• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISTRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
    Restartováno :)
    O cestách, technikách, prostředcích, projektech, hnutích, myšlenkách velkých i malých, co pomáhají člověku osvobozovat se a naplňovat svůj potenciál, a skupinám, místům, ekosystémům, uzdravovat se z nemoci civilizace.
    Společným jmenovatelem témat je uzdravení, obnovení rovnováhy, návrat k přirozenosti, nalézání cesty, která je v souladu se životem.

    Ráda bych, aby klub byl o sdílení informací, nápadů a zdrojů - spíše než o diskusích a rozebírání, jestli je nějaké téma dobré-špatné, reálné-nereálné, apod ;) (na tento druh vyžití tu máme klubů dostatek :)

    organnic.blogspot.com (Conti)
    rozbalit záhlaví
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    CONTINUITY: já mám v práci hooodně dlouhé chodby a tenhle secesní barák ze 4 uzavřených křídel se dá cirkulárně obcházet, takže tak zhruba co hodinu si dám rychlé kolečko a občas cvičím na sesli takové cvičení, co mě poradila kamarádka* ale je pravda, že kdybych neměl pravidelnou dvou denní práci na statku (lepší jak všechny posilovny tohle kydání, štípání, tahání džberů ze studny a honění ovcí) a nějaké to domácí cvičení-protahování a občasný sport, tak bych byl za chvilku kvadruplegik s chronickou zácpou :)

    Ale těch 16 (!) hodin sezení V PRŮMĚRU, mi přijde skutečně přehnané.

    * Sedneš si na turka, nebo na židli, rovná záda 3x polkneš, čímž uvolníš obličej - přesuneš energii z hlavy do žaludku (což by přemýšlivý lidé měli dělat často:)) volně dýcháš do břicha a přitom se lehce nakláníš napřed doprava a potom doleva, jako bys sledoval vodorovnou linii vedoucí z tvých uší, třeba jen pár minut, zastavující a klid přinášející
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    SCHWEPZ: a co sezení v autě ? :)

    hmm, v těch hypermarketech to tedy není pěkný vůbec, a pokud vím zdravý už vůbec ne

    Některý officy zavádějí standing desks, to pro některý druhy práce prý je fajn, ale nemělo by to určitě být povinný celej den (taky myslím že není), to by pak byla jen záměna jednoho utrpení za druhý
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    CONTINUITY: 16 hodin denně sezení se mi zdá hodně nadsazené. I kdyby to bylo 8-10 hodin denně práce u PC, tak zbytek je co? TV a POC doma? Někteří lidé se u TV spíše válí, než aby seděli na židli.

    Celkem zajímavé v souvislosti se sezením je snaha některých super-hyper-marketů prosadit, aby personál u pokladny musel stát a nemohl sedět. Myslím, že X hodin stání pro ně nebude o moc lepší než sezení.

    Je třeba fajn, že mohu a chci chodit domů pěšky. Rychlá chůze necelá hodina denně. Nějaké cvičení doma téměř denně občas sport s kamarády, přes zimu méně a kupa těžké práce a dlouhé lesní výlety na statku každý víkend. To jsou ty kompromisy ,)

    A ty pěstuješ jaký druh pohyb?
    KUATO
    KUATO --- ---
    CONTINUITY: pockej, az "nase" generace zestarne, to bude starych "kryplu" :o). a co teprve generace nasich deti.. :o(
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Dnešní údiv....

    Někde jsem si přečetla, že prý jen 5% obyvatel ČR praktikuje nějaký pravidelný aktivní pohyb alespoň 3x týdně.

    Někde jinde jsem před časem četla, že průměrný Evropan tráví zhruba 16 hodin denně v sedě, většinu z toho u počítače.

    Z toho plyne, že většina lidí pořád sedí a ani trochu to nekompenzují nějakou tělesnou praxí.

    Jak to mohou všichni vydržet?
    .
    .
    .
    .
    to je nebolí záda?
    jak tráví jídlo?
    ....????.....záhada, nerozumím, v těch číslech snad musí být nějaká chyba

    taky jsem byla schopná tak fungovat, ale to mi bylo kolem 20, mladé tělo hodně vydrží, a snesla jsem to pár let, pak už to dál nešlo....
    dnes bych po týdnu něčeho takového asi umřela.....
    je to opravdu možné, že miliony lidí takový životní styl praktikují trvale a nějak fungují? jak? opravdu by mě zajímaly ty techniky a metody, jak to dokážou snést
    ;)
    BNT
    BNT --- ---
    Chudoba zatracovaná, chudoba požehnaná | Publicistický portál Skutečnosti
    http://skutecnosti.cz/chudoba-zatracovana-chudoba-pozehnana/
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    vzpomněl jsem si na jeden článek od Blumfelda S.M. (bývalý šéfredaktor Vokna a Živlu), kterej mě v pubertě hodně oslovil. Tady je to ze stránek baraky, ale mám pocit, že původně to vyšlo v nějakém starém vokně

    b_7_O posvátnosti času
    http://www.baraka.cz/Baraka/b_7/b_7_o_posvatnosti_easu.html
    LEOZ
    LEOZ --- ---
    Amazonský kód: 31. 8. 2013 — iVysílání — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10435319202-amazonsky-kod/21338255507/
    LEOZ
    LEOZ --- ---
    Rozhovor: Profesor Pavel Kolář o tom, proč dnes umíme cvičit jenom svaly, nikoli prožitek - článek na Dáma.cz
    http://www.dama.cz/...sor-pavel-kolar-o-tom-proc-dnes-umime-cvicit-jenom-svaly-nikoli-prozitek-23967
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    JUNIPETRUS: Kdyby nebyly jeho navrhy reseni tak desive, byl by to docela roztomilej trouba.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    Rozpočtový deficit a kolektivní porucha soustředění - Deník Referendum
    http://denikreferendum.cz/clanek/13749-rozpoctovy-deficit-a-kolektivni-porucha-soustredeni
    ESTEL
    ESTEL --- ---
    DARJEEL: Knihu teď čtu, těšila jsem na ni moc, protože jsem před nedávnem přečetla Reichovu "Funkci orgasmu". Žasla jsem, jak je to úžasně vědecky poctivé, lidsky silné. Je to hodně hutný a náročný text, ale rozhodně stojí za to. Nechápu, jak se takovéhle vědění mohlo tak ztratit.
    K Reichovi jsem se dostala přes bodyterapii, která na jeho terapeutické přístupy navazuje, podobně jako biosyntéza. Pokud by to někoho hodně zajímalo, tak v lednu tu bude Mona Lisa Boysen (dcera Gerdy Boysen, která se u Reicha učila) a bude přednášet Reichovy typy v terapii. A taky dělá semináře alpha nursing, péče o novorozené dítě :o) Neumím vkládat, ale semináře jsou zde - www. vycviky.cz :o)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    YMLADRIS: já taky ne, tak zatím tohle: http://en.wikipedia.org/wiki/Summerhill_School

    pak doplním víc :)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ja nemam cas, chtelo by se ti vice trochu rozepsat tu vychovu dle biorytmu? jestli mne to zaujme :)
    dik moc
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    VRBIK: taky jsem se toho bál, ale kniha naprosto předčila má očekávání, proto jí doporučuji. A taky jsem si myslel, že znám orgonovou teorii a ono ejhle, je to jinak, než jsem si myslel :-)
    Boadella striktně odděluje výzkumné výsledky Reicha a jeho interpretace výsledků, druhou výhodou je to, že má k dispozici velmi raritní zdroje, z nichž většina skončila v plamenech.
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    DARJEEL: proc?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    VRBIK: v pohodě, tak ta kniha není doporučení pro Tebe, ale pro mé přátele, ani tu knížku neotvírej :-)
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    DARJEEL: znam orgonovou teorii
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    VRBIK: četls to?
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    DARJEEL: "Objevil léčivou i smrtící sílu všudypřítomné energie, kterou nazval orgon. Zahnal hurikán, přivolával a zaháněl déšť, přiměl arizonskou poušť, aby se zazelenala. Ve Spojených státech spálili jeho knihy a pohnali ho před soud. Ve vězení po půlroce zemřel."

    kdyby se tam nezabyvali tema bludama :(( takhle to hrozne schazujou imho
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam