• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JUNIPETRUS: ne, nejsou. penize jsou poukazky na zdroje. pokud si natisknes vic poukazek, vic zdroju tim nevyrobis (vyrobis jen inflaci). myslim ze se to uci v prvaku na stredni.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    _BENNY: aha, takze tou energii jsou preci jenom penize?
    Vyber dani pak je vstupni energie systemu, a vydaje je ta vystupni energie, ze?
    To je krasna fyzikalni bilance.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    sve argumenty o tom ze ekonomicke perpetuum mobile nesestavime i kdybychom se na hlavu postavili jsem uvedl jiz zde: _BENNY. extra pro tebe jeste doplnim: jeste je zde moznost, ze si penize natiskneme pro sebe (a budeme si myslet ze jsme tim obesli omezeni prirodnich zdroju), cimz nam sice vyjde rozpocet, ale bude nasledovat (hyper)inflace, tzn. ze si z tech penez co vyfasujeme jako NZP stejne nic nekoupime.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    _BENNY: fajn, ale mluvil si o energii, a ty mi rikas to co je v ekonomice opravdu omezene.
    No dobre - co zmeni NZP na prirodnich zdrojich a lidske trpelivosti?
    Kde mas to poruseni zachovani energie?
    Prosim argumenty, ne placani nesmyslu.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JUNIPETRUS: asi bys rad slysel ze penize, kterych si muzes natisknout kolik chces, ze? :) ale ne, to co je v ekonomice opravdu omezene a konecne jsou prirodni zdroje a lidska trpelivost.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    "if you're not asking questions, you're not going to get any answers"
    permutace klasiky od @jkglei
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    _BENNY: 1. co v te ekonomice je tou energii?
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DARJEEL: opravdu nevim. jde k jadru pudla ta poznamka, ze ziju z toho co neexistuje? nebo ta ze jsem se dosud bavil jen s loserama a fetakama? nebo ze moje rodina na nekom parazituje? nebo ze nutne potrebuju abyste tu se mnou souhlasili? fakt by me zajimalo u ceho ze jsem se mel chytnout za hlavu.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    _BENNY: nedělej že to nevíš, rozum může kličkovat, ale vnitřně to víš, jestli to chceš vědět, tak si to pusť k tělu.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DARJEEL: co PRESNE jde k jadru pudla?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    _BENNY: nemá, protože uražené děcko nemá uspokojivou odpověď, zvláš´t když to jde k jádru pudla...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JUNIPETRUS: mam na mysli komunisty. cele tohle vsechno uz tady jednou bylo, akorat si lidi prd pamatuji.

    DNF: chvili jsem premyslel, ale ne. na tohle fakt nema cenu odpovidat :)
    DNF
    DNF --- ---
    _BENNY: nemam rad dozmazlene deti, ktere krici tak dlouho, dokud jim nekdo neda za pravdu :)
    - Ekonomicka: v takovem systemu ted zijes, podilis se na tom brani z neceho co neni.
    - Moralni: Je pekne, ze jsi si jisty nasi neznalosti tvrde prace. Asi jsi se o tom do ted bavil s looserama a fetakama. Inu, vrana k vrane seda. Znovu ti musim pripomenout, ze ty a cela tvoje rodina co plati minimalni dane parazitujete na spolecenskych vydobytcich placenych mymi penezi z mych dani. A ja bych za ty moje dane radeji zivil zevla nez vola. Ty si vybrat nemuzes, ty nic nedavas.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    _BENNY: sice nevim koho nebo co myslis,ale je to povzbuzujici, a protoze to muze platit i obracene, ze jo?:)

    DARJEEL: ty si jako obcan moc neveris. ALe zijem v demokracii, a to znamena uvedomeleho obcana:-) Predpokladam ze o NZP bude do osmi let referendum, a pak i tvuj hlas muze rozhodnout:-)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KERRAY: mně to přijde konstruktivní dost vzhledem k tomu, že se tu dohadujeme v "bezceném" auditku o tom, jak se co bude řešit někde v horních patrech vedení :)))

    _BENNY:

    Jaromír Nohavica - Tešínská (ČT 1, Divné století) - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=2ifqp2eibHs
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    _BENNY: ok, nemám, co bych namítal, tak jen popřeju příjemnou zábavu
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DARJEEL: pred sto lety nekdo nemel pravdu v kavarne a jak to dopadlo ;)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    _BENNY: jistě, zvláště na nyxu je to velmi zásadní... someone is wrong on the internet!!!!
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    KERRAY: ty nemas co konstruktivniho dodat, ja ovsem ano. pro tebe je to vec, kterou snad nekdy vyresi nejaky jeste vzdelanejsi intelektual, popr. se samovolne vytvori novy system, ve kterem se reseni snaz najde. ja mam k tomu dve zasadni namitky:

    - ekonomicka: pokud si chces hrat na socialniho inzenyra a konstruovat novou spolecnost v ramci tohoto vesmiru, budes se muset smirit se zakonem zachovani energie. to je takovy ten konstrukt se kterym tezko hnes, a ktery se ti prodira do vsech sfer lidskeho zivota tady na zemi, promita se to ve vysledku v ekonomickych zakonitostech. system ze ktereho se dostane vice nez se do nej nasype zde v nasi slunecni soustave NEEXISTUJE a existovat NEMUZE.

    - moralni: nemam rad rozmazlene deti a uz vubec nemam rad rozmazlene dospele. cehokoliv co clovek dostane zadarmo bez jakekoliv zasluhy si nevazi a nedovede to docenit. kdo nezna cenu vysledku tvrde prace kterych se dozaduje, z toho vyroste clovek se zkazenym charakterem. coz by se mozna jeste dalo prezit, kdyby me titiz lide vzapeti neobtezovali s tim, ze mam jejich vymysly platit ze sve kapsy nebo sveho casu. mezi takovymi lidmi zit nechci, stitim se jich.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    _BENNY: bezpochyby - imho je fajn umět si to přiznat, taky s tím vcelku nemám problém

    ale potom si do háje přece nebudu dál mlet svou bez ohledu na to, že k tématu (pokud se tedy o něm na tvé intelektové rovině nedá bavit, jak jsme se tu shodli) nemám co konstruktivního dodat (aspoň prozatím), protože to už pak vlastně jenom trollím, což?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam