• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    INUSHKA: souhlas.


    ale vlezu sem mezi tatínky a navalí se tu na mne maminky.


    abych to "odlehčil". všimnu si dneska, že dvouletá malá má škrábanec u pusy.
    - to se škrábla nebo co se stalo?
    - no víš, vona mi vypadla z okna...

    no a pak jsem si všimnul, že má i slušnej moncl. dítě se krapet proletělo, vlastně se sesunula asi po 1,5 m vysokých schůdcích. ale snad všechno dobře dopadlo. řekl bych že víc štěstí než rozumu. v obou případech myslim.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    ROMANET: Já jsem měla největší problém s definicí "volného času" a "času pro sebe". Když dostaneme chuť na buchtu, já ji jdu upéct a dcera mi u toho asistuje, je to běžná povinnost, čas pro mě nebo věnování se dítěti? Když nechám děti doma manželovi a jdu sama na nákup, tak je to co? Od dětí si při tom odpočinu, trochu si i vyčistím hlavu, ale přitom je to zase "práce pro rodinu" a povinnost. Když trávím večer u internetu či televize s miminem spícím v náručí, je to odpočinek nebo péče o dítě? Jsem na mateřské a nemám žádnou pevnou pracovní dobu, všechno se to pořád nějak prolíná a ta hranice se hledá hrozně těžko. Odpovědět na otázku "kolik svého volného času trávíte s dětmi", vlastně nedokážu, protože nevím, CO je "můj volný čas". Pokud to budeme brát tak, že volný čas = čas, se kterým můžu volně disponovat podle svých potřeb, bez omezení nějakou autoritou (školou, zaměstnavatelem...), tak mám teoreticky volného času přehršel a s dětmi ho trávím 99 %. Pokud volný čas = čas, kdy se nemusím věnovat žádné své povinnosti, t.j. ani bazální péči o děti, tak je to logicky jedině čas, kdy jsem bez nich. Cokoliv mezi tím je strašně mlhavé a velmi závislé na úhlu pohledu, momentální náladě a celkové situaci. Stavění věží z lega je někdy bezva zábava a odpočinek, někdy neskutečný opruz a otravná povinnost.
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    konkrétně otázka devět je vlastně zbytečná. a myslím, že z toho nic nevyčteme.

    ledaže by rodiny, co nejčastěji s dětmi sportují měli nějak zásadně jiný hodnoty u jiných odpovědí než ty, co ne...


    osobně mě to baví, to sledovat. zajímavý třeba je, jak se pohly výsledky po té, co jsem to dal na nyx. jak naše okolí prostě hlasovalo jinak... takže prvních třicet lidí se řada věcí držela stále ve stejných poměrech. a nyx to pak vyosil. navíc s vyšším počtem lídí (vim, teda, že aktuálních 81 je pořád málo) se začaly víc objevovat i atypický odpovědi.

    ale jak už jsem tu psal. o víkendu si k tomu sednu, pohraju si s tabulkama a možná mi z toho vyleze spíš požadavek na novej a líp strukturovanej dotazník. kde půjdu už po konkrétních věcech...

    teda kecám, je to ženy škola. ona si to zanalyzuje a zhodnotí. :)

    ale třeba to vzdělání jsem tam dal jen jako prvek, zda se aspoň trochu trefujeme do průměru společnosti. a moc ne. vysokoškoláků je v odpovědích 67 procent. i když jsme to posílaly vyučeným lidem v okolí, tak ti to poslali vysokoškolákům ve svém okolí a zase prdlajs.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    ROMANET: Zdejší diskuse mě navnadila, tak jsem to taky vyplnila...a předala jsem to i manželovi (který to taky vyplnil).

    A souhlasím s tím, co tu již zaznělo... Klíčové mi přijde, co píše TRISSIE... Mám doma skoro čtyřletou a kojence... a při nejlepší vůli a snaze se manžel (ani nikdo další nejevil schopnostg) nerozkojí, čímž je poněkud podpora mého spánku limitována...
    A jen tak mimochodem - práci v domácnosti nepovažuji za "čas pro sebe"... ač je to velká náplň...
    V devítce bych ocenila nějaké jiné pojetí... Potřebovala jsem zaškrtnout tři kategorie, které jsou určené převážně roční dobou... první versus čtvrtá možnost se liší podle roční doby... dvojku k tomu kombinuju z nutnosti furt...

    ROMANET: Taky jen jako zpětná vazba... Přijde mi, že to má slušný potenciál takové téma... a třeba z toho časem bude diplomka nebo tak... ;-)
    CROSS
    CROSS --- ---
    ROMANET: no jasný, jak píše FUNTL, jen nějaká zpětná vazba. Nicméně si nemyslim, že ti z toho může vylézt, že čím unavenější, tím větší výčitky, rozhodně ne ve smyslu kauzality, maximálně tam bude nějaká korelace, společnou příčinou bude frustrace z nedostaku času. No ale nic mi do toho není. :-]
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    CROSS:
    TRISSIE:
    FUNTL:

    upřímně řečeno, teď samozřejmě vidím, že některý věci to chtělo udělat jinak. jednak mám zpětnou vazbu od vyplňovačů, a pak tam lezou věci, kde to chce nějaký další data...

    původně jsme se snažili vše max zjednodušit, maximálně zmenšit počet otázek i počet odpovědí a snažit se držet jen drobný části tématu.

    prostě je to naše dotazníková premiéra a na účel, tedy na napsání práce, to snad stačí. případně by mohl být výstupem dotázník číslo dva, který bude už jen ověřovat závěry, který lezou z tohodle.

    to, co z toho obecně leze je, že čím víc se cítíš unavenej, tím víc tě mrzí, že se nevěnuješ víc partnerovi a rodině.

    jinak jsem si dnes zkoušel vyplňovat pár podobných dotazníků na vyplňto a taky jsem dokončil je zlomek, protože jsem u řady prostě nevěděl, co po mně chtějí... takže tomu rozumím.
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    ROMANET: ber to jako zpetnou vazbu, ne kritiku, ale pokousela jsem se odpovidat a podobne jako
    CROSS: jsem u toho uvizla, nakonec jsem ani nedokoncila. Lecktere otazky jsou ne uplne dobre postavene...
    CROSS
    CROSS --- ---
    ROMANET: vyplnil jsem vám to už včera, ale bylo to pro mě trochu bolestné vyplňování, obecně mám za to, že když mám problémy na otázky odpovídat, výsledky taky nebudou stát za moc.

    6 neodpočívám, ale potřebuji
    7 trávení času s dětmi je jiné v pracovní dny a o víkendech
    10 jsou vůbec překrývající se možnosti
    12, 13 je nesmysl nechat jen jednu možnost odpovědi

    Nicméně pokud z toho teda něco vyčtete, tak se poděl.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ROMANET: jen teda, dost tam chybí dotaz na věk dětí, což je docela klíčový parametr.

    Protože není až tak těžké nebýt vyřízený a najít si čas pro sebe, pokud už je i nejmladší dítě ve školce - ale rodinu, která má dvě děti ve věku 4 a 6 let, v dotazníku nepoznáš od rodiny s dětmi 6 měsíců a 2,5 roku - a úroveň vyšťavenosti bude řádově jinde.
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    BIMBAS: dekuju. uz je tam devatenact. z toho uz snad neco vycteme. zatim se zda, ze cim vyrizenejsi rodič, tim vetsi ma vycitky.
    BIMBAS
    BIMBAS --- ---
    ROMANET: mas to tam
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    prosba o pomoc
    žena dělá práci k odpočívání rodičů capartů a když koukám do výsledků, tak tam máme jen sedm tatínků (a z toho jeden já a šest lidí z mýho okolí) a z toho se statistika udělat nemá. takže jestli máte chvlku času, tak pár otázek max na pět minut níže

    http://goo.gl/forms/0XjQKkq4d4

    díky
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    Tohle je dobra verze, zkusim ji zejtra rano, abychom se dobre naladili vsichni ...
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    U nás bylo "omenanč" hodně dlouho... Znamenalo to "open and shut"
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    SH_PANDA: LOL! Furt jsem čekal, kdy začne nějakej pořádnej growl, a vono furt nic :-)
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    SH_PANDA: Joooo, toho chci domů. Wheels on the bus teď u nás doma hraje pořád a pořád dokola a dokla a dokola :D
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    neco na odlehceni

    Wheels on The Bus Drumming - JOEY MUHA
    https://www.youtube.com/watch?v=OaGvH450jRM&feature=youtu.be
    MRAVENECEK
    MRAVENECEK --- ---
    OT pro holky na inseminaci a IVF: zbyly mi 3 baleni hormonu Utrogestan 100mq po 30 tabletach. Pouzitelne do 10/2016. 1 baleni stalo 186,vsechny 3 dam za 200. Diky
    SITH
    SITH --- ---
    BILAKOBRA: super, diky
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    SITH: obří kuličkodráhu? na cvičení s dětmi to používají na posílání míčků do krabice, že se rozsype hromada míčků a děti to tak mají sezbírat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam