• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    IRO
    IRO --- ---
    Subham astu sarvadžagatam :-)
    PEJR
    PEJR --- ---
    BROZKEFF: počkej, ale vždyť o to jde, aby bylo cokoli schopný přežít, tak to musí jít s dobou, pracovat na svý životaschopnosti v čase i místě... jestli nejseš schopnej přežít tam kde seš, tak se můžeš vypravit hledat nějaký lepší místo, kde můžeš žít tak, abys přežil, takhle to funguje odjakživa... každýmu z naší generace umřelo pár kámošů, členů rodiny, ale ani to nám jaksi nestačí k tomu, abychom si uvědomili jak se máme, přeze všechny údajný příkoří, od těch "silnejších, bohatších, lepších", vlastně docela dobře... až během nějakýho kratšího časovýho intervalu, než je lidskej život, umře polovina lidí co známe, tak nás to snad nějak probere... případně, až nebudeme mít co pít a jíst...
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    PEJR: "snaha generovat, vytvářet něco, co přesahuje hranice sebestředných - egocentrických až egoistických zájmů člověka" (McAdams, D.P., de St Aubin, E. ,1998)
    PEJR
    PEJR --- ---
    BROZKEFF: co to je prosimtě ta generativita? máš zvláštní newspeak...
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    BROZKEFF: A aby nás to nesralo, tak chytří pánové přišli na tezi, že "cesta je cíl"! Grr ;e)
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    YMLADRIS: Člověk je bytost, co se vlastně moc nemění co se týče základních potřeb - teplo bude pořád teplem a výživa bude požád výživou. Takže nějak vymyslet jak tenhle základ uspokojit a pak v klidu žít může vypadat jako projekt, co se udělá jednou a pak je to už jen ponecháno tomu, jak se každý rok mění roční období a obilí se zaseje, ono vyroste, ono se sklidí, sežere, pole se zorá, a tak pořád dokola.

    Princip dharmy je taky furt stejný.

    Naučit se tyhle věci mi připadá dlouhodobě rewarding, ve smyslu tom, že effort pro osvojení si skillu je tam jednou, a potom se to už jen těží a těží a těží a furt dobrý.

    Kdežto ty kulturní, společenský a technologický věci jsou proti tomu mnohem víc merkurický a pohyblivý. Nefunguje to tak "jednou se naučit a pak to do konce života používat a dál se v tom rozvíjet". Mnohem víc energie stojí to "učit se neustále novinkám" a "jít s dobou", "celoživotně se vzdělávat", aby ... CO? :-) Opakovaně se investuje energie do toho adaptovat se na novou situaci, než do samotné generativity.
    F0N
    F0N --- ---
    LIESKO_VEC: Aha, takze podla toho co pises, tak dravec=freudovo ID a este ma to aj ovlada. Som rad, ze si pouzil/a slovo predstava. Nie dakujem :)
    LIESKO_VEC
    LIESKO_VEC --- ---
    F0N: no :) ja taky nevim co tim on myslel :) Ale ma predstava je nejbliz tomu id.
    Proste neco, co te ovlada.
    F0N
    F0N --- ---
    LIESKO_VEC: no mna nezaujimaju freudove predstavy, skor ma zaujimalo co KONKRETNE pod tym vidi ten clovek, co to sem pastol.
    PIZI
    PIZI --- ---
    KERRAY: Má to podle mě nějaké zmatené s tou dokonalostí. Zvířata dokonalá nejsou jako my. Nemají to tu na pořád jako my, atd... Ale jinak časti o indiánech a další úvahy, se dají.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    INK_FLO: ahaaa, to byla taková ta diskuze na téma úzkostného rodičovství....na kterou jsem si přesně vzpomněla, když jsem to uviděla

    tak to se omlouvám. čtu to tu tak nějak spíš ne než ano a občas mi něco unikne i když by to za čtení stálo

    a k té diskusi mě to úplně pudí něco říct, ale asi lepší si to odpustit, je to moc emočně nabité téma
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    CONTINUITY: stejně přesný, jako námitky některých lidí proti němu, když se tu ten článek objevil poprvé
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Jsou indiánské děti šťastnější než naše? | zeleny.blog.ihned.cz -
    http://zeleny.blog.ihned.cz/c1-51982170-jsou-indianske-deti-stastnejsi-nez-nase

    tohle je tak přesný....
    LIESKO_VEC
    LIESKO_VEC --- ---
    F0N: to je neco jako Freudovo id.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Sound-resonance in water
    Sound-resonance in water
    http://dannybecher.com/0277b49c83091e801/0277b49db2079a601/index.html
    F0N
    F0N --- ---
    YouTube - ‪Adyashanti: Do You Want to Find Out?‬‏
    http://www.youtube.com/watch?v=mNSXAViW0Bw&feature=relmfu
    URZA
    URZA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam