• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    LIESKO_VEC
    LIESKO_VEC --- ---
    me smaze majitelka za tyhle 'intelektualni' kecy ;)
    LIESKO_VEC
    LIESKO_VEC --- ---
    FESAKFLOYD: ne, zadek, zadek to byl :D
    FESAKFLOYD
    FESAKFLOYD --- ---
    LIESKO_VEC: vlkovi necha vypalit mozek..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    a muj bratranek ma vymysleno jak stavit z lisovany slamy, tepelna izolace kvalitka, slama se sezene v pohode a tak jen to lisovat ale i to uz si nasel. a barak za levno.
    LIESKO_VEC
    LIESKO_VEC --- ---
    FESAKFLOYD: ale zapominas na to sikovne prasatko.. to nas zachrani :D a vlkovi necha shoret zadek :)
    FESAKFLOYD
    FESAKFLOYD --- ---
    resp. odfoukne domecek a sezere vas. haha
    FESAKFLOYD
    FESAKFLOYD --- ---
    hlavne musite postavit na skale a pevne zaklady prasatka.. jinak prijde zfetovany vlk a odfoukne vas i s domeckem
    LIESKO_VEC
    LIESKO_VEC --- ---
    CONTINUITY: tak to je to stredni prasatko ;)
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    LIESKO_VEC: taky jsem líné prasátko, které nic neumí ;-DD a nejvíc mě zaujaly stavby na klíč ;)))
    akorát že domeček, kterej by mě úplně uspokojil, stojí 1.45 mega ;-D....tak to zatím ne ;).....
    ale potkala jsem už člověka, kterej tvrdil, že by něco podobného postavil zhruba 10x levněji....obyvatelnou zateplenou jednopokojovou dřevostavbu už za desítky tisíc
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    KERRAY: tak to je jasný

    řeším dilema mezi touhou být blízko lidí, který mám ráda, a touhou být v přírodě, kde je klid, čistej vzduch, atd

    dlouhodobě to druhý je nezbytnost :)...takže je otázka jak to skloubit s tím prvním

    a taky je otázka, jak to řešit, pokud člověk necítí touhu být vyloženě zemědělcem, neustále přítomným u pole a zvěře, což teda necítím ;)

    Teď mi vyvstal jeden obraz z knihy Toma Hodkingsona "Jak být volný". Hodně tam píše o tom, jak to chodilo ve středověké Anglii. A mimo jiné zmiňuje, že na běžné usedlosti žilo třeba několik desítek lidí. Všechny uživila, pro všechny bylo místo, a každej dělal, co zvládl a na co se hodil.

    Dneska v tom samém objektu a z těch samých pozemků žijí třeba tři lidi, jedna atomizovaná rodina.

    Věřím, že by šlo najít způsob, jak by v jednom prostoru (statek, několik domů apod), mohli žít různí lidi s různýma cestama, a každej by přispíval něčím, různejma druhama práce, dovedností, kontaktů, nebo klidně penězma. Samozřejmě dneska potřebujeme víc osobního prostoru než ve středověku, a bylo by žádoucí ho udělat, pro někoho je to vlastní místnost, pro někoho vlastní byt, pro někoho vlastní samostatně stojící dům ;-D Ale ten princip, že se dají dohromady různí lidi, mi přijde dobrej.

    Jen takový nesouvislý myšlenky zatím, prosím nepodrobujte to brutální kritice, kdo k tomu máte sklony ;-D
    Je jasné, že tu jsou lidi, kteří mají tyhle věci daleko víc promyšlené, nebo už je aktivně řeší, a bude moc super, když o tom napíšou :)
    Pro mně je to na úrovni vize, kterou už nějakou chvíli probíráme různě, kdykoli potkám dalšího člověka, kterej to cítí podobně.
    A ráda bych tu tímto začla debatu o takových vizích :)
    LIESKO_VEC
    LIESKO_VEC --- ---
    CONTINUITY: chci ten slameny, jsem line prasatko :) sezere me vlk?
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Od 14. 2. - Tanec vize - vždy v pondělí od 19.30 : Kundaliniyoga.cz
    http://www.kundaliniyoga.cz/Centrum-kundalini-jogy/Aktuality/Od-14-2-Tanec-vize-vzdy-v-pondeli-od-1930

    tohleto vypadá moc dobře :)
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    CONTINUITY: jojo, akorát se to v současném systému neřeší úplně lehko... ale ono to nějak přijde
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    NIKOPOL: sobjestačných eko vesnic a chtít na to dotace evropské unie

    o jakem typu sobestacnosti je rec?
    FESAKFLOYD
    FESAKFLOYD --- ---
    co holotropni dychani ?
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    CONTINUITY: jsem stebou :-)

    přemýšlel jsem udělat projek sobjestačných eko vesnic a chtít na to dotace evropské unie .. ale zatím se to nikam nepohlo :-(
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Přírodní stavitelství
    Přírodní stavitelství
    http://stastnedomy.cz/index.asp?section=kalendar-akci&page=detail&id=348

    Kurzy přírodního stavitelství.

    A vůbec, kolik je tady dalších lidí, kterým by se líbila představa nějaké vesničky či osady podobně založených lidí ? :) (samozřejmě každej vlastní barák, soukromí, žádná komuna, prostě jen mít sousedy se kterejma se rádi vidíme, pomůžeme si apod....)

    Už tak nějak dlouho vím, že tak nějak by se mi líbilo žít, mimo město, ale mezi pár fajn lidma-rodinama, v dosahu, plus návštěvy, dělat si nějakej vlastní kulturní život a tak :)

    Tak mě zajímá, jestli to třeba tady vidí někdo podobně, jestli už má někdo nějaký projekty a tak :)
    JKACII
    JKACII --- ---
    CONTINUITY:

    ANNA:
    Mi to sem taky sedelo o))
    ANNA
    ANNA --- ---
    CONTINUITY: Ten obrázek byl náhodou fajn, jak se načítal, myslela jsem, že je to obrazné gesto k sáhodlouhé diskuzi níže, říkající něco ala "umlaťte se obsahem akademické knihovny":)))
    MTO
    MTO --- ---
    "Máme tendencie sa oddelovat od prírody, ale v skutocnosti nie sme oddelení.
    Ked sa upokojíme my, upokojí sa aj Príroda."
    (Deepak Chopra)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam