• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    FRAKTALEK: pokud "dieta podle krevních skupin je už přakticky vyvrácená", asi nebudu spamovat vyvrácenými tvrzeními, pro chvíli zmlknu a nechám se dovzdělat up-to-date zjištěními :-) Díky
    MAKOSHARK
    MAKOSHARK --- ---
    PIZI: dobře, Evropan jí nadbytečně všeobecně; co se týče sacharidů, tak problém je hlavně nadbytek těch jednoduchých cukrů. Pochybuju, že by trpěl nedostatkem bílkovin.
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    INK_FLO: super clanek. Myslim, ze se nevylucuje s tim ode me. Sam Harris to ma v hlave docela srovnane :)
    SELATKO
    SELATKO --- ---
    INK_FLO: Velmi konvenující názor.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    FRAKTALEK: malá protiváha k protiváze :-)...aneb kdo najde víc článků, ten vyhrává a má pravdu :-)...btw. autor tohoto je dlouholetý praktikující vipassany (a v tom článku se dostal trochu dál než jen k omýlání jedné prosté metafory o hoře)

    Drugs and the Meaning of Life : Sam Harris
    http://www.samharris.org/blog/item/drugs-and-the-meaning-of-life/
    PIZI
    PIZI --- ---
    MAKOSHARK: Evropan jí nadbytek sacharidů s těmi bílkovinami už si nejsem tak jistý.
    MAKOSHARK
    MAKOSHARK --- ---
    BROZKEFF: Netvrdím, že je to optimální dieta. Dával jsem to jako příklad, co evidentně dost úspěšně funguje pro tadytu skupinu lidí. O obecné platnosti nic tvrdit nechci (ale určitě je pravda, že průměrný Evropan nebo Američan jí nadbytek masa a bílkovin).

    Průměrná délka života ve východní Africe je samozřejmě mnohem nižší než na Západě. Jednak tam je z nějakého důvodu pořád (relativně vzhledem k Západu) vysoká dětská úmrtnost a pak další vnější faktory, co zmiňuješ - jako hladomory, úroveň zdravotnictví. Atleti, co hladomorem netrpí, ale mají dostatek té "tradiční" (v úvozovkách, protože ty plodiny tam taky nebyly odjakživa, ale dostali se tam přes Evropany před možná zhruba 200 lety?) místní stravy (která je taková, jak jsem psal), viditelně prospívají.
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    BROZKEFF: mas nejakou podporu pro ta tvrzeni? Napriklad dieta podle krevnich skupin je uz prakticky vyvracena. V jakem smyslu se toho vic lisi nez podoba?
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    MAKOSHARK: neznám žádné detaily, ale jen poznamenám, že potřeby lidí v různých částech světa jsou jiné, někdo mluví že to souvisí s rozložením krevních skupin atd. vůbec výzkum toho, jak se krevní skupiny šířily s tím, jak se člověk roztahoval po Zemi, je celkem zajímavý a byť je to asi trochu spekulativní, není to úplně hloupé. To co funguje někde a někomu nemusí fungovat jinému. Možná jsou nějaké obecniny platné "obecně", ale víc se toho liší než podobá.

    A propos, jaká je průměrná délka života v té východní Africe a jaký je odhad, že by byla, pokud by tam nebyly ty války a hladomory apod. a krom té skladby výživy by byly podmínky třeba zdravotnictví analogické Evropě? (asi spíš řečnická otázka na kterou nelze dát jasnou odpověď...)
    MAKOSHARK
    MAKOSHARK --- ---
    INK_FLO: k nízkoproteinové dietě bych poznamenal, že je to typická dieta východní Afriky (cca 80% energie ze sacharidů, zhruba 15% bílkovin a 5% z tuků). Co je ale zajímavé, že tuhle stravu drží i východoafričtí běžci, co na tom dávají 200km běhu ve vysoké intenzitě ve vysoké nadmořské výšce týdně, vyhrávají Olympiády a mistrovství světa. Základem je jen kukuřičná kaše (ugali), plus nějaká zelenina; tuk jen z mlíka, co si lejou do čaje. Bílkoviny z mlíka, plus občas fazole. Maso, chleba jen o svátcích (pro většinu; ti bohatší, co už vyhráli pár závodů ve světě, si samozřejmě dopřejou maso častěji)

    Vyšlo o tom i pár vědeckých článků.
    PIZI
    PIZI --- ---
    Každý si může otestovat stav svého mozku na tom, co zná a u čeho dokáže posoudit a porovnat dosažené výsledky.
    GAF
    GAF --- ---
    SHEALA: tak to už ale mluvíš o přístupu a ne o duševní práci. A na druhou stranu mezi třeba akční hrou a (pořádnější) adventurou je hodně slušnej rozdíl v tom, jak si jeden vaří mozkové závity. A na třetí stranu hrát několik hodin v kuse poctivě nějaký brutálnější 3D FPS mě vyždímá stejně spolehlivě jako třeba půl hodina běhu. Ok, ne tělo jako takový, ale únava a energie docela srovnatelný.
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    Mala protivaha k tem entheogenum (CONTINUITY):

    HARDCORE ZEN: Mountain of Drugs
    http://hardcorezen.blogspot.cz/2011/07/mountain-of-drugs.html
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    PIZI: muze ale furt je to "jen jako". U prace je ten stress, ze kdyz to neudelas, nedostanes zaplaceno (sef se nasere, znicis material a podobne). Ano, pokud te ta prace bavi, je ten rozdil minimalni, ale je to porad jen treninkova situace.
    PIZI
    PIZI --- ---
    SHEALA: Strach, že umřeš je emoce. Bavíme se myslím spíše o rozumu. O přemýšlení nad tím co udělat, jak si rozvrhnout síly, plánování, atd. To vše může při hraní her být.
    GAF
    GAF --- ---
    SHEALA: tak ok no, ale já s tim nesouhlasim. Je tam toho hodně, co člověk musí umět, ovládat, učit se, překonávat, vynalézat, bejt v klidu, nacházet, dávat pozor a jiný.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GAF: mam taky dost silny potize se soustredit, nedokazu sama ani dokoukat dil Buffy nebo serialu co me bavi. Ale fakt bych si netroufla vydavat hrani RPG za dusevni praci. To ze mas strach ze "umres" je trivialita proti tomu, ze neco napises blbje.
    GAF
    GAF --- ---
    SHEALA: asi jak pro koho, já mám potíže se soustředěním, když chci plně a dlouho vnímat. A musím se dost snažit a ani tak nic moc.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GAF: nn, hrani RPGcka je relaxace hlavou. Jo kdybys programoval RPGcko... to by byla jina.
    GAF
    GAF --- ---
    YMLADRIS: tuhle jsem si koupil hroznový cukr a už při snězení asi deseti gramů najednou (pětina krabičky) naskočí do pár minut rozjasnění mysli a celý tělo je ve stavu "huráá, hurááá, jedéééém, hurááá." Celkem jsem pak snědl asi 30 gramů během rána, kdy jsem stahoval nalačno a pracovalo se mi v dobře nabuzeném st avu. Ten "ostatní cukr" tyčinky, sušenky a tak... tam mám zkušenosti jiný. A svym způsobem horší.

    A to s tím půstem: nevím jestli je to práce hlavou, ale když jsem držel půst a hrál přitom celý den na počítači RPGčko a překládal a NYXoval tak jsem rozdíl nezažíval. Teda v mysli. Co se týče těla, tak mi bylo hodně divně, celý večer jsem jakoby divně hořel a trošku se potil, probouzel jsem se ráno s bolestí břicha, která po chvíli přestala a tak... a po skončení půstu mi bylo tak divně pomalu dobře a klidno a vůbec se mi nechtělo jíst. Takhle jsem to měl podobně dvakrát.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam