• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    KUATO
    KUATO --- ---
    TILOPA: tak vnut. jediny problem je, ze mnozstvi lidi, kteri v tehle republice umi pracovat v risi pricin, bys nejspis spocital na prstech jedne ruky.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    TILOPA: hele a kolik myslis ze z lidi kteri dnes pracuji na obleceni, jidlu a bydlenii to dela radostne, a kolik z nich to dela jen diky tomu ze si musi nejak vydelat? pokud bys tu nutnost si na to vydelat, kolik lidi by v tehlech odvetvich zustalo pracovat? jak bys to jinak chtel vsem poskytnout?
    TILOPA
    TILOPA --- ---
    Mno proc ne, vse se muze vyzkouset, si vybavuju ze cesky mystik Minarik nekde psal na toto tema, ze svet a okoli nam neustale neco vnucuje, tak proc mu pro jednou nevnutit svoji vuli :)
    RAVNOS
    RAVNOS --- ---
    re: misky vah a prilievanie: v minulych rokoch som zistil, ze mi viac vyhovuje skor reagovat na zmeny a adaptovat nez tlacit udalosti smerom, ktorym chcem ja silou mocou. som vo vacsom sulade sam so sebou... mate to tiez niekto takto? ..neni to absolutne a pomer nie je 100/0, skor 70/30...
    KUATO
    KUATO --- ---
    TILOPA: jen lij, vsichni ostatni uz davno lejou. proto to vypada jak to vypada (pro kazdeho jinak). treba ja se svym svetem/prakrti jsem vcelku spokojeny :o). i kdyz nekdo by rekl, ze nepravem, protoze mam rozkopany dvur, odrbanou omitku na baraku, na zahrade spoustu neposekanych kopriv a uz leta jsem nebyl na poradne dovolene. vlastne nikdy. nevadi. moje srdce a mysl si dovoluje skoro porad. vsude plno milenek. jsou nadherne. jsou dostupne. a jak umi jednoho uspokojit! moje Sakti :o).
    TILOPA
    TILOPA --- ---
    KUATO: Problem neni nikde, jen kdyz mame moznost prilit energii na jednu z misek vah, tak proc to neudelat, ze :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KUATO: život je spravedlivý, ale Tilopa je s ním nespokojený... asi by chtěl nějakou nespravedlnost zavést :o)
    KUATO
    KUATO --- ---
    TILOPA: zivot je spravedlivy? mozna. nejspis ano. v dlouhodobem horizontu. tak pak v cem je problem? zivot naklada nam vsem co jsme vytvorili a stale vytvarime (a co si tim padem zaslouzime). jinak - zivotni procesy maji ohromnou setrvacnost. nejde vzit vektor techto procesu a jen tak ho obratit o 180 stupnu. proste vsude jsou davy lidi, kteri ty procesy tvori. kdybys to chtel zmenit radikalne, musel bys je skokove zmenit. no, zabit je by bylo MNOHEM snazsi, nez je zmenit.
    F0N
    F0N --- ---
    Este k tym peniazom - toto je imho najblizsia buducnost
    Bitcoin - Wikipédia
    http://sk.wikipedia.org/wiki/Bitcoin
    TILOPA
    TILOPA --- ---
    MUTHA: Jo to j to co sem mel na mysli > "pro kazdyho je vseho dost, takze by kazdej mel bez problemu nejaky to zivotni minimum - bydleni, jidlo, obleceni, kdo by chtel vic, neco by pro to musel udelat"

    KUATO: Chapu kam tim miris, jen se s tim neztotoznuju, protoze muj pohled je jiny :) Zivot je nanejvis spravedlivy, to uz bys mohl a jiste to i vis, veci jako karma, pricina a nasledek atd, sou ti mozna jasne. Ale ty vse pasujes na dnesni svet, kdy energie myslenek, cinu a konani sou zdevalvovane a tomu odpovida i to vnejsi, takze v cyklech casu sou jiste krome cyklu, kde se peres o holy zivot v drsnych podminkach klimatu i cykly, kdy ty podminky sou daleko jine, odpovidajici pozitivnimu mysleni a konani, vnitrni meni vnejsi atd
    F0N
    F0N --- ---
    TILOPA: Ja som nad tymto tiez rozmyslal - preco aj v podstate normalny clovek sa zacne spravat dost divne ked zacne ist o peniaze. Prisiel som zatial na to, peniaze pre nas zastupuju v podstate potravu (nie doslova - nelovime, zarabame aby sme prezili) - teda ide o prirodzeny zivocisny pud prezit.

    Je jasne, ze samotne peniaze za nic nemozu - je to nastroj - ktory nam primarne prinasa potravu, potom ukryt/strechu nad hlavou a nakoniec vsetko ostatne (z coho vacsinu k prezitiu vobec nepotrebujeme).

    Ja robim ako freelancer a vsimol som si ako peniaze vytvaraju urcite napatie vzdy (ak sa zacne rozpravat o peniazoch). Par krat som skusal ponukat svoju pracu bartrom a bolo to omnoho uvolnenejsie. :)
    KUATO
    KUATO --- ---
    TILOPA: svet je nespravedliva kurva, ktera posouva nevedome bytosti jako figurky na sachovnici. nekterym prisoudi trun, jinym podrizne krk. hledas svobodny zivot tam, kde s nim nebylo pocitano. to je absurdni. na urovni tela nebudes nikdy svobodny. i v utopii (o ktere snis) prijde cas kdy zestarnes, onemocnis a zemres. imho mrhani casem.

    na urovni tela - vzdycky jsi musel neco vlastnit, protoze i kdyz je priroda stedra, tak ne zpusobem, ze by byla celorocne samoobsluhou s pripravenym zradlem, aspon ne v nasim podnebnim pasmu. driv to byly zbrane, nastroje, kozesiny.. ktere ti pomohly prezit zimu.. nedalo se prezit jen tak s jasnou mysli.. a holou prdeli. chapes kam tim mirim? uznavam, ze dnesni financnictvi se jevi jako obrovsky tunel, skrze ktery nekolik malo lidi drzi prst na tepu cele svetove ekonomiky, ale ja sam nejsem natolik vzdelany, abych chapal jak to cele funguje a nakolik ci v jake podobe je to nutne, natoz abych si dovolil navrhovat reformy celeho systemu. imho musi clovek "odrezavat zbytecnosti" opatrne, aby s vanickou nevylil i dite.
    TILOPA
    TILOPA --- ---
    KUATO: Koukam, ze si to nepochopil, kdyz budu mit chut, tak ti to pozdeji vysvetlim, pokud to ma tedy cenu:)
    KUATO
    KUATO --- ---
    TILOPA: jiste, nas soucasny stav vznikl jen - tak. bez nejakeho predchazejiciho stavu, bez vyvoje. jiste byly doby, kdy lide nic nepotrebovali (hybat zadkem, starat se), kdy jim padali peceni holubi do huby, stacilo je pozadat - oni takovi holubi jsou skoro osvicene bytosti, oni chapou, ze vyssi formy zivota potrebujou jist a tak se nechali dobrovolne sezrat. dokonce ve zlatych dobach znali i mantru diky ktere se sami oskubali, vykuchali, chutne pripravili a predlozili tomu, kdo potreboval jist..
    TILOPA
    TILOPA --- ---
    KUATO: No jo , kdyz ty vychazis z toho, ze bych zrusil penize, ale lidi by se nezmenili, to je jasny, ze v takovem systemu by to nefungovalo.
    TILOPA
    TILOPA --- ---
    Ono uplne staci vytvorit system, ktery te nebude tlacit ke zdy vlastnenim papirku, bez kterych v nem nejde svobodne zit, protoze to roztaci tu spiralu zla, brani, atd, vubec k tomu neni duvod. Stejne jako neni duvod, aby sme se drzeli idei, ze clovek musi neco vlastnit, jako napriklad pudu, zdroje, vodu a vydelavat na tom.
    KUATO
    KUATO --- ---
    TILOPA: zkus si promyslet, jak by se zrusenim universalniho platidla (nevazaneho primo na jeden konkretni produkt) kurevsky zkomplikovalo v podstate vsechno. barterove obchody byly mnohem slozitejsi nez obchodovani v penezich. neboli - kdyz potrebujes spravit boty a mas doma akorat velkou bankovku - neni problem, ale kdyz mas akorat prase (ekvivalent), musis ho rozmenit na "drobne" a to jeste takove, o ktere ma svec zajem (ma chut na hovezi gulas). jenze trhovec s hovezim veprove nebere, ten potrebuje platno. a tkalec taky nechce veprove, ten ji akorat drubez. takze musis najit nekoho, kdo rozmeni prase aspon castecne za husicky nebo kaceny, ty vymenis za platno, s tim jdes k majiteli telete - aby ti on rekl, ze platna je malo.... super predstava :o). jiste by to vedlo k velkemu uskromneni - pri predstave, jake martyrium by musel clovek podstoupit pri pro nas trivialnich vecech, jako objednat si knihu z amazonu nebo nedej boze indie, cestovat do zahranici atd, by si to vetsinou rozmyslel. navic by to imho prakticky nic podstatneho neresilo. to jsou jen nastroje. a my lide jsme ti, kteri s nimi zachazeji. nekteri z nas jsou hajzlici a temi zustanou i kdyby byl svet bez penez. ale imho i existence hajzliku, zlodeju a vrahu je v poradku. i to jsou zkusenosti, ktere musi jeden casem nasbirat. casem z toho vyrostou.
    RAVNOS
    RAVNOS --- ---
    RAVNOS: to zneuzivanie/pocit stale mat viac a viac../nadmerna sebarealizacia mi pripomenula jedne kratky pribeh [ DASHAN @ Zenové příběhy ]
    RAVNOS
    RAVNOS --- ---
    TILOPA: clovece, podobnu myslienku uz tusim niekto mal ... a nedopadlo to uplne podla knihy. akokolvek je demokracia a peniaze debilny system, darmo si lamem hlavu nad niecim, co by fungovalo lepsie. ono to je asi jedno, co vymyslis, lebo stejne to je len nastroj/system/usporiadanie a zalezi na ludoch, ktori to pouzivaju, aby to nezneuzivali a nesnazili sa najst bocne cesty/skratky za ucelom vlastneho obohatenia sa.
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    TILOPA: aby lidem vladl moudry clovek s vhledem je nebezpecna forma detskeho prani, koncentrovanej ideal.. lidi si to musi udelat sami imho :) jinak soucasnou podobu penez bych taky zrusil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam