• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    PALEONTOLOG: auta ho neberou no. přijde mi, že to hodně hodnotí podle vzhledu hry, takže ho baví tohle, machinarium a tak, přestože to hraje hodně random. předtím hodně hrál angry birds a bad piggies, ale tam už všechno udělal. doufam jsem, že existuje něco co neznám.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PALEONTOLOG: hlavně teda editoval káry, naháněl se s floydama. klasický závody ho nebraly, protože prohrával
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BRKODLAK: hm a co zkusit nějakej need for speed hot pursuit, na tom se starší vyblbnul dost.
    pak má nějaký webový hry i dětský déčko
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    PALEONTOLOG: minecraft jsme zkoušeli, to ho nějak neoslovilo. on se úplně nejvíc snaží hrát oddworld, jestli to znáš, taková stará playstationovka, ale je teď v novým hávu, ale to prostě ještě sám nemůže pobrat, bohužel
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BRKODLAK: ale když na zkoušku nechceš kupovat licenci, tak je hromada verzí jako "craftsman" a co já vím co ještě, kde jsou skoro stejný funkce
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BRKODLAK: mladší kluk jede minecraft, má 5 a 1/4 a zná to přes rok. hraje na tabletu nebo telefonu, nic extra nedělá, vyhazuje ovečky do povětří, ale občas postaví věž.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    Nazdar tatove! Znate nejake pocitacove hry, ktere by zvládlo dítě pred prahem pateho roku hrat i bez pomoci? Ideálně na gamepadu ale neni nutné. Syna bavi hry, ale zatim to jsou takove které vyzaduji asistenci (oddworld, machinarium, a tak). muzou byt klidně předpotopni, jen at je to vhodne pro deti. pokud to bude logicke nebo edukační tak je to prijemny bonus. predem diky!
    CROSS
    CROSS --- ---
    ANNAWA: špatně jsem tě pochopil, a to se omlouvám. Diskusi s dítětem o tomhle taky nevedu. :-]

    Automobilky dělají tolik variant výbavy, že tohle by se v tom ztratilo.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    CROSS: k diskusi s mým dítětem, jsem myslela.

    Proč to nedělají rovnou, nevím, hádám vývoj a testy bezpečnosti by auto zdražily? A zase ne každý vozí děti a potřebuje to, nebo by to chtěl, protože mimina stejně potřebuju sedačku atd.

    CROSS
    CROSS --- ---
    ANNAWA: jen tak jdu kolem, ale jako věc k diskusi to právě stavíš, CLUBEER pouze poznamenal, že jeho dítě jezdí s podsedákem, nikomu nenutí stejnou praxi. To je na každém, aby si vybral.

    "Podle všeho" je právě spíš pocit, nějaká objektivní statistika by měla existovat, i když sám o takové nevím.

    (Poznámky na okraj: moje děti jezdí kamkoli jinam než kolem komína v sedačkách s oporou hlavy. Už dlouho mi vrtá hlavou, proč nějaká úprava sedadel pro děti neexistuje už z výroby... tenhle problém přece musí mít relativně snadné řešení.)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LADY_MYSKA: tak ono to podle všeho bezpečnější je. A náš chlapec, kterému teď tahy bude devět, sedačku nikdy nezpochybnil. Navíc v autě občas usme a to je v sedačce taky lepší než jen na podsedaku.

    CLUBEER: asi bych to nestavěla jako věc k diskusi. Na to jsou vhodnější témata, kde klidně ustoupím.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    CLUBEER: malemu je 9 a jezdi v sedacce. I mi prijde takove cestovani bezpecnejsi
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    Malý je sedm a už podsedak má. A do sedačky nechce ani nahodou
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ANDREJKA: naše sundavaci nejsou a měly by být cca do těch 12 let, zalezi samozřejmě na výšce dítěte. Nemame v úmyslu vozit děti na podsedacich. Synovi už je skoro devět a je sedačkou v pohodě, vyrostl ve světě, kde se prostě sedačky používaji. A malá mu určitě není.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ANDREJKA: není to u všech
    PETATA
    PETATA --- ---
    ANDREJKA: rozhodne bych ji vyzkousela primo s ditetem a pak v aute
    jeli jsme si pro Romer a synovi byla obrovska (vysoka) a nakonec jsme vzali Cybex
    jinak pokud ma auto Isofix, tak brat s nim
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANDREJKA: to chce vzit auto a zajet do nejake prodejny, kde maji moznost primo autosedacku vyzkouset v aute.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANDREJKA: kolik bude v aute sedacek celkem?
    ENDEE
    ENDEE --- ---
    SOJKA: Je tu i auditko na detska lehka kola, tak se poptej spis tam. S woom neudelas chybu, dalsi varianty jsou rascal a beany. Cenove vychazi plus minus podobne.
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    Ahoj, resim ted kolo pro dite. Holka v létě bude mít 4. narozeniny. Vybral jsem woom 3 16" a Author Record 16.
    Tyto kola jsou ve vyberu hlavne kvuli váze, naše dítko je celkem drobne. Mátě někdo zkušenost s těmito koly popripade s jinymi? Moc rozdíl v nich nevidim, váhově vycházejí podobně jen teda woom ma obe brzdy packou zatimco author ma zadni brzdu na pedalech.

    Popřípadě kdyby jste měl někdo na prodej v nějakém dobrém stavu tak se klidně ověte.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam