• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    PAN_SPRCHA: ale děti se právě pohybují na sluníčku skoro denně, pokud svítí. Dovolená je jistě extrém, ale ven chodí i jindy. Jedno moje dítě mělo alergii na sluníčko a to mazání se osvědčilo nejvíc, i když je to pruda.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    ANNAWA: nepotřebuješ víc než dvě trika, to máš vyloženě na ven pro případ, že se dítě bude pohybovat dlouho na sluníčku. jinak jim dáváš ty normální. A je to o dost jednodušší než mazat dítě opalovákem celý i pod oblečením.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    PAN_SPRCHA: moje děti teda jaksi potřebují víc než dvě trika.

    MADCAT: oblečení UV záření propouští, ale za mě osobně ne tak moc, abych kvůli tomu kupovala dětem spešl oblečení. Být tebou, koupím dobrej minerální - nechemickej - opalovák s SPF 50+, případně sunblock a tím dítě mažu.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    MADCAT: tak normální oblečení propustí nějakých 10% UV a takový to lehounký letní klidně dvacet. UV oblečení o dost míň. to UV oblčenení zas takovej ranec: nestojí pět,šest stovek za triko potřebuješ tak jenom dva kusy na sezónu
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Hele lidi, poraďte: kluk má zřejmě alergii na slunko, takže když teď v tomto počasí je nějak dýl venku, tak zčervená a zrůžoví a zfialoví pod očima a na tvářích, a řešíme nějakou ochrannou pokrývku hlavy, případně i oblečení. A co se tak různě se ženou díváme po netu, tak jednak mám pocit, že jakmile je u toho napsaný, že to má zvýšenou schopnost chránit před UV zářením, tak to automaticky stojí hroznej nesmysl, a druhak tak nějak celkově pochybuju, jestli je vůbec nutný, aby oblečení, který už ze své podstaty kryje tělo před slunečním svitem, muselo mít ještě nějakou zvýšenou "kryvost" před UV paprsky. Že jsou materiály odolné vůči UV paprskům, tedy že při dlouhodobé expozici svitu slunce neblednou a nemění vlastnosti, to naprosto chápu, ale toto je něco jinýho a to mi hlava moc nebere. Jak to teda je? Máte nějaký zkušenosti s takovým oblečením? Nebo je to hovadina?
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LACHAUER: ja mam dobrou zkušenost s obyc chuvickama z ikea, ted z patra do patra v klastere, místnosti nebyly nad sebou.
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    PETATA: Díky, kouknu. Ta nabíjecí baterie by moh být problém, už jsme taky trávili týden na místě bez zásuvek, proto raději ty AA baterky.
    PETATA
    PETATA --- ---
    LACHAUER: mrkni na znacku Babymoov
    dosah mame tusim 1400 m, oboje jde jak do zasuvky, tak na baterky (v rodicovske jednotce je tusim nabijeci baterie, do detske se davaji AAA), jde mluvit na dite.. my jsme maximalne spokojeni
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    Ahoj, poradíte klasickou chůvičku (nepotřebuju video, nepotřebuju obousmernou komunikaci) s opravdu DOBRÝM DOSAHEM (typicky kolem horské chaty atd.)? Používal jsem doteď klasické vysílačky v monitor režimu, ale odešly baterie. Jediná podmínka je moznost provozu obou jednotek na AA/AAA baterky. Díky!
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ANNAWA: dej vědět dost dopředu, abychom našli podlahu a židle :D
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    Asi jo, přijedeme na kafe ;-)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ANNAWA: tak se stav u nás, my neprodáváme, takže co nazkoušíš, si koupit ani nemůžeš. Et voila - je po dilematu
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SINSEMILLA: ja zase slysela dobré reference na papírnictví McPen.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BALAENA: kdyz mně je právě blbý to někde zkoušet a pak koupit pres web jinde.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    Stavovala jsem se dnes v LegoWear na Harfě. Mají tam pár druhů aktovek taky, mají ten "náš" bez batůžku (tedy vlastně ten od ADD) a jiný druh s připínacím batůžkem. Takže se dá nazkoušet i tam, ale ohledně cen si myslím, že se dá po webu koupit mnohem líp, a nakonec i větší výběr
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    BALAENA: Super, diky moc
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    SINSEMILLA: a přímo na prodejně mají nějaký postarší počítač, aby sis tam tu objednávku mohla udělat :D
    donesou to ze skladu během pár minut a nemusíš to pak koupit
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    BALAENA: koukám, že toho mají hodně, díky
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    SINSEMILLA: Sevt ve firemní prodejně v Bohnicích? Čimicích? Nevím, co přesně je to za MČ.
    Co nemají na prodejně, dá se objednat ze skladu a pak nekoupit.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SEVERINE: Super, diky za tip
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    MADCAT: mám topagal a teď mám v plánu koupil boll - podle mě je topgal jen reklamní sr*čka, hodně knížek je holt těžkejch v čemkoli bez bederáku

    ANNAWA: ani nápad - zdánlivě identické modely na jedněch zádech sedí a na jinejch ne

    SINSEMILLA: tuším třeba pastelka.eu - jak je kousek od pavláku - toho má hodně
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam