost nemám...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MADCAT: co ty Loapy tady? začínají od 22
    Dětské sandály | sportisimo.cz
    http://www.sportisimo.cz/detske-sandaly/#velikost-obuvi%5B%5D=2310&velikost-obuvi%5B%5D=2312
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Prosím o doporučení botiček, nebo třeba jenom i obchodu/řetězce, kde bych nějaký vhodný sehnal - pro téměř tříletýho kluka, velikost teď 23, takže budu chtít asi 24: nějaký polouzavřený/polootevřený sandály určitě s chráněnou špičkou ala KEEN, protože často jezdí na odrážedle, a tam jde klasická špička hrozně rychle do kopru, a případně ještě další boty na později až už nebude tak teplo, případně nositelný i v zimě (membrána?), s obdobnýma vlastnostma, tzn. špička s okopem, robustnost, outdoor-like design.

    Díval jsem se, že dost sportovních a outdoorových firem dělá dětský boty až od 28, což mě trochu zklamalo, ale sem tam jsem i něco viděl v požadovaných číslech, ale bylo toho málo... Tak nevím, jestli jsem se blbě díval, nebo je to standardní situace teď v půlce léta...?

    PS: klidně bych byl i za ty KEENy, v rock pointu měli pěkný sandály i uzavřený, ale poměrně dost drahý na to, že to bude nosit chvíli, než z toho vyroste...
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    LUCYA: nojo, na toho nemam :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    AVATAR: deti se maji zabavit sami
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    CROSS: dva roky
    LEXXA: me jde spis o to, aby to bavilo deti ;)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    AVATAR: osvald mi prijde moc slunickovej. my jsme jeli mrnousky a jak krasne se nam to ted vraci :)
    CROSS
    CROSS --- ---
    Očividně jsem četl nepozorně, při těch 4-5 hodinách spánku (na které jsem si nezvykl ani po dvou a půl letech) se to stává. Kolik je dvojčatům?
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Oswald je nejlepsi ;)
    Oswald The Octopus-Odd One Out
    https://www.youtube.com/watch?v=DRmTrCtWrFk
    CROSS
    CROSS --- ---
    AVATAR: zmátl mě Oswald ;-]
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    AVATAR: Tak to jo, jestli to bylo určeno někomu, kdo má pocit nespravedlnosti, když se musí po příchodu z práce hodinu věnovat dítěti, aby žena mohla uvařit večeři, tak chápu :-D Každopádně vás obdivuju, jak to zvládáte a ještě neztrácíte humor a nadhled.

    ZEMINO: Samozřejmě že se neptám, jestli stojí za to mít dvojčata, ale tolik se honit v práci a v domácnosti. Jestli by nebylo lepší snížit pracovní úvazky nebo najmout někoho na výpomoc v domácnosti. Mně to za to totiž nestálo a práci jsem po třičtvrtě roce zase opustila a to mám zatím jen jedno dítě a psa.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam