• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    EVA_: jo to je pro tebe :)

    podle mne prirozeny vyvoj je, ze malej clovek ma svou velikou radost uz kdyz je malej a postupne jen dela vetsi vypravy do sveta a hraje si s vetsima hrackama a prekonava vetsi prekazky a zaziva vetsi dobrodruzstvi, je schopen toho vic pojmout (rozumem, citem, ...). Ne ze by detstvi a mladi byla nejaka pripravka na zivot, kterej jednoho dne zacne. To tak maji spis lidi co meli detstvi zkazeny, visco, ale to neni pripad tvych deti
    EVA_
    EVA_ --- ---

    YMLADRIS: No to u nás taky. A já fakt nevím, proč mi to najednou z ničeho nic nestačí. Jako, že jsem si tyhle věci tak nějak "ošahala" a vidím, že bych jim za tím vším chtěla ukazovat ještě něco. Něco jako "najdeš si svojí velikou radost, která tě bude utvářet a naplňovat...." To je možná pro mě? Možná....
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    EVA_: prechod od skolky ke skole... chapu jak to myslis ale to asi musis vykoumat sama, jakou novou nezavislost skolak oceni, cojavim ze dotedka nesmel to a to a tedka muze. to podle mne zalezi na osobnosti toho ditete a obecne pomerech u vas ne?

    jinak s tebou souhlasim ze s pribyvajici zivotni zatezi deckam zprostredkovavat taky pribyvajici zivotni moznosti je fajn.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    EVA_: dospelost - u nas doma se valil "mytus/kult prace" tj. jako decka jsme vedeli cim se zabyvaji v jobu rodice a nejak postupne jsme pobrali, ze ma jako byt strasne dulezity si najit praci ktera te bavi, protoze zivot je o tom aby z tebe padaly nejaky plody, a byt dospely znamena delat neco prospesneho za co te ostatni lide oceni jako hodnotneho cloveka. Coz neni az zas tak spatny no.

    No a pak nezavislost, tj. muzes sam cestovat, kupovat si veci, rozhodovat se podle sebe... az se uzivis, tak si rozhoduj. Bez na brigadu a vydelane penize utrat dle sebe. Tento styl uvazovani.
    EVA_
    EVA_ --- ---
    CRANK: Pche...brnkačka.:-)))


    KUATO: Ne, imho budoucnost není příliš abstraktní věc. A nejde mi o myšlenkové koncepty. Jde mi o ty přechody. Od školky ke škole. Od prvního stupně ke stupni druhému. O postupné překonávání strachu vyrůst. O nastínění výhod, které mají jednotlivá stadia vývoje. Např...jsi menší, než brácha, jdeš spát dřív. Až budeš školačka, budeš s námi sedět do půl deváté a hrát piškvorky. Pořád otravuju s tou potřebou řádu, co...:-)
    KUATO
    KUATO --- ---
    Eva: podle me s detma nema moc smysl resit moc budoucnost. Jednak o ni sami nevime lautr nic a druhak pro ne je to prilis abstraktni vec. At jsou co nejvic v pritomnosti, myslenkovych konceptu si casem uziji azaz.
    CRANK
    CRANK --- ---
    EVA_: Hlavně ty děti nevystraš :-o).
    EVA_
    EVA_ --- ---
    SCHWEPZ: "Další možností, jak zmírnit hrozbu nedostatku potravin, je zvýšení obchodu mezi zeměmi s přebytky a naopak nedostatkem potravin nebo omezení plýtvání s potravinami."
    Podle mě tam měl ten článek začít.
    Dalajláma loni v Praze říkal, že se mají státy, žijící v blahobytu, začít o své nadbytky dělit. Ale jak, že....

    Mám prosbu, týkající se transformace: přemýšlím, jak nastiňovat svým dětem případné výhody dospělosti, čili "až budeš dospělý/dospělá, budeš to mít mnohem lepší v tom a tom..." Nějaké tipy? Díky.:-)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Food shortages could force world into vegetarianism, warn scientists | Global development | The Guardian
    http://www.guardian.co.uk/global-development/2012/aug/26/food-shortages-world-vegetarianism

    Lidstvo se bude muset kvůli nedostatku vody obejít bez masa, varují vědci - Ekolist.cz
    http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lidstvo-se-bude-muset-kvuli-nedostatku-vody-obejit-bez-masa-varuji-vedci
    JAMINA
    JAMINA --- ---
    KUKIDE: v pohodě, on ten obrázek není špatný třeba výtvarně, ani děsivý není nijak extrémně. Spíš mě u něho zarazila ta dělící čára, rozdělující obrázek na "peklo a ráj", nebo prostě na nějaké barevné zářivé pole s lidmi a dětmi, které se vlastně tváří docela nešťastně ač jde asi o pozitivní část. No třeba si dělají starosti o ty nad sebou...
    No a nad tou dělící čárou vidím ničení města plného ďáblů, jen nějaký archanděl tam dole vykukuje. Cítím z toho takové ty konspirační myšlenky, jež dělí lidstvo na dobré a špatné, a že ti dobří převibrují na vyšší úroveň, kdežto ti ostatní nevědomí ubožáci budou postihnuti apokalypsou/pomstou/zničením něčím z Nebe nebo z nebe (rozuměj třeba posly Božími nebo posly z Vesmíru).

    Osobně mám na tydle vize trošku alergii, protože ač spoustě lidem nerozumím nebo jejich činy nechápu, nestavím nějaké tlusté dělící čáry a netroufám si lidi rozdělovat na jednoznačně dobré či zlé. A rozhodně bych nikomu nepřála nějaký Peklo nebo ničivou invazi z Vesmíru a tresty. Nechť jsou šťastny VŠECHNY bytosti, to se mi zdá lepší mem.

    Ale třeba to čtu špatně, to sdělení obrázku :)

    GAISAKA: :)))
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    KUKIDE: Já se ale lekl spíš toho "ráje", a celkem sem se i ztotožnil s tím podle autora "peklem". Skákat v kruhu kolem umělohmotnejch králíčků? Ne, díky, 10 už mi bylo.
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    JAMINA: jo jednoho člověka... měl k tomu zajímavej text kterej sem nepatří... teda do téhle diskuse tak jsem otestoval ten jeho obrázek
    díík za pomoc a omlouvám se jestli jste se někdo lekl netušil jsem, že to takhle působí...

    BRAINWASHER: aha tak nic... já jen, že řepka není moc super... nebo teda ona nevadí ale vzhledem k našemu systému jak zemědělci vyrábějí peníze není super a zrovna s produkcí biopaliv se to ještě zhoršilo....
    jedinou větu co jsme zatím někde našel bylo tohle:
    "Každý rok si pronajímá obrovský lán pole, na němž pěstuje jeden rok kukuřici, druhý řepku, třetí sladovnický ječmen atd."
    http://www.blisty.cz/art/64473.html
    a to se děje často... stačí se koukat po polích

    problém spočívá vtom, že to jakým způsobem je nastavena cena nutí zemědělce nebo lépe řečeno jejich hon za penězi nutí zemědělce se chovat k půdě macešky...
    http://issar.cenia.cz/issar/page.php?id=1887

    ""Fenomén eroze je alarmující. Podle našich analýz by mohlo v krajním případě z polí zmizet až 21 milionů tun ornice ročně, to znamená škodu 4,3 miliardy korun. To jsou jednak velké peníze, ale co je horší, takto degradovaná půda potřebuje mnoho desítek, či dokonce stovek let k tomu, aby regenerovala a dostala se do původního stavu," upozornil ředitel Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy Jiří Hladík."
    http://zpravy.idnes.cz/ceska-pole-jsou-casovanou-bombou-u-poloviny-z-nich-hrozi-eroze-p7a-/domaci.aspx?c=A110613_201643_domaci_taj

    bohužel ten článek co jsem chtěl najít jsme nenašel... ale bylo v něm číslo (nepamatuji si ho přesně) o kolik ornice jsme přišly za posledních 10 let a jak dlouho se taková ornice tvoří...a pamatuji se, že mě to číslo fakt šokovalo...

    JAMINA
    JAMINA --- ---
    KUKIDE: to je nějaká vize? Ten obrázek na mne nepůsobí dobře, navíc svým černobílým (nebo černo-duhovým) viděním mi až příliš připomíná toto http://www.vesmirni-lide.cz/obr_bar2000/obr2000.jpg
    BRAINWASHER
    BRAINWASHER --- ---
    KUKIDE: nemám páru, jen linkuju, že běhá takový "seriál"
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    KUKIDE: fuj to sem se lekl
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    BRAINWASHER: řepku néééé... co to je za propagandu? zas ČT blud okořeněný vsunutou propagandou... ach jo
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    BRAINWASHER
    BRAINWASHER --- ---
    Ekoprůkopníci: Ekoauta — iVysílání — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10257331325-ekoprukopnici/
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    BROZKEFF: Jasně dá se na to takhle dívat. :) Otázka však zní, jestli nás tenhle pohled, který je stále ze stejné strany ještě baví.

    1) Sparta-Slavia
    to je model "chléb a hry" v případě ČR "pivo a fodbalpuk"

    - dnes díky propojenosti světa je třeba příklad:
    Člověk má dvě kamarádky žijící v Bahrajnu, jedna vdaná za Peršana. Sestru žijící ve Franci s Francouzem, jejíž děti mají dvě občanství. Spolužáka sousedi jsou Syřani. Na chalupě soused cikán. Sestra ženy chodí s potetovaným típkem co fandí Slávii a pracuje pro mafiána co fandí Spartě. Sestra s přítelem mají za sousedy páreček gejů se kterýma občas grilují na společné zahradě. Jeho kamarád bydlí s Němkou a Australanem. Do partičky patří i Česko Egyptská rodinka, kde Násir vaří na každé větší oslavě pořádané přáteli super Egyptské jídlo po kterém se mohou všichni utlouct. Do hospody chodí za kámošema z niž jeden je syn onbucmana. A druhý chodil s dcerou nejbohatšího Čecha. V jedné práci ve, které pracoval se pořád musel dívat na obličeje politiků a tak odešel a v IT firmě sedí v openspacu s indickou partičkou okořeněnou rusko-ukrajinsko-americkým kořením. Jeho žena má blízkou přítelkyni co se poflakuje s manželem pořád někde po světě a zrovna jsou v Saudské Arábii. Její spolužačka sedí v Bruselu a řeší pro EU vodní hospodářství. její sestřenice je z brna a nejvíce se nasmějí vyměňováním si vtipů Brňák-Pražák. ... Tak nějak by šlo pokračovat a přidat k tomu ještě třeba virtuální vztahy zvířecí mazlíčci (Jako třeba ulítlí sosedovic karasi v jezírku se kterýma se soused mazlí a povídá si s nima) a podobně...


    2) technologie, zdroje
    - to že je něčeho nedostatek je velký omyl...
    - jediné co děláme je, že plýtváme a ničíme své okolí a vykořisťujeme ty "méně rozvinuté"
    a kam to vše vede... to jistě víte...
    krátkodobé hledisko příklad:
    ano jistě z krátkodobého hlediska je lepší sníst sousedovi pole z dlouhodobějšího však zjistíte, že pak k vám příjde v zimě s brokovnicí...
    - paralela je v dnešní době: německo a zbytek EU :) Jak už jsme zde řekl Německo má nadvládu na skoro celou EU a co jim zbývá platit platit platit, když nastala zima...

    volný trh
    - volný trh je další iluze .)
    vlastně neni volný, protože je jak říkáš pokřivený dotacema, kvótama atd...

    kdo vyhraje...
    - no to je to .) kdo to je přeci tak divná otázka... :D Odpověď je samo sebou VŠICHNI :D :D :D
    já jen nadhodím dvě slova
    soutěžení / spolupráce


    Jako jasně zcela chápu tohle tvoje hledisko.
    Použiju tvoji větu ze začátku:
    "Oba jsou na určité úrovni "pravdivé", ale na jiné úrovni nikoli, dokonce se na ní jeví skutečnost opačně."
    a trochu ji parafrázuji new age slovama...
    No přesně a proto převibrujeme z této úrovně na tu úroveň kde tato pravidla budou platit. :D

    Jasně jako jsou lidé kteří stále jen vidí "pivo-fodbal"... ale myslím, že také už tu jsou lidé ke kterým určitě patří zdejší čtenáři. A určitě jich přibývá.
    A závěrem jen otázka kdo na koho má asi větší vliv? Čtenář tohoto blogu a nebo člověk s klapkami na očích pivo míč?
    KUATO
    KUATO --- ---
    BROZKEFF: pekne - a smele muzeme napsat, ze zadny cyklicky rovnovazny stav nikdy moc nebyl - lidi nejspis nad "dochazejicimi" pazourky prozivali neco podobneho jako my dneska nad "dochazejici" ropou. vyjimecnost dneska je v nesrovnatelne vyssi narocnosti na zdroje a velikost populace, nez byla kdykoliv jindy. na druhou stranu - pred tisicem let nebylo technologicky myslitelne, ze by si lide nejakou chybejici surovinu vytezili z asteroidu, dneska to s pribyvajici technologii myslitelne je (za sto dveste let treba). proste zmenilo se prilis mnoho podminek, aby mohly fungovat stara reseni problemu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam