• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KAREN: ja nerikam, ze to nefunguje :) uz jako malej jsem prisel na to, ze kdyz me neco boli, tak mi pomaha si porad v duchu opakovat "je mi dobre"
    jenom mechanismus obtiskavani molekul (jen nekdy a jen nekterych a navic doprovazeny astronomickymi fakturami) mi nepripada o nic mene prasteny, nez dosavadni pokusy o vysvetleni placeba.

    tuhle jsem si popovidal s jednou astrologicky zalozenou slecnou a kdyz jsem se ji snazil rozumet a jeji vibrace a energie si nahrazoval slovem informace, tak to docela davalo smysl :) ten problem je hlavne v jazyku , kterym se to snazime popsat.
    LOOK
    LOOK --- ---
    KAREN: opet, jde o to jestli homeopatika pomahaji vic nez placebo
    rychlej googl: http://www.sciencebasedmedicine.org/index.php/is-there-a-placebo-effect-for-animals/
    KAREN
    KAREN --- ---
    PIZI: CONTINUITY: další kapitolka je, že homeopatie funguje i u zvířat... ale to zas přijde někdo s tím, že ve skutečnosti ta aplikace homeopatika působí jako placebo na páníčka a tím pádem ovlivňuje své zvíře... no.)) připomíná mi to tu teď až nápadně klub Alternativní medicína..., kde se čas od času někdo objeví s tím, že to prostě nefunguje a všichni tam jsou blázni. tahle polemika se mi nezdá příliš konstruktivní ;/
    PIZI
    PIZI --- ---
    CONTINUITY: Ve skupině, která dostala jen pilulku, ale přitom stejný taneček, jako ti se skutečným homeopatikem se uzdraví stejné procento lidí. Z toho tedy plyne podezření, že to co je v léku v tom nehraje roli. Výsledky se dostavují i když je lék nahrazen placebem. Upozorňuji ale, že jsem nikdy nezašel tak daleko, abych si přečetl skutečnou studii někde v Nature.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    CONTINUITY: me prijde mozne, aby byl placebo efekt "magicky inteligentni vesmirna sila" vsak se skryva v nasich hlavach :)
    az uvidim korektne vedenou studii kde pomahaji i homeopatika o kterych pacient nevedel ze je bere, tak zacnu premyslet, ze v tom cukru ta jedna molekula aktivni latky zanechala nejaky otisk.. v opacnem pripade se budu ptat proc tam stejny otisk nenechaly biliony ostatnich okolnich molekul
    PIZI
    PIZI --- ---
    CONTINUITY: Připustit mohu, ale data to nepotvrzují.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    CONTINUITY: Myslím, že tohleto se nevylučuje s tím, že ty léky podstatné skupině lidí v nějakých studiích nepomáhají, z důvodu, že ti lidé tomu totálně nevěří. Negativní vazba pokud vím funguje skoro u všeho, ona funguje i u chemických léků, pokud pacient nevěří léku a doktorovi, a u čehokoliv, co funguje trochu jemněji, je to nutně tak. Nějaký základní stupeň "důvěry" je potřeba, aby fungovalo cokoliv, to ale ještě neznamená, že to funguje jen kvůli tomu.
    A jinak, pořád mám pochybnosti o těch studiích, tedy o tom, které studie a jak prováděné se dostanou na veřejnost.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    PIZI: A možnost, že by mohly pomáhat prostě proto, že opravdu fungují podle těch principů, o kterých hovoří, připustit nemůžeš ? :)

    Přijde mi tohleto tlachání o placebo efektu tak neskutečně povrchní.
    Protože pokud se zabýváš nějakou tou metodou, JAK funguje, tak taky vidíš, že skutečně má takové účinky, a to bez ohledu na to, jestli je pacient o tom, jak to má fungovat, informován.

    Tedy např. pacientovi je předepsán homeopatický lék nebo kombinace, která odpovídá jeho profilu osobnosti a problému. NENÍ mu vysvětleno, co je to za problémy. V následujících dnech, týdnech a měsících začne v životě pacienta docházet ke změnám, náhle má popud chovat se jinak, což má vliv na příčiny jeho potíží, a ty mizí.
    Takhle jsem to zažila, opakovaně, a jestli je tohle placebo efekt, tak je placebo efekt opravdu magicky inteligentní vesmírná síla. Po pravdě řečeno, pociťuju k tomu skepsi ;-D Jako racionálně uvažující osobě mi dává daleko větší smysl věřit na to, že homeopatika skutečně obsahují otisk energie substancí a ten má reálné účinky, než na to, že ty komplexní konkrétní účinky nastaly "náhodou", na základě jakési vágně definované "víry", která vyvolala cosi známého jako "placebo efekt".

    (vím, už jsme se o tom bavili mockrát, jen mě napadl nový způsob, jak to vyjádřit ;0D)
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    PIZI: MAGIE :)
    PIZI
    PIZI --- ---
    LEOZ: Pokud vím pomáhaji stejně tolika lidem, jako placebo. Takže není moc záhadou proč zrovna TOLIKA lidem pomáhají. Záhadou je, jak funguje placebo. Lépe řečeno, odpověď je složitější než se zdá. Pod placebo efektem se možná skrývá více různých mechanismů.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    LEOZ
    LEOZ --- ---
    nelze nesdílet:
    "Problém je, že z osvěty se postupem času stal džihád. Sisyfové v českém provedení si slavné "Vím, že nic nevím." vykládají tak, že Sokrates byl nevzdělaný idiot, a ne, že svět před námi stále mnoho věcí tají.

    "Co naplat, že metody jako aromaterapie a homeopatie jsou po světě podrobovány důkladnému zkoumání ve snaze pochopit, proč tolika nemocným pomáhají, byť současná věda nedokáže popsat jejich modus operandi. Klub Sisyfos má jasno - šarlatánství. Valí si urputně svůj balvan víry jako hovnivál kuličku."
    http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-59572820-skeptici-v-zajeti-vlastni-viry

    Skeptici v zajetí vlastní víry

    =)

    Sysifos se měl už dávno přejmenovat na Medvědí službu. Vytvářejí dojem, že skuteční vědci jsou stejní dogmatičtí troubové.
    LEOZ
    LEOZ --- ---
    The Psychophysiology of Mind-Body-Healing: The Science and the Experience
    2013

    Psychoneuroimmunology | Carey S. Clark - Academia.edu
    http://www.academia.edu/3010949/Psychoneuroimmunology
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    KAREN: stránka TED teamu na amara.org, záložka videa, vyfiltrovat si video - http://www.amara.org/en/videos/yPBTvol2fjEp/info/amanda-palmer-the-art-of-asking/ - a zjistíš, že už si to vzal na sebe nějakej Marek Petřík, a je to due in 3 weeks :/ můžeš mu zkusit napsat...
    KAREN
    KAREN --- ---
    Amanda Palmer: The art of asking | Video on TED.com
    http://www.ted.com/talks/amanda_palmer_the_art_of_asking.html

    bohužel se mi zatím nepodařilo zjistit, jak vnutit překlad anglickejch titulků - třeba slovenština je už rozdělaná, stejně jako spousta jinejch jazyků (bulharština, maďarština, litevština, polština... téměř hotový), ale na češtinu tam žádnej "task" není (profil na amaře mám). jestli se v tom někdo vyznáte, dejte mi prosím vědět;) (Kerray??)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    TILOPA: a to i verbální, případně hierarchicko-manažerská ;)
    TILOPA
    TILOPA --- ---
    MTO: Eště bych tam dal častá masturbace :-)
    MTO
    MTO --- ---
    Ascension Symptoms, or “What is Happening to Me?” – Part 2 « Golden Age of Gaia
    http://goldenageofgaia.com/2013/02/ascension-symptoms-or-what-is-happening-to-me-part-2/


    Pocit, že jste jako v tlakovém hrnci či v intenzívní energii. Pocit stresu.
    Deprese.
    Úzkost, panika, a pocity hysterie.
    Potřeba často jíst, návaly hypoglykémie.
    Neobvyklé bolesti a pocity v různých částech těla.
    Neustálé napětí a bolest v šíji a krku.
    Vyrážky na kůži a průjem.
    Bolest u srdce a palpitace.
    Období velmi hlubokého spánku.
    Hluboké emocionální výkyvy, pláč.
    Noční pocení a návaly horka.
    Pocity chladu, neschopnost se zahřát.
    Živé, divoké a někdy násilné sny.
    Závrať, ztráty rovnováhy, točení hlavy.
    Celková bolest těla a dny extrémní únavy.
    Pálení očí a zamlžené vidění.
    Ztráta paměti a potíže s vybavováním slov.
    Potíž pamatovat si, to jste dělali nebo s kým jste mluvili před pár dny či před hodinou.
    Nevzpomínáte si, na co jsou některé věci.
    Pocit desorientace, nevíte, kde jste, ztráta pocitu místa.
    Ztráta identity.
    Pocit, že jste „mimo tělo“.
    Různá vidění a slyšení.
    Pocit, že se zblázníte, nebo že na vás jde duševní choroba.
    Pocit, jako že shlížíte dolů do dlouhého tunelu, abyste se spojili s nižšími vibracemi. Pocit, jako byste hráli divadlo či něco předstírali.
    Nesnášenlivost věcí nižších vibrací (3D), zračící se v rozhovorech, postojích, společenských strukturách, způsobech léčení atd. Z těch věcí je vám vnitřně úplně špatně.
    Nechce se vám nic dělat.
    Chce se vám jít Domů, jako by vše zde skončilo a vy už jste sem nepatřili.
    Náhlé zmizení přátel, činností, zvyků, zaměstnání a obydlí.
    Absolutně již nemůžete dělat jisté věci. Když se pokusíte dělat svou obvyklou rutiny a činnosti, cítíte se přitom hrozně.
    Vaše plány se najednou uprostřed mění a jdou zcela jiným směrem.
    Probouzíte se v noci mezi 2. a 4. hodinou.
    Zvýšená citlivost na své okolí (dav, hluk, TV, lidské hlasy atd.)
    Vytvoříte si situaci, která se zdá vaší nejhorší noční můrou, v mnoha aspektech.
    Hučí nebo zvoní vám v uších.
    DAWYT
    DAWYT --- ---
    mohlo by někoho zajímat

    O Khanově škole – Khanova škola
    http://khanovaskola.cz/o-skole/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam